Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Access point, switch dlink

xworb 03 May 2012 23:57 1373 4
 • #1
  xworb
  Level 9  
  Mam następujący problem. Chciałbym jednak zaznaczyć iż szukałem na forum, w internecie i niestety nic nie znalazłem.

  Posiadam switcha (dlink des-1005d) i access pointa (dlink dwl-2100ap). Moj stacjonarny nie ma karty wifi (wiem naturalnie można kupić kartę, bądź odbiornik usb ) wolałbym jednak żeby był połączony kablem ethernet.

  Z modemu wychodzi sygnał wchodzą do switcha a ze switcha do ap. Laptop ma problem z internetem. Sieć widzi ale nie ma połączenia z internetem (ma problem przy samoprzydzielanym ip). Natomiast bezpośrednio z modemu do ap wszystko działa i internet jest.

  Próbowałem również wpisać taki sam adres ip i maskę pod sieci jak przy bezpośrednim połączeniu modemu z ap ale to też nie działa.

  Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

  Fakt jestem laikiem więc mam nadzieję że ktoś mi pomoże mówiąc mi, że jestem głupi i się nie znam:) i wytłumaczy dlaczego to nie może działać albo napisz co mam zrobić.

  Z góry dziękuje i pozdrawiam
 • #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Uszkodzenia samego switch-a lub kabli których używasz do połączenia. Sprawdź czy diody kontrolne się zapalają po podpięciu kabli.
 • #3
  xworb
  Level 9  
  Niemożliwe. Switch i AP działają w 100% kable też są ok. Sprawdzałem każdy port różnymi kablami. Wszystko działa poprawnie. Diody świecą. Wszystko działa poprawnie. Jednak kiedy AP jes podłączony do switcha urządzenia moją problem z połączeniem internetowym. Po przydzieleniu IP do urządzenia wszystko wygląda pięknie a internetu nadal nie ma?

  Jeszcze jakieś pomysły ?
 • #4
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Kable masz oryginalne czy robione? Czasem głębokość zabicia końcówek robi dużą różnicę.
 • #5
  xworb
  Level 9  
  takie i takie. wszystkie działają. naprawdę próbowałem już chyba wszystkich konfiguracji aby wykluczyć, że sprzęt nie działa.