Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Keypad Shield for Arduino Duemilanove LCD 1602

dmboneandonly 05 Maj 2012 13:33 3434 4
  • #1 05 Maj 2012 13:33
    dmboneandonly
    Poziom 9  

LCD Keypad Shield for Arduino Duemilanove LCD 1602

Library dla Arduino wykorzystujące LCD Keypad Shield dostępny np. na DealExtreme.

Napisane na podstawie ogólnie dostępnych materiałów na temat kontrolerów LCD typu HD44780.

Library powstało z powodu problemów z "rozruchem" Shield'a ...
    (ostatecznie okazało się, że musiałem podłączyć dobre źródło prądu, USB nie wystarczyło :-)
    i służyło mi do nauki przesyłania rozkazów do kontrolera za pomocą 4 bit.

Shield wyposażony jest w prostą klawiaturę (5 przycisków) podłączoną do pinu Analog 0. Do jej użycia zawarłem prosty obiekt z funkcją zwracająca zdefiniowane wartości przycisków.

W pliku opisane jest umiejscowienie poszczególnych złączy Shielda.

W "firmowej" bibliotece Arduino: Shield inicjujemy: LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7).

0 4
  • #2 05 Maj 2012 16:15
    szymon122
    Poziom 37  

Jaki jest sens zakładania nowego tematu z ogólno dostępną biblioteką do LCD?
    Nie wiem dlaczego tobie nie działało ale mi usb bez problemu uciąga LCD (pobór około 200mA).

0
  • #3 05 Maj 2012 22:49
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Mnie też działa nawet na kanapkę z paroma innymi shieldami oryginalnymi i mojej konstrukcji przy zasilaniu USB.
    Co do przedmówcy jednak - to nie jest oryginalna biblioteka - Autor pokazuje nam swoje dzieło z dopisaną dodatkowo elegancko obsługą klawiaturki rezystancyjnej.

0
  • #4 07 Cze 2012 00:17
    dmboneandonly
    Poziom 9  

Jak rozumiem uzywaliscie ten Shield z dx.

Z innymi lcd też nie mam problemu, aby je zasilać z płytki Arduino + BT i inne.

Ale ten to co innego ;)
    Taki azjatycki diabeł był :]

...a biblioteka jest tak napisana, aby mozna ją było szybko przerobić pod inne lcd.
    Modyfikujac waittime czy komendy sterownika lcd.
    Mi to pomogło poznać lepiej temat.
    Myślę że komuś też się może przydać.

0
  • #5 07 Cze 2012 09:26
    Bartek.k.k
    Poziom 21  

Czy tego shielda można samemu sobie wytrawic? Nigdzie nie mogę znaleźć pliku ze ścieżkami tylko gotowe produkty. Pozdrawiam Bartosz.

0