Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki niedrogi TV 32-37 cali?

Misiekfu 04 Maj 2012 15:03 1850 9
  • #1 04 Maj 2012 15:03
    Misiekfu
    Poziom 11  

Witam!
    Potrzebuje kupić jakiś niedrogi telewzorek (bo na meble jeszcze musi starczyc :) do nowego mieszkanka. Trache zbaranialem jak zaczołem sie wgłębiać w temat bo wybór jest ogromny a jedyny kontakt jaki miałem ostatnio z telewizja ograniczał sie do telewizji przemysłowej a nie uzytkowej

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 13m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? 1 okno od poł-zach
    7. Jaki masz obecnie telewizor? -
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? min 2HDMI, USB fajnie jak by mial LAN
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa telewizja naziemna lub cyfrowa kablówka
    10 .Jakie urządzenia? Laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5 godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sport i czasem jakaś gra przez Laptopa
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie koniecznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 30%
    16. Preferencje co do marki? -
    17. Preferencje co do wielkości? 32-37
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? rozmazywania, słabej jakości obrazu i dzwieku
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? moze ale nie musi

Wpadł mi w oko ten model Sony KDL-32CX523 ale jest podejrzanie tani jak na taką ilość funkcji Ew co powiecie o telewizorach firmy Manta szczegolnie o tym z mozliwością 3D? Kiedyś gdzieś czytałem że jest całkiem fajny i niedrogi.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

• #2 04 Maj 2012 18:18
    Mylagos
    Poziom 19  

CX523 będzie dobrym wyborem jak za te pieniądze. Jest "podejrzanie tani" gdyż ma podświetlenie CCFL, oraz nie ma 100Hz. Jest za to już w nim X-Reality, więc obraz będzie dobry :)

• #3 04 Maj 2012 20:45
    eM!
    Poziom 13  

Misiekfu napisał:

...
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600
    ...

Wpadł mi w oko ten model Sony KDL-32CX523 ale jest podejrzanie tani jak na taką ilość funkcji.

Chyba sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie. Niestety nie masz olbrzymiego budżetu jak większość z nas i wydaje mi się że Soniak spełni 99% Twoich oczekiwań. Seria CX była udaną linią więc możesz kupować bez obaw.

• #4 05 Maj 2012 03:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie , nie chcesz rozmazania obrazu a wybierasz model 50HZ , to trochę lipa. Modele LCD led są zdecydowanie bardziej oszczędne.
    Obecnie już prawie żaden producent nie kontynuuje serii CCFL tym bardziej że nowe LCD LEd są w podobnych cenach.
    Oczywiście wybór należy do Ciebie.
    Ale do podanych warunków :
    Panasonic 37E30
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
    Samsung 37D 5000

• #5 05 Maj 2012 19:45
    rangiz
    Poziom 15  

Pojawił się gość, który i tutaj i na hdtv wciska wszędzie ofertę Sony, niezaleznie od potrzeb, tak więc odpowiadam: nie, w tym wypadku na pewno nie Sony w tej klasie cenowej, mój poprzednik myślę, że rozwiał wątpliwośći.

• #6 05 Maj 2012 19:54
    Kpc21
    Poziom 22  

LOCOLOCO napisał:
    Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie , nie chcesz rozmazania obrazu a wybierasz model 50HZ , to trochę lipa.
    [...]
    Samsung 37D 5000

Akurat D5000 to właśnie model 50 Hz.

Możesz zainteresować się Philipsem 37PFL4007H. Ale on dopiero będzie wchodził.

• #7 05 Maj 2012 21:10
    sonne2
    Poziom 21  

LOCOLOCO napisał:
    a wybierasz model 50HZ

No i co z tego? To nie telewizor kineskopowy, że "mruga". Wybierz ten telewizor na, który Ciebie stać.

• #8 05 Maj 2012 21:14
    rangiz
    Poziom 15  

37 cali i 100Hz? Poniżej 1800zł raczej wykluczone.

• #9 05 Maj 2012 21:24
    Kpc21
    Poziom 22  

sonne2 napisał:
    No i co z tego? To nie telewizor kineskopowy, że "mruga". Wybierz ten telewizor na, który Ciebie stać.

Wcześniej @LOCOLOCO krytykuje wybór zaproponowany przez autora tematu właśnie ze względu na 50 Hz.

• #10 05 Maj 2012 21:41
    rangiz
    Poziom 15  

Mimo wszystko w pewnym względzie ma rację: Sony do sygnalu SD jeszcze przeciętnej jakości nadaje się słabo, "szumi".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME