Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy przesuwanej Bennica RI.5E nie wyłącza ruchu z jednej strony.

raf02 04 Maj 2012 15:32 3367 5
  • #1 04 Maj 2012 15:32
    raf02
    Poziom 10  

Witam!
    Posiadam bramę z napędem jak w temacie i przestała mi działać brama przy zamykaniu. Właściwie w momencie naciśnięcia pilota na chwilę rusza i staje. Dzieje się tak dlatego, że sprężyna która ma na końcu wyłączyć bramę nie wyłącza się tylko przesuwa się na wygiętej blasze do połowy i dopiero wtedy następuje wyłączenie bramy. Powoduje to jednak, że przy zamykaniu bramy ta sprężyna jest odginana na tej blasze i zaraz wyłącza ruch bramy. Po rozebraniu obudowy napędu, i otworzeniu pokrywy, gdzie są dwa wyłączniki krańcowe i ta sprężyna, gdy naciskam na przycisk wyłącznika krańcowego słychać wyraźne pyknięcie w silniku, natomiast naciśnięcie drugiego tego nie powoduje. Próbowałem to robić również przy ruchu bramy, jeden wyłącza, a drugi nie. Prawdopodobnie jeden z wyłączników do wymiany, ale wolę się upewnić u kolegów, bo może jeszcze mogę coś sprawdzić zanim kupię nowy wyłącznik.
    Dziwi mnie tylko, że jeżeli wyłącznik krańcowy nie działa to dlaczego brama się jednak zatrzymuje. :D
    Dodaję zdjęcia dla lepszego wyjaśnienia. Nie działa lewy wyłącznik.
    Napęd bramy przesuwanej Bennica RI.5E nie wyłącza ruchu z jednej strony. Napęd bramy przesuwanej Bennica RI.5E nie wyłącza ruchu z jednej strony.

0 5
  • #2 05 Maj 2012 12:22
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Odkręć napęd i dosuń go bliżej bramy a jeśli nie można już bliżej to poodginaj te blaszki w kierunku napędu.

Dodano po 1 [minuty]:

A te wyłączniki to koszt ok. 10zł za oba.Więc jak już masz je na wierzchu to wymień dla spokoju i zrób tą regulację co ci wyżej napisałem.Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Maj 2012 12:04
    raf02
    Poziom 10  

Zastosuję się do Twoich rad. Rozumiem, że jest jeszcze jedno zabezpieczenie bramy, żeby nie wyjechała do sąsiada :D jak te krańcówki przestają działać?

0
  • #4 06 Maj 2012 13:56
    Marteen_G
    Poziom 21  

Pewnie sama brama blokuje się o wózki bo ma zaspawana szynę jezdną.

0
  • #5 08 Maj 2012 21:40
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

No i co stwierdziłeś?Rady stałego bywalca są tu zbędne.

0
  • #6 12 Maj 2012 22:55
    raf02
    Poziom 10  

Witam!
    Podgiąłem tą jedną blachę jak radziłeś i działa. Ale w odwodzie mam już wyłączniki na zamianę.

0