Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4510s nie uruchamia się na zasilaczu (nie świeci dioda ładowania)

04 Maj 2012 12:38 4301 4
  • Poziom 20  
    witam,
    nie mogę uruchomić ww laptopa na samym zasilaczu - po podłączeniu zasilacza nie pali się dioda ładowania (wcześniej mrugała raz na żółto i potem raz na niebiesko i gasła)

rozebrałem go, wtyk zasilania wygląda na nie naruszony (jest na kabelku) - pomierzyłem przejścia z obu stron i są OK - od strony płyty głównej są dwie wtyczki - mała 3pin zapewne do diody która jest w gnieździe i 4 pinowa od głównego zasilania (dwa czarne i dwa czerwone)

wcześniej była z nim taka sytuacja że na włożonej płycie w obudowę dioda się nie zapalała - wyjąłem płyte i podłączyłem pod zasilacz - wszystko było OK - potem włożyłem ponownie i znów dioda sygnalizująca ładowanie nie zaświeciła się (jakieś zwarcie?) - wyczyściłem więc obudowę z kurzu i zadziałało - po złożeniu laptopa działał normalnie 2 godziny, naładował baterię no i w pewnym momencie zgasła dioda i wszystko wróciło do stanu pierwotnego :( z taką różnicą że teraz nawet na wyjętej płycie zasilania nie ma :(
    co mogło się stać? uszkodzone gniazdi, zasilacz czy coś na plycie?

czy jest jakaś możliwość by miernikiem sprawdzić napięcie na wtyczce tego zasilacza? w środku jest taki drucik.

dzięki z góry za odpowiedzi

pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Kolega posiada podstawową wiedzę i sprzęt do diagnostyki laptopów?
    Jakieś pomiary napięć na płycie?
    Sam zasilacz sprawdzony pod obciążeniem.
  • Poziom 20  
    tak mierzyłem - brak napięć tak jakby w ogóle zasilacza nie było
    wcześniej przy pomiarze bez obciążenia po podłączeniu zasilacza do gniazda było 18,5V więc podejrzewam zasilacz (bo teraz nie ma)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ten zasilacz ma 3 kontakty.
    1 - masa
    2 - 18.5v
    3 - od 6v do 8v

Możliwe że nie działa trzeci kontakt w zasilaczu. Już miałem taką usterkę.
  • Poziom 20  
    witam,
    uszkodzona była wtyczka zasilacza co powodowało zwarcie i odcięcie zasilania,
    stąd brak pomiarów na płycie.
    po wymianie kabelka wszystko wróciło do normy.