Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-36FS70K Kineskopowy, filmy.

Paweł007 05 Maj 2012 15:12 6784 57
  • #1 05 Maj 2012 15:12
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam.

Interesuje mnie model Sony KV-36FS70K z szafką. Wszystko sprawne. Zestaw za 430zł nie daleko mnie. W przyszłości chciałem dokupić do tego dekoder naziemny dvb-t. Co sądzicie o takim czymś? Jak by wyglądała jakość filmów puszczanych przez dekoder z pendriva?

Link do modelu:
    http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/290210/36.calowe.widokowki.html
    Zdjęcia przykłądowe:
    http://tablica.pl/oferta/sony-kv36fs70-czesci...bazowa-elektronika-IDLhz5.html#b1c5f857;r:;s:

Pozdrawiam

• #2 05 Maj 2012 17:39
    sonne2
    Poziom 21  

Jeżeli filmy z pendrive to muszą być one dobrej jakości, a nie żadne dvdrip. Ja bym tego jednak nie kupował, ponieważ:
    - telewizory kineskopowe odeszły już w przeszłość, ktoś chce się pozbyć problemu
    - jeżeli chcesz odbierać DVB-T musisz dokupić dekoder, który kosztuje ponad 100 zł.
    Razem około 500 zł i masz stary telewizor, a za ponad 1000 możesz mieć nowy telewizor o przekątnej co najmniej 32 cale z wbudowanym tunerem DVB-T.

• #3 05 Maj 2012 18:08
    Paweł007
    Poziom 22  

To ma być telewizor na stancję. 500 zl za całość to dużo? Telewizor z wyższej półki? Czego mu będzie brakować po zmianie sygnału nadawania?

• #4 05 Maj 2012 18:30
    sonne2
    Poziom 21  

Jak na stancję to tym bardziej bym go nie brał. Telewizor 32 cale Ci nie wystarczy? Niosłem już raz taką 36 i lekki on nie jest. Za 800-900 zł w porywach masz dobry, nowy i LEKKI telewizor LCD z dekoderem DVB-T.

• #5 05 Maj 2012 18:48
    Paweł007
    Poziom 22  

O to chodzi, że nie lekki nikt nie wyniesie, a nosić go nikt nie będzie. Prosiłbym o obiektywną ocenę jakości obrazu tego telewizora.

• #6 05 Maj 2012 18:59
    sonne2
    Poziom 21  

Jakość obrazu jak w telewizorach kineskopowych. HD raczej na tym sprzęcie nie uświadczysz. Do oglądania filmów z pendrive wystarczy. Telewizor waży 100 kg. Kilka miesięcy temu mojej babci kupiłem telewizor 32 cale za ok. 1000 zł. Nie chciała oddać swojego starego telewizora, a teraz za nic nie oddałaby tego nowego. No, ale to jest twój wybór.

• #7 06 Maj 2012 13:46
    Paweł007
    Poziom 22  

Ktoś może jeszcze coś napisze.

• #8 06 Maj 2012 13:53
    James596
    Poziom 20  

Trwałość kineskopu to słaba strona telewizorów Sony, choć trzeba przyznać, że jeśli są sprawne to jakość obrazu jest bardzo dobra jak na kineskopowy telewizor.
    Cena odstraszająca.

• #9 06 Maj 2012 14:04
    Paweł007
    Poziom 22  

Twoim zdaniem ile warto za niego zaproponować? Plusem jest, że właściciel pracuje za granicą i telewizor był mało używany, stan super.

• #10 06 Maj 2012 14:22
    sonne2
    Poziom 21  

James596 napisał:
    Cena odstraszająca.

Ludzie po tyle te "zabytki" wystawiają. Zobacz to ogłoszenie:
    http://tablica.pl/oferta/telewizor-29-100hz-panasonic-tx29px20p-stojak-IDAnUd.html
    A przecież za te pieniądze, góra troszkę dołożysz i możesz mieć NOWY telewizor z 2 LETNIĄ gwarancją.
    Mam nadzieje, że autor tematu nie myśli o zakupie tego urządzenia:
    http://tablica.pl/oferta/telewizor-sony-trinitron-kv-36fs70k-36-okazja-IDL9iX.html

• #11 06 Maj 2012 15:14
    Paweł007
    Poziom 22  

Nie to nie ten telewizor co podałeś. Chcę jego wziąć bo jest nie daleko mnie i dogadałem się, że z dowozem na miejsce. To myślisz, że za ile warto takie coś wziąć?

• #12 06 Maj 2012 15:28
    James596
    Poziom 20  

Osobiście dałbym za telewizor kineskopowy (jaki by nie był) góra 250 złotych. Technologia przestarzała (co nie znaczy że zła) więc naturalne, że ceny spadają.
    CRT tak, ale nie za takie pieniądze...

• #13 06 Maj 2012 18:08
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli nie zamierzasz korzystać z sygnału HD, warto go wziąć. Jakością odbioru sygnału SD przewyższa większość współczesnych telewizorów. Młodsi koledzy zapewne nie mieli już okazji zetknąć się z topowymi konstrukcjami CRT i nie widzą różnic pomiędzy jednym kineskopem a drugim, stąd takie nieprofesjonalne opinie. Warunek - telewizor musi być w doskonałym stanie technicznym. I mimo wszystko musisz pamiętać - nie jest to kierunek rozwojowy. Ale z drugiej strony, współczesne modele za 5 lat także będą "lądować" na śmietniku.

• #14 06 Maj 2012 19:08
    sonne2
    Poziom 21  

Pablo1964 napisał:

Jeżeli nie zamierzasz korzystać z sygnału HD

Skoro chce odbierać telewizję DVB-T to raczej będzie chciał odbierać telewizję w jakości HD. Był niedawno taki artykuł, żeby nie kupować tych tańszych dekoderów do DVB-T, bo one mają tylko SD. Mając telewizor nie odbierający w HD, ale dekoder umożliwiający odbiór w tej jakości będzie kolega mógł oglądać telewizję, ale w jakości gorszej niż w najtańszym, nowym LCD obsługującym HD.

• #15 06 Maj 2012 19:21
    Paweł007
    Poziom 22  

To po zmianie sygnału będzie aż taka różnica. Logicznie myśląc dobrej jakości telewizor crt będzie elegancko odbierać po zmianie sygnału nadawania z dekoderem. Myślałem, ze dobry telewizor będzie dobrze odbierać i nie będę potrzebować hd

• #16 06 Maj 2012 19:36
    Pablo1964
    Moderator

HD i SD to zupełnie inne standardy telewizji (nie mylić z telewizją analogową i cyfrową!). Telewizory CRT były konstruowane do odbioru programów SD. I te programy ten telewizor odbierze doskonale, zarówno analogowe jak i cyfrowe po zmianie sygnału. Współczesny telewizor odbierze (nieco gorzej) kanały SD (tak analogowe jak i cyfrowe) natomiast odbierze także kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości.

• #17 06 Maj 2012 19:48
    sonne2
    Poziom 21  

Pablo1964 napisał:
    natomiast odbierze także kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości.

Czy ja napisałem, że nie odbierze? Będzie obraz, ale nie będzie to HD. Jak kupisz ten używany i nawet będziesz mieć dekoder HD to na ekranie nie będzie rozdzielczości HD. Z resztą pewnie jedynym źródłem HD dla tego telewizora może być Blue Ray lub konsola. która posiada złącze Euro. Wtedy jeszcze HDMI nie było...
    Paweł007 napisał:
    Myślałem, ze dobry telewizor będzie dobrze odbierać i nie będę potrzebować hd

HD to jest pewna rozdzielczość, której Ty nie uświadczysz i tyle. Odbiór telewizji będzie.

• #18 06 Maj 2012 20:07
    Pablo1964
    Moderator

sonne2 napisał:
    Czy ja napisałem, że nie odbierze?

Nie napisałeś. Mój post nie odnosi się do Twojego, jest jedynie próbą usystematyzowania informacji. Bo widzę, że autor się nieco pogubił.
    sonne2 napisał:
    Skoro chce odbierać telewizję DVB-T to raczej będzie chciał odbierać telewizję w jakości HD.

A to akurat nie wynika z postów autora. Niech lepiej sam to przemyśli i się wypowie.

• #19 06 Maj 2012 21:10
    Paweł007
    Poziom 22  

Reasumując wasze wypowiedzi, po kupnie ów telewizora będę mógł w pełni odbierać telewizję kablową po zmianie sygnału nadawania na nowy w 2013r. Po owej zmianie nadawania dokupię do telewizora dekoder i dalej będę miał elegancki odbiór na crt. Nie będę odbierać w hd ale cała reszta będzie ok. Dobrze rozumiem?

• #21 06 Maj 2012 21:34
    Kpc21
    Poziom 22  

Ta cała cyfryzacja dotyczy telewizji naziemnej, nie kablowej. Kablówki mogą nadawać analogowo do 2050 roku i dłużej, mogą też wyłączyć sygnał analogowy już teraz. Zwróćcie uwagę, że działające dziś platformy telewizji satelitarnej od samego początku nadają cyfrowo, a od kilku lat z satelity nie odbierze się już ani jednego analogowego kanału w języku polskim.

• #22 06 Maj 2012 21:48
    Paweł007
    Poziom 22  

czyli ten cały bum na wymianę telewizorów to zwykły marketing i można spokojnie pozostać przy tym co jest w takim razie i poczekać parę lat i kupić coś nowego pare klas wyżej niż teraz za tą samą cenę w takim razie.

• #23 06 Maj 2012 22:05
    sonne2
    Poziom 21  

Paweł007 napisał:
    czyli ten cały bum na wymianę telewizorów to zwykły marketing i można spokojnie pozostać przy tym co jest w takim razie i poczekać parę lat i kupić coś nowego pare klas wyżej niż teraz za tą samą cenę w takim razie.

Najtańszy LCD 32 cale będzie miał lepszy obraz od twojego CRT. Ciebie telewizor plus dekoder wyjdzie 500 zł, a nowy LCD 1000-1100 zł w porywach. Twój telewizor waży 100 kg, lcd 8-10 kg. Kiedyś miałem telewizor 21 cali, teraz mam 40 cali i gdzie tutaj marketing? Tamten był mały, a pracuje na to, aby mieć chwilę przyjemności i oglądać filmy w dobrej jakości. Telewizorów CRT już się nie produkuje, zostały wyparte przez lcd, plazmy.

• #24 06 Maj 2012 22:24
    Pablo1964
    Moderator

sonne2 napisał:
    Najtańszy LCD 32 cale będzie miał lepszy obraz od twojego CRT.

Byłbym bardzo ostrożny z takim stwierdzeniem. Przy sygnale SD jest dokładnie odwrotnie. Nie porównujmy wysokiej klasy TV CRT do marketowych LCD. A pisanie w tym temacie o TV CRT 21" to już wygląda mi na gest rozpaczy. Wypada tylko powtórzyć:
    Pablo1964 napisał:
    Młodsi koledzy zapewne nie mieli już okazji zetknąć się z topowymi konstrukcjami CRT i nie widzą różnic pomiędzy jednym kineskopem a drugim, stąd takie nieprofesjonalne opinie.

• #25 06 Maj 2012 22:32
    sonne2
    Poziom 21  

Nie, to zwykła ekonomia. 4-5 letni telewizor za 400 zł, nowy za 1000 zł np: Panasonic i jak ktoś wybiera ten 1 to nie rozumiem go. Ale to moje zdanie, później nie będzie mój ból.

• #26 06 Maj 2012 22:34
    Pablo1964
    Moderator

Cóż, niektórzy wolą używanego Mercedesa od nowej Pandy. Taka dyskusja staje się bezprzedmiotowa.

• #27 06 Maj 2012 23:01
    Kpc21
    Poziom 22  

Jeśli kolega odbiera telewizję z kablówki, to prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat nie będzie musiał kupować żadnego tunera, a jeśli już będzie musiał, to najprawdopodobniej taka konieczność byłaby również w przypadku nowego telewizora (wtedy ew. moduł CI zamiast tunera, ale cenowo wyjdzie podobnie). Bo niewiele jest kablówek, które nie kodują sygnału cyfrowego.

Co innego jeśli będzie chciał zrezygnować z kablówki na rzecz telewizji naziemnej - darmowej. Tutaj już tuner będzie potrzebny - najpóźniej od lipca przyszłego roku (zależnie od miejsca zamieszkania, możliwe że jeszcze w 2012).

W przypadku kablówek są jeszcze miejsca, gdzie możliwy jest jedynie odbiór analogowy. Jeśli chodzi o telewizję naziemną, sygnałem cyfrowym nadawców komercyjnych pokryte jest już 94% populacji kraju, jeśli chodzi o kanały TVP, do końca maja pokryte zostanie 92% populacji, a do końca września 95% (nadajniki w Leżajsku i Ostrołęce) - a więc prawie cały kraj. W 2013 roku - praktycznie cały kraj (za wyjątkiem rejonów górskich, gdzie doświetlenia będą uruchamiane dopiero po wyłączeniu telewizji analogowej - część odbiorców przez jakiś czas nie będzie mieć dostępu do telewizji naziemnej).

W odbiorze sygnału analogowego najlepiej sprawdzają się telewizory kineskopowe. Bo są to po prostu telewizory analogowe, w przeciwieństwie do cyfrowych LCD i plazm. Kiepski sygnał cyfrowy SD też wygląda na nich lepiej, ale to już "dzięki" ich niskiej rozdzielczości - nie pozwala ona na dostrzeżenie efektów nadmiernej kompresji obrazu. Z drugiej strony ta niska rozdzielczość nie pozwoli też na pełne wykorzystanie sygnału o wysokiej rozdzielczości (HD) - będzie on wyglądać tak samo jak każdy inny program.

• #28 07 Maj 2012 00:12
    !Krak
    Poziom 17  

Moim zdaniem cztery stówy z dowozem to dobra cena. sonne2 napisał, że za tą cenę lub z lekka dołożysz i będziesz miał nowy lcd tylko ile calowy, 20 czy 21 i jakiej firmy? Funai czy Level? Stary bierz kilkuletniego Mercedesa.

• #29 07 Maj 2012 02:07
    James596
    Poziom 20  

sonne2 napisał:

Najtańszy LCD 32 cale będzie miał lepszy obraz od twojego CRT. Ciebie telewizor plus dekoder wyjdzie 500 zł, a nowy LCD 1000-1100 zł w porywach. Twój telewizor waży 100 kg, lcd 8-10 kg. Kiedyś miałem telewizor 21 cali, teraz mam 40 cali i gdzie tutaj marketing? Tamten był mały, a pracuje na to, aby mieć chwilę przyjemności i oglądać filmy w dobrej jakości. Telewizorów CRT już się nie produkuje, zostały wyparte przez lcd, plazmy.

Bardzo mnie razi bezgraniczna miłość kolegi do LCD'ków. Nie wiem tylko, czy kolega widział jaką jakość odbioru zapewniają telewizory LCD przy sygnale SD. Wątpię, czy w tym przypadku jakikolwiek tani LCD będzie lepszy. Co innego odbiór HD, ale zanim u nas stanie się to normą, autor zdąży już dawno zmienić telewizor. Nie wspominam o znacznie lepszym dźwięku w CRT, bo to oczywiste. Co dalej - akurat duża waga telewizora jest w przypadku autora zaletą, jak sam wspomniał. Poza tym zaprzestanie produkcji telewizorów CRT - co to za argument? Kupować coś kiepskiego (w tym konkretnym przypadku) tylko dlatego że jest nowe?

Pozdrawiam.

• #30 07 Maj 2012 05:18
    sonne2
    Poziom 21  

!Krak napisał:
    Moim zdaniem cztery stówy z dowozem to dobra cena. sonne2 napisał, że za tą cenę lub z lekka dołożysz i będziesz miał nowy lcd tylko ile calowy, 20 czy 21 i jakiej firmy? Funai czy Level? Stary bierz kilkuletniego Mercedesa.

Dziwne. Dobre pół roku kupiłem mojej babci za ok. 1050 zł LCD firmy Panasonic. Ale szanuje, że ktoś ma inne zdanie ode mnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME