Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx 4 wfc 1600 , zatrzymanie w trakcie pracy

Badbed 05 Maj 2012 09:15 4432 5
  • #1 05 Maj 2012 09:15
    Badbed
    Poziom 7  

Witam , pojawił sie kolejny problem z wymienioną wyżej pralką, mianowicie pralka została przepłukana na 90° C sodą i na drugi dzień na 60°C sodą ze śladową ilością kwasku cytrynowego . Oczywiście zabieg pomógł w pozbyciu się sporej ilości osadu , ale niestety teraz w trakcie prania np. bawełna 40°C bęben pralki po ok .10 min - 15 min lekko przy jednym, dwóch obrotach przyspieszy lub szarpnie i staje , w programatorze słychać co jakiś czas "cykanie" i nic się nie dzieje . Problem ten pojawia się również na innych ustawieniach programu, np. na wirowaniu słychać prace pralki lecz bęben stoi w miejscu . Silnik jakieś pół roku temu był przewijany wraz z wymianą szczotek . Grzałka wymieniona , pompa również , nie ruszane były tylko łożyska i programator . Oczywiście wcześniejsze wymiany nie wynikają z opisanego teraz powstałego problemu . Jak zabrać się za rozwiązanie tego , może ktoś już to doświadczył i ma wiedze która pomoże na rozwikłanie awarii. Z góry dzięki.
    Dodatkowa informacja: Kiedy w trakcie "cykania" pogramator zostanie przełączony w tryb "Wył. " i po odczekaniu okresu paru minut zostaje włączony w tryb pracy nadal problem występuje , ale jeśli po odczekaniu tych paru minut zostanie poruszony bęben i włączony tryb pracy , bęben kręci lecz znów trwa to ok 10min.i problem sie powtarza.

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2012 14:30
    erbis
    Poziom 18  

Sprawdź szczotki w silniku.

0
  • #3 05 Maj 2012 22:34
    Badbed
    Poziom 7  

Sprawdzę tak jak piszesz szczotki , ale były niedawno wymieniane . Dziwne bo mam wrażenie , że bęben przestaje działać prawidłowo gdy uruchamia się grzałka , może to moje " czyszczenie " dało w kość termostatowi ??? cały proces wirowania bez problemu , choć kiedy uruchomiłem płukanie po paru minutach się zatrzymała , a przy tym programie chyba grzałka nie działa ???

0
  • Pomocny post
    #4 05 Maj 2012 23:36
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Badbed napisał:
    Sprawdzę tak jak piszesz szczotki , ale były niedawno wymieniane .

Jeśli były wymieniane nieprofesjonalnie mogą przycinać się w szczotkotrzymaczach .
    Badbed napisał:
    mam wrażenie , że bęben przestaje działać prawidłowo gdy uruchamia się grzałka ,

Sprawdź woltomierzem na filtrze sieciowym czy nie ma zbyt dużego spadku napięcia w momencie pracy grzałki .
    Badbed napisał:
    Silnik jakieś pół roku temu był przewijany .

Trzeba sprawdzić czy nie ma przerwy uzwojeń na poszczególnych wycinkach komutatora wirnika . Zwłaszcza że napisałeś że zadziała jak
    Badbed napisał:
    zostanie poruszony bęben
    czyli jak szczotki połączą inne wycinki komutatora .

0
  • #5 06 Maj 2012 09:13
    Badbed
    Poziom 7  

Dzięki za fachową odpowiedź. Przed "rozbiorem" mam tylko jedno pytania jak poznam , że są uszkodzone lub nie fachowo założone szczotki ?

0
  • #6 06 Maj 2012 19:54
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Badbed napisał:
    jak poznam , że są uszkodzone lub nie fachowo założone szczotki ?

Muszą być długie , swobodnie przesuwać się w szczotkotrzymaczach , mieć podlutowaną linkę miedzianą do swoich punktów na szczotkotrzymaczach , czoła szczotek muszą dolegać ściśle do komutatora , sprężynki dociskowe muszą być sprężyste i niepopękane .

2