Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompromitacja BOSCHa - jakość sprzętu

gooduser 03 Maj 2012 23:25 3670 15
  • #1 03 Maj 2012 23:25
    gooduser
    Poziom 8  

Witam
    Nie można pozostawać obojętnym na praktyki naszych zachodnich ss-ąsiadów, poniżej zamieszczam cytat z regulaminu akcji marketingowej, którą stosuje Bosch w ramach tzw. akcji testowych.

Zmusiła mnie do tego elementarna uczciwość i własne doświadczenia z tą firmą.
    Praktyka jaką stosuje BOSCH budując swój wizerunek jest najdelikatniej rzecz ujmując nieetycza. Niech zatem będzie ostrzeżeniem dla tych, którzy zachłyśnięci ilością pozytywnych komentarzy pod produktami tej firmy nieledwie w ciemno kupują ten... przeciętny badziew. Mam tej firmy lodówkę, piekarnik oraz płytę gazową; miałem też zmywarkę, ale udało mi się od nich wyegzekwować zwrot pieniędzy.

Generalnie sprawa wygląda tak: firma organizuje testy, do których potrzebuje kilkadziesiąt osób; dostają one na kilkadziesiąt dni sprzęt do testowania z założeniem, że "najciekawsze" i "obiektywne" opinie, które wystawią testerzy we wskazanych przez BOSCHa portalach internetowych będą nagrodzone zatrzymaniem testowanego sprzętu w domu... zwyczajne chamstwo i korupcja, przecież to powinno być karalne.

cytat:

Warunkiem otrzymania powyższego świadczenia /otrzymania na własność: pralki, zmywarki, ekspresu tassimo itp. dodane w celu wyjaśnienia kontekstu/ jest wyrażenie - w odrębnej umowie Laureata z Organizatorem - zgody na przygotowanie 6 ciekawych i rzetelnych recenzji w oparciu o doświadczenia zebrane podczas użytkowania testowanego ekspresu Tassimo i kapsułek.
    5. Laureaci Konkursu są zobowiązani do wystawienia 6 (słownie: sześciu) ciekawych i rzetelnych recenzji na temat testowanych produktów i ich opublikowania we wskazanych przez Organizatora portalach w Internecie w ciągu 1 miesiąca od dnia rozpoczęcia testowania ekspresu Tassimo i kapsułek. Laureaci powinni w swoich recenzjach wskazać fakt, iż są Laureatami Konkursu i testują ekspres Tassimo i kapsułki.

• #2 03 Maj 2012 23:29
    1078231
    Usunięty  
  • #3 03 Maj 2012 23:39
    gooduser
    Poziom 8  

Motronic napisał:
    I co w tym złego?

osoby wyrażające takie opinie znam do szpiku kości... szkoda pisać, zerknij na swoją stopkę ona wiele ci wyjaśni

• #4 03 Maj 2012 23:51
    movzx
    Poziom 39  

gooduser napisał:
    osoby wyrażające takie opinie znam do szpiku kości...
    Jakież to osoby?
    Według mnie w samym wystawieniu opinii nie ma niczego złego. Poza tym:
    gooduser napisał:
    Laureaci powinni w swoich recenzjach wskazać fakt, iż są Laureatami Konkursu i testują ekspres Tassimo i kapsułki.
    To chyba załatwia sprawę kryptoreklamy.
    Zresztą nie oszukujmy się - Bosch to wciąż jeszcze niezła firma.

• #6 04 Maj 2012 00:05
    gooduser
    Poziom 8  

movzx napisał:
    To chyba załatwia sprawę kryptoreklamy.

a jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o obiektywność takiego komentarza- żadne! taki komentarz będzie wypaczony, pomijając oczywisty fakt rzetelności oceniającego lub rzetelności towaru, ale tu rozchodzi się o samą praktykę, co to jest?!

"Laureaci powinni w swoich recenzjach wskazać fakt" - a ta zwrotka właśnie ratuje im du.. przed zarzuceniem zwyczajnej korupcji, to chyba jasne.

Przecież to klasyczna forma korupcji, cholera coraz gorzej z naszym społeczeństwem jak już takich absurdów nie dostrzega.

Wyświadcz mi przysługę za pewną gratyfikację...

• #7 04 Maj 2012 02:36
    movzx
    Poziom 39  

gooduser napisał:
    Z choinki się urwałeś? :D A na czym opiera się cała gospodarka rynkowa?
    Jak to mówią - za darmo to nawet w mordę porządnie nie dostaniesz.

Wiadomo że są nieuczciwi przedsiębiorcy stosujący praktyki w rodzaju pisania płatnych opinii/komentarzy - ale wic właśnie polega na tym że robią to po kryjomu i nigdy się o tym nie dowiesz.
    Tutaj natomiast jest publiczny konkurs, a Ty wieszasz na firmie psy. Logiczne to?
    Można wylewać żale, a prawda jest taka że podejmowanie ważnych decyzji w oparciu tylko o to co piszą anonimowi ludzie w internecie świadczy o naiwności wprost niemowlęcej.

Leszcz72 napisał:
    Wolę sprzęt Makity, Hilti niż Boscha.
    Prawda, ale mówimy tu o AGD a nie narzędziach. Tak samo zresztą w AGD jest np. lepsze Miele, ale to już inna liga.

• #8 04 Maj 2012 04:42
    robertamel
    Poziom 27  

O ile chodzi o sprzęt AGD Boscha to tyle słyszałem, że np z tej samej taśmy wychodzą odkurzacze Siemensa. Jakość w dzisiejszych czasach zostawia wiele do życzenia ale eksperci od marketingu nie specjalnie się tym martwią bo w końcu to reklama dźwignią handlu a nie opinie klientów którzy kupili dany sprzęt np 5 lat temu i doskonale im służy, nie psuje się i nie potrzebuje żadnej konserwacji oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi. Ja Boscha na rynku AGD traktuję jako droższego Mastercook-a jak chodzi o niezawodność i funkcjonalność. Z całym szacunkiem dla tej ostatniej, która to przewyższa stosunkiem jakości do ceny. To moja subiektywna ocena. I nie mam z tego nic.

• #9 04 Maj 2012 08:15
    robokop
    Moderator Samochody

gooduser napisał:

Ubiegł mnie kolega....
    movzx napisał:
    Z choinki się urwałeś? :D A na czym opiera się cała gospodarka rynkowa?
    Jak to mówią - za darmo to nawet w mordę porządnie nie dostaniesz.

A ząłożyciel wątku najprawdopodobniej jest rozżalony że sam do takiego konkursu się nie złapał, ew nie został jego laureatem - a teraz zwykła zawiść i argumenty "a u was to murzynów biją...."
    Sam bym agd z "ogryzkiem" chętnie pod dach przygarnął.

• #10 04 Maj 2012 16:25
    gooduser
    Poziom 8  

movzx napisał:
    Logiczne to?

ale co? tyle napisałeś, że w końcu nie wiem co dla Ciebie jest nielogiczne: czy moje zdziwnienie na nieetyczne postępowanie; dla mnie logiczne jest postępowanie etyczne i uczciwe - tak jak napisałem to w 1. poście...

Nie widzę większej różnicy pomiędzy reklamą w TV czy komentarzem internauty. Wydaje się, że kupujący chętniej sięga po to drugie źródło, sądząc, że jest jakby opinią z pierwszej ręki. Napisałem mój post jako przestrogę, że komentarze mogą być często wynikiem praktyk /moim zdaniem nieuczciwych/ wypaczających ich obiektywność.

• #11 04 Maj 2012 16:37
    resound
    Poziom 10  

teoretycznie jest napisane "rzetelne" a nie "pochlebne" wiec jak ktos rzetelnie opieprzy jakosc produktu to tez powinien go zatrzymac, ale realia pewnie sa zupelnie inne :) tak czy siak post przydatny. Rozumiem, ze testerzy otrzymywali rowniez normalne wynagrodzenie za testowanie? Czy bylo to na zasadzie wezcie, przetestujcie i pochwalcie a w zamian wam zaplacimy towarem? ;D

• #12 04 Maj 2012 22:13
    Endriu Tosterowski
    Poziom 9  

Hej , właśnie jestem w trakcie dopasowywania pralki do żony ( a może odwrotnie byłoby prościej! ) i czytam różne texty i opinie i nic nie wiem. Wiem mniej niż przed rozpoczęciem poszukiwań. \ Pewnie byłoby prościej iść do sklepu i kupić to co stoi pierwsze z brzegu ale nie o to chodzi. Ja osobiście już kilka razy w różnych miejscach pisałem opinie o sprzęcie który kupiłem. Ostatnio o tv Panasonic G-30 bo jest super ale pralka Beko to szajs bo łożyska dosłownie się rozpadły po niecałych dwóch latach działalności ... I to są moje osobiste uwagi. Nikt mi ,niestety, za to nic nie dał ! I szkoda bo nie mam za co na wakacje jechać ...

• #13 05 Maj 2012 00:24
    gooduser
    Poziom 8  

Endriu Tosterowski napisał:
    Ja osobiście już kilka razy w różnych miejscach pisałem opinie o sprzęcie który kupiłem.

Dobrześ uczynił synu :-)

Endriu Tosterowski napisał:
    Nikt mi ,niestety, za to nic nie dał ! I szkoda bo nie mam za co na wakacje jechać ...

a to dranie...!

no niektórzy humorystycznie traktują poważną sprawę. Jestem przekonany, że to nie jest wesoła perspektywa...

• #14 05 Maj 2012 07:32
    robertamel
    Poziom 27  

Ja kupowałem sprzęt w małym sklepiku który prowadzi też serwis AGD. Muszę przyznać że miałem szczęście.

• #15 12 Maj 2012 18:14
    mała1
    Poziom 10  

resound napisał:
    teoretycznie jest napisane "rzetelne" a nie "pochlebne" wiec jak ktos rzetelnie opieprzy jakosc produktu to tez powinien go zatrzymac, ale realia pewnie sa zupelnie inne :) tak czy siak post przydatny. Rozumiem, ze testerzy otrzymywali rowniez normalne wynagrodzenie za testowanie? Czy bylo to na zasadzie wezcie, przetestujcie i pochwalcie a w zamian wam zaplacimy towarem? ;D

Nie rozumiem celu założenia postu przez autora. Argumenty żadne. Wygląda tak, jak gdyby był uczestnikiem wspomnianego testu i nie otrzymał w efekcie sprzętu na własność. Może napisał niepochlebną opinię? Więc po co byłby mu w takim razie ten badziewny sprzęt ;P
    Ja osobiście chętnie skorzystałabym z takiej akcji promocyjnej i została obdarowana pralką czy inną suszarką w zamian za napisanie opinii (z tego co wyczytałam, żadne inne wynagrodzenie z tego tytułu nie przysługuje).

• #16 13 Maj 2012 13:09
    mrhari
    Moderator AGD

Myślę że już wystarczy ;)
    Zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME