Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder samsung SHD 85 czarny obraz

Veral 05 May 2012 14:59 2205 2
    Veral
    Level 1  
    Witam, mam pewien problem, otóż uruchamiając dekoder, po pokazaniu się loga oragne, nastepnie mam czarny obraz i na tym sie konczy..

Kotzystając z przedluzenia umowy z neostrada dostalem LB, telewizje satelitarna oraz mase problemow.

Po podlaczeniu szarego kabla do liveboxa, do zielonego wejscia(zółte wejscie z tego co wyczytalem z ustawien na swoim komputerze jest wylaczone w stosunku do dekodera satelitarnego) oraz po podpieciu kabla antenowego postanowilem zobaczyc czy dziala. Oczywiscie kabel antenowy o ktorym wspomnialem mial wymienione koncowki aby dostosowac je do wejsc przy dekoderze/antenie. Uruchomilem dekoder, po chwili pokazalo mi sie menu z wyborem jezyka, wybralem polski, nastepnie czekalem na aktualizacje, ktora kilka minut sie ?pobierala?. Jezeli dobrze pamietam, kliklem ok, i cos aktualizowalo sie jeszcze raz, a potem bym czarny ekran, i na tym sie skonczylo.

Nie jestem pewnien, ale nie wlozylem karty dostepu, tak jak w instrukcji przed uruchomieniem dekodera, to moglo spowodowac ten problem ? W jaki sposob naprawic ten pojawiajacy sie po uruchomieniu dekodera cczerny obraz, tuz po logu orange. Byc moze blad tkwi w tej aktualizacji, jak ja zrestartowac? próbowałem kilkakrotnie wylaczac i wlaczac dekoder. Nawet ten szary kabel, wedrujacy do liveboxa i do dekodera to wtykalem we wszystkie pasujace miejsca w liveboxie majac nadzieje ze cos sie poprawi..

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pudzianowski
    Level 28  
    Cześć.
    Wygląda to na jedną z typowych usterek tego modelu. Reklamuj jako niesprawny.
    Powodzenia
    Mateusz
    andk1eltd
    Level 35  
    Dekoder do wymiany, nic się nie da zrobić w warunkach domowych. Jak zaczyna aktualizację oprogramowania to na ekranie pisze, żeby nie wyłączać z prądu i nie naciskać nic na pilocie. Najważniejsza jest cierpliwość :D , czas aktualizacji zależy od przepływności łącza internetowego, zdarza się że jest to nawet 20 minut 8-O . Trzeba po prostu czekać aż sam wróci do głównego menu. Przy nowym liveboksie też trzeba najpierw poczekać aż on sam się najpierw zaktualizuje (niebieska dioda) - jeżeli zaczną robić to razem z dekoderem to też kicha. W twoim przypadku hardware'owo dekoder jest sprawny tylko źle załadował oprogramowanie i nie może ruszyć. W punkcie operatora wymienią ci na nowy - a staremu w serwisie wgrają nowy software, przepakują i pójdzie znowu do ludzi :D