Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie subwoofera do Marantz PM-68

grunge 04 Maj 2012 16:19 3992 15
  • #1 04 Maj 2012 16:19
    grunge
    Poziom 9  

Witam.

Od dłuższego czasu borykam się z problemem podłączenia subwoofera do wzmacniacza stereo, przeczytałem wszystkie wątki na elektrodzie dot. tego właśnie problemu lecz są tam opisywane innego rodzaju subwoofery. Ja natomiast posiadam sub którego tylny panel wygląda tak:

chciałbym go podłączyć do wzmacniacza Marantz PM-68

Jestem kompletnie zdezorientowany co do czego podłączyć, gdyż tak jak pisałem w innych tematach opisywane są sytuacje gdy na tylnym panelu subwoofera są wejścia od amplitunera i wtedy można łączyć kanały i podpiąć żeby grało, a tutaj mam tylko INPUT czyli jak się domyślam - źródło dźwięku oraz wyjście chinch na L i P głośnik.
    Zależy mi na tym aby subwoofer grał zarówno z radiem, cd oraz komputerem.

Prosiłbym o nakierowanie mnie co z tym "fantem" począć.

Pozdrawiam serdecznie.

0 15
  • Pomocny post
    #2 04 Maj 2012 16:25
    Ireneo
    Poziom 40  

Musisz dopasować sygnał z głośników na sygnał cinch.Weź schemat każdego z brzegu filtra dolnoprzepustowego to zobaczysz że maja dwa wejścia-głośniki i cinch.Rezystory i kondensatory i sub gra z tym co masz.

0
  • #3 04 Maj 2012 16:47
    grunge
    Poziom 9  

podziękował :), jeszcze tylko jedno pytanie: kolumny mam podłączone szeregowo ( Tannoy M3, Tonsil Zg-40c) kolumny są 8 ohmowe, a sub ma 4 ohm, a na tylnym panelu wzmacniacza jest napisane system 1+2 - 16 ohm, czyli chyba jednak nie ma możliwości podłączenia tego, prawda?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Maj 2012 16:59
    Ireneo
    Poziom 40  

Sub masz aktywny więc nie ma to znaczenia.

0
  • #5 04 Maj 2012 17:31
    grunge
    Poziom 9  

Cytat:
    Musisz dopasować sygnał z głośników na sygnał cinch.Weź schemat każdego z brzegu filtra dolnoprzepustowego to zobaczysz że maja dwa wejścia-głośniki i cinch.Rezystory i kondensatory i sub gra z tym co masz.

Wszystko pięknie ładnie ale w wooferze na tylnym panelu są wyjścia a nie wejścia pod głośniki

0
  • #6 04 Maj 2012 17:39
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Maj 2012 17:41
    Ireneo
    Poziom 40  

Górne zdjęcie przedstawia Twój subwoofer aktywny?
    To te chiche to będą wejścia no chyba że masz z przodu inne.W każdym razie-dopasowanie sygnału głośnikowego podaj na wejście suba.

0
  • #8 04 Maj 2012 17:46
    grunge
    Poziom 9  

to może wytłumaczę na przykładzie.

Wpinam suba do prądu, w gniazdo INPUT podłączam np przewodem jack jack telefon z tym wejściem a w gniazda chinch podłączyć mogę np salelity. Na przednim panelu mam tylko możliwość regulacji głośności, poziom basu oraz poziom wysokich tonów.
    Myślę że w miarę jasno to opisałem.

0
  • #10 04 Maj 2012 17:55
    grunge
    Poziom 9  

dokładnie tak, lecz po prostu pytam jak to ustrojstwo połączyć bo mam w planach zrobić subwoofer właśnie na tym trafo, i chciałem zorientować się czy jest sens się w to bawić :)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #11 04 Maj 2012 18:30
    supra36
    Poziom 9  

Ten jack to wejście niskopoziomowe. Po jakiego grzyba chcesz wysłać sygnał ze wzmacniacza na wejście niskopoziomowe jeżeli jest to subwoofer aktywny ?

0
  • #12 04 Maj 2012 18:49
    grunge
    Poziom 9  

nie chciałem podłączać wzmacniacza do wejścia jack, po prostu chcę podłączyć jakoś aby to grało razem z kolumnami. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł prosiłbym o podzielenie się nim ;)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #13 04 Maj 2012 21:01
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 05 Maj 2012 07:52
    grunge
    Poziom 9  

Ok, faktycznie trochę zagmatwałem.

Do wzmacniacza w/w Marantz-PM68 mam podłączone kolumny pod system 1, natomiast pod system 2 chciałbym podpiąć tego właśnie suba.

Cytat:
    - to znaczy, że satelity już nie?

Mając podłączone kolumny pod system 1, zbędnym mi jest podłączanie satelitek samsunga

Cytat:
    Po co ? Po co robić drugoi raz to samo? I jaka to ma być przeróbka, skoro i tak wyjdzie na to samo?

Zbudować nową skrzynię, kupić porządny głośnik, przerobić filtry i mieć subwoofer z prawdziwego zdarzenia.

Myślałem, aby do systemu 2 zastosować sumator i wpiąć to pod INPUT na subwooferze, grałoby to ?

0
  • #15 05 Maj 2012 12:24
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 05 Maj 2012 13:05
    grunge
    Poziom 9  

Ok, dzięki za pomoc

0