Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy da się zrobic CLIMATRONIC w golfie III

Sangfroid 05 May 2012 01:16 2329 4
 • #1
  Sangfroid
  Level 1  
  Witam,

  jestem "prawie" szczęśliwym posiadaczem autka ze zwykłą klimą, i moje pytanie brzmi czy da się z tego zrobić climatronic zamieniając tylko sterownik, czy w wypasionej wersji jest ten sam rodzaj sprężarki oraz dmuchawy, i oczywiście wiązki sterującej, nie zagłębiałem się jeszcze w temacie bo może ktoś już coś takiego robił lub wie jak zrobić.
 • #2
  Zico63
  Level 37  
  Tylko przekładka z dawcy z rozbitym tyłem lub złomowanym. Jest tak dużo części tzw. różnicowych (innych) plus dodatkowe, że zrobić czy dokupować się nie opłaca.
  Na forum VW były tematy.
 • #3
  tomekiewa
  Level 14  
  Szczerze to jak masz manuala to się ciesz i odpuść przeróbki ma automat za dużo roboty z całą elektryką i mechaniką a tak naprawdę to niczym nie ustępuje manual automatowi (tak samo chłodzi) a ustawiasz i tak w/g zapotrzebowania. Automat jest też bardziej awaryjny od manuala.ja osobiście miałem w golfie manuala i sprawował się wyśmienicie bez żadnej awarii a teraz w sharanie mam automat i żyje on swoim życiem. W Climatroniku jest ogrom silniczków nastawczych klap i czujników które lubią się psuć.przeróbka wiąże sie z praktycznie pełną przekładką elektryki, zespołu dmuchawy,parownika i nagrzewnicy,oraz innych drobiazgów.POWODZENIA!!!!
 • #4
  15darekvw
  Level 27  
  Jest to realne i mozliwe do zrobienia CLIMATORNIC,ale musisz najlepiej podmienic instalacje,i wiele innych rzeczy dorzucic np.silniczki nawiewu,i wiele innych czesci itd.powiem szczerze cisz sie manualem niepolecam przeróbki na climatronik,pozdr.
 • #5
  romoo
  User under supervision
  Sangfroid wrote:
  climatronic zamieniając tylko sterownik


  Nie da się, trzeba wyrwać konsole, przy okazji zmień sobie nagrzewnice na nową.