Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder samsung SHD 85 czarny obraz

Veral 05 Maj 2012 14:59 2025 2
  • #1 05 Maj 2012 14:59
    Veral
    Poziom 1  

Witam, mam pewien problem, otóż uruchamiając dekoder, po pokazaniu się loga oragne, nastepnie mam czarny obraz i na tym sie konczy..

Kotzystając z przedluzenia umowy z neostrada dostalem LB, telewizje satelitarna oraz mase problemow.

Po podlaczeniu szarego kabla do liveboxa, do zielonego wejscia(zółte wejscie z tego co wyczytalem z ustawien na swoim komputerze jest wylaczone w stosunku do dekodera satelitarnego) oraz po podpieciu kabla antenowego postanowilem zobaczyc czy dziala. Oczywiscie kabel antenowy o ktorym wspomnialem mial wymienione koncowki aby dostosowac je do wejsc przy dekoderze/antenie. Uruchomilem dekoder, po chwili pokazalo mi sie menu z wyborem jezyka, wybralem polski, nastepnie czekalem na aktualizacje, ktora kilka minut sie ?pobierala?. Jezeli dobrze pamietam, kliklem ok, i cos aktualizowalo sie jeszcze raz, a potem bym czarny ekran, i na tym sie skonczylo.

Nie jestem pewnien, ale nie wlozylem karty dostepu, tak jak w instrukcji przed uruchomieniem dekodera, to moglo spowodowac ten problem ? W jaki sposob naprawic ten pojawiajacy sie po uruchomieniu dekodera cczerny obraz, tuz po logu orange. Byc moze blad tkwi w tej aktualizacji, jak ja zrestartowac? próbowałem kilkakrotnie wylaczac i wlaczac dekoder. Nawet ten szary kabel, wedrujacy do liveboxa i do dekodera to wtykalem we wszystkie pasujace miejsca w liveboxie majac nadzieje ze cos sie poprawi..

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0 2
  • #2 05 Maj 2012 20:40
    pudzianowski
    Poziom 28  

Cześć.
    Wygląda to na jedną z typowych usterek tego modelu. Reklamuj jako niesprawny.
    Powodzenia
    Mateusz

0
  • #3 05 Maj 2012 21:18
    andk1eltd
    Poziom 35  

Dekoder do wymiany, nic się nie da zrobić w warunkach domowych. Jak zaczyna aktualizację oprogramowania to na ekranie pisze, żeby nie wyłączać z prądu i nie naciskać nic na pilocie. Najważniejsza jest cierpliwość :D , czas aktualizacji zależy od przepływności łącza internetowego, zdarza się że jest to nawet 20 minut 8-O . Trzeba po prostu czekać aż sam wróci do głównego menu. Przy nowym liveboksie też trzeba najpierw poczekać aż on sam się najpierw zaktualizuje (niebieska dioda) - jeżeli zaczną robić to razem z dekoderem to też kicha. W twoim przypadku hardware'owo dekoder jest sprawny tylko źle załadował oprogramowanie i nie może ruszyć. W punkcie operatora wymienią ci na nowy - a staremu w serwisie wgrają nowy software, przepakują i pójdzie znowu do ludzi :D

0