Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDC585 nie uruchamia się

kpodolak 05 Maj 2012 13:57 1034 4
  • #1 05 Maj 2012 13:57
    kpodolak
    Poziom 15  

Witam, mam problem taki, że po włączeniu przycisku ON nie ma w ogóle żadnej reakcji, nie zaświeca się lampka ON. Przy kręceniu programatorem chyba na dwóch stopach zaświeca się lampka ON, stało się to z dnia na dzień. Jakieś podpowiedzi?

Pozdrawiam
    Krzysiek

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2012 14:06
    movzx
    Poziom 39  

Pewnie rozsypał/upalił się wyłącznik główny albo któryś z przewodów w jego pobliżu. Jak nie rozkręcisz to nie zobaczysz.

0
  • #3 05 Maj 2012 16:07
    kpodolak
    Poziom 15  

Włącznik ten na panelu sprawdzałem, po włączeniu przejscie jest. Przewody nie wyglądały na upalone.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Maj 2012 16:09
    movzx
    Poziom 39  

Połączenie tej lampki jest proste jak konstrukcja cepa. Jeśli jest napięcie na zaciskach wychodzących włącznika (sprawdzać miernikiem), to żarówka włączona jest równolegle i raczej nie ma wielu miejsc gdzie może coś nie łączyć.

0
  • #5 05 Maj 2012 16:59
    kpodolak
    Poziom 15  

No tak, ale żarówka zaświeca się tylko gdy pokrętło programatora jest ustawione na S, to ma jakieś powiązanie ze sobą?

Dodano po 48 [minuty]:

Więc tak, coś pykało przy tej cewce zaraz na zasilaniu więc podmieniłem na taką ze starszego polara co został na części i ruszyła, ale lampka ON jej co jakiś czas mrygała, tak jakby zaniki napięcia (deko inne parametry). Ale zmieniłem z powrotem na starą i odpaliła i działa dobrze.

0