Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel koncentryczny 75 ohm GSM

lipton40 04 Maj 2012 20:47 2436 4
  • #1 04 Maj 2012 20:47
    lipton40
    Poziom 6  

Mam takie pytanie,jak mozna sprawdzic czy kabel antenowy koncentryczny ma ekranizacje GSM.Jaki jest najlepszy do podlaczenia dekodera DVB-T.Dzisiaj kupilem kabel koncentryczny 75Ω w hurtowni i na moje pytanie czy on ma ekranizacje GSM, pani hurtowniczka sie zawiesila na moment po czym stwierdzila,ze napewno ma, hm.A okazalo sie ze nie ma,bo nie blokuje sygnalu z mojego telefonu,ani tych na zewnatrz budynku.Antenke mam na zewnatrz,bez wzmacniacza.Teraz tylko chcialbym miec profeska kabel,ale jak go zdobyc skoro nawet hurtowniczka wymieka.A w internecie pelno oznaczen cyferek i nie wiem co wybrac.Pomocy. Oznaczenoe kabla to CIO:MMO8101F RG6U CU 75ohm 60% Shield Coaxial Cable 001M.To Dokladnie jest napisane na kablu,jesli Wam to cos mowi.A jesli chodzi o sprawdzenie czy ekranuje na zewnatrz to po prostu,kolega z ulicy do mnie zadzwonil reakcja w tv bezcenna. he,he. :cry:

0 4
  • #2 05 Maj 2012 13:43
    telbod
    Poziom 31  

Jaki to typ kabla? (przeczytaj oznaczenia). Jak sprawdziłeś ze nie blokuje telefonów na zewnątrz. Pisząc post masz po lewej Symbole inżynierskie. A tam Ω. Popraw na 75Ω.

0
  • #3 05 Maj 2012 18:16
    lipton40
    Poziom 6  

Dzieki za uwagi juz sie poprawilem i dodalem odpowiedzi na Twoje pytania,Mam nadzieje ze to pomoze. Ps:W temacie nie mozna zmienic na Ω.Sorry.

0
  • #4 05 Maj 2012 19:13
    telbod
    Poziom 31  

Typowy kabel antenowy, Dobry do TV i SAT. Ekranowanie na średnim poziomie. To nie kabel jest winny że sygnał komórki powoduje zerwanie synchronizacji w odbiorniku DVB-T. Nie ma kabla koncentrycznego na świecie który by w 100% ekranował. W twoim przypadku nie jest kabel, a antena. Sygnał "wnika" w większym stopniu do anteny niż do kabla. Zwłaszcza gdy antena jest aktywna. Zainstaluj antenę o dużym zysku wysoko. Najlepiej antenę pasywną.

0
  • #5 05 Maj 2012 19:53
    lipton40
    Poziom 6  

I o to chodzilo,dzieki wielkie.Pozdrawiam.

0