Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

massey Ferguson 3060 nie mogę przełączyć biegów

05 Maj 2012 13:04 13240 7
  • Poziom 2  
    Mam problem z skrzynią biegów ciągnika massey Ferguson 3060, a dokładniej nie mogę przerzucić biegów z polowych na szosowe.Proszę o szybką odpowiedż
  • Poziom 34  
    A kolega czytał posty odnośnie skrzyń w tych ciągnikach. I prosilibyśmy o więcej informacji. chociażby to czy kontrolka od smarowania skrzyni świeci. Po Twoim opisie to może byc wszystko od uszkodzonego czujnika zmiany po sterownik skrzyni biegów.
  • Poziom 2  
    kontrolka świeci się tylko przy zapaleniu silnika,a pózniej gaśnie.Biegi chodzą dobrze tylko nie idzie przerzucić z szosowych na polowe lub odwrotnie.
  • Poziom 34  
    Sprawdzałeś czy podczas próby przełączenia zwiera czujnik. Wkręcony jest on w pierwszą prawa pokrywę skrzyni. Napisz czy od czasu do czasu uda się zmienić czy masz inny sposób na ta zmianę.
  • Poziom 2  
    Jak mam to sprawdzić?
  • Poziom 34  
    Ma kolega miernik? Jeśli nie to trzeba zakupić najtańszy koszt kilkunastu złotych powinien wystarczyć. Można też sprawdzić inaczej zwierając na chwilkę te dwa przewody od czujnika. powinno zmienić. Dodatkowo na jednym przewodzie powinno być 12V o ile dobrze pamiętam. Jest? I kolega dalej za mało informacji podaje. Czy taki już został kupiony czy stało się to nagle itp itd.
  • Poziom 2  
    Czy mógłbym się skontaktować z Panem telefonicznie jak jest taka możliwość?

Dodano po 50 [minuty]:

ciągnik kupiłem używany, po roku biegi zaczęły szwankować, lekko zgrzytały przy przerzucaniu z szosowych na polowe i odwrotnie.A teraz wogóle nie idzie przełączyć na postoju trzeba go pociągnąć żeby przełączyć.
  • Poziom 2  
    Ciągniki Massey Ferguson to w tej chwili kompletny szrot. Kupiłem nowego MF i po przepracowaniu 600 Motogodzin nadaje się do kasacji.Polecam Kubotę 36 miechów gwarancji i poważne podejście do polskiego rolnika!!!!

Dodano po 10 [minuty]:

A tak na marginesie zamiast przerzucać z trudnością wajchę skrzyni biegów w MF należy włączyć myślenie. dlaczego karmi się polskie rolnictwo substytami ciągników i maszyn ?Przecież jesteśmy potężnym rynkiem zbytu na ten segment maszynowy?.