Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy da się zrobic CLIMATRONIC w golfie III

Sangfroid 05 May 2012 01:16 2329 4
    Sangfroid
    Level 1  
    Witam,

jestem "prawie" szczęśliwym posiadaczem autka ze zwykłą klimą, i moje pytanie brzmi czy da się z tego zrobić climatronic zamieniając tylko sterownik, czy w wypasionej wersji jest ten sam rodzaj sprężarki oraz dmuchawy, i oczywiście wiązki sterującej, nie zagłębiałem się jeszcze w temacie bo może ktoś już coś takiego robił lub wie jak zrobić.
    Zico63
    Level 37  
    Tylko przekładka z dawcy z rozbitym tyłem lub złomowanym. Jest tak dużo części tzw. różnicowych (innych) plus dodatkowe, że zrobić czy dokupować się nie opłaca.
    Na forum VW były tematy.
    tomekiewa
    Level 14  
    Szczerze to jak masz manuala to się ciesz i odpuść przeróbki ma automat za dużo roboty z całą elektryką i mechaniką a tak naprawdę to niczym nie ustępuje manual automatowi (tak samo chłodzi) a ustawiasz i tak w/g zapotrzebowania. Automat jest też bardziej awaryjny od manuala.ja osobiście miałem w golfie manuala i sprawował się wyśmienicie bez żadnej awarii a teraz w sharanie mam automat i żyje on swoim życiem. W Climatroniku jest ogrom silniczków nastawczych klap i czujników które lubią się psuć.przeróbka wiąże sie z praktycznie pełną przekładką elektryki, zespołu dmuchawy,parownika i nagrzewnicy,oraz innych drobiazgów.POWODZENIA!!!!
    15darekvw
    Level 27  
    Jest to realne i mozliwe do zrobienia CLIMATORNIC,ale musisz najlepiej podmienic instalacje,i wiele innych rzeczy dorzucic np.silniczki nawiewu,i wiele innych czesci itd.powiem szczerze cisz sie manualem niepolecam przeróbki na climatronik,pozdr.
    romoo
    User under supervision
    Sangfroid wrote:
    climatronic zamieniając tylko sterownik

Nie da się, trzeba wyrwać konsole, przy okazji zmień sobie nagrzewnice na nową.