Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana magnetronu, czy każdy jest dobry ? Kuch. mikr. Bosch HMF755F

05 Maj 2012 15:20 3532 8
  • Poziom 13  
    Witam,

na stole kuchenka mikrofalowa Bosch model HMT755F w której padł magnetron i jest potrzeba jego wymiany a nie wymieniałem jeszcze nigdy tego, stąd pytanie - czy każdy model pasuje zamiennie czy jest jakiś klucz ? nie wiem co i jak więc pomóżcie koledzy, widzę że są dwa popularne rodzaje mocowania ale czy jeszcze czymś się różnią poza tym ? Czym się kierować żeby nie było źle lub niebezpiecznie ?
  • Specjalista AGD
    Jest 5 podstawowych typów mocować magnetronu i od tego należy zacząć.

Daj foto.
  • Poziom 13  
    OK, ale sprawa mocowania jest prosta, chodzi mi o informację czy poza mocowaniem są ważne inne parametry. Widzę że poza mocowaniem są jeszcze różne końcówki megatronu - taka jakby z czubkiem i jakby ścięta rura. Czy to też ma znaczenie?

Wymiana magnetronu, czy każdy jest dobry ? Kuch. mikr. Bosch HMF755F

Moderowany przez mrhari:

Magnetron a nie megatron.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Megatron

• Specjalista AGD
    Nie. Ta różnica w profilu anteny nie ma znaczenia.
    Poza mocowanie, to może być ważna moc i wymiary z tym związane.
  • Poziom 13  
    Dodałem zdjęcie, mam inny sprawny megatron Samsunga o oznaczeniu OM75P(31) ale pytam o to podmienianie ze względów bezpieczeństwa, nie wiem czy może to być niebezpieczne dla sprzętu lub osoby obsługującej jeśli włoży się nieodpowiedni megatron. Ten Samsung wygląda tak samo jeśli chodzi o rozmiar, mocowanie też to samo.

Moderowany przez mrhari:

• Specjalista AGD
    Oryginał ma 850W, a ten OM75P(31) ma moc max 1000W.
    W tym wypadku zadziała poprawnie (o ile na pewno uszkodzony magnetron).

Oczywiście musi być poprawnie zamocowany, obudowa kompletna, urządzenie podłączone do uziemionego gniazdka.
  • Poziom 13  
    Czy moc 1000 zamiast 850 nie będzie problemem? Może obciąży trafo zbytnio, może elektronika padnie z tego powodu itp? To kuchenka z elektroniką a nie sterowaniem mechanicznym, takie sprzęty nie lubią zmian :)
    Oczywiście wszystko prawidłowo złożone będzie. Czy to znaczy że megatrony tak rzadko padają że mam mieć wątpliwości? W sumie przyjechałem do domu jak już było po demontażu przez kolegę który chciał mi znaleźć taki u siebie ale nie miał. Ponoć zaczęła jakieś dziwne dźwięki wydawać z siebie, obejrzałem płytkę mikową i obudowę i jest czysto a lubią iskrzyć i brzęczeć jak jest syf, więc padł pomysł na wymianę. nie zdążyłem spytać kolegi jak postępować przy doborze zamiennika bo z kolei on wyjechał na dłużej, stąd temat tutaj.

Moderowany przez mrhari:

• Specjalista AGD
    Moc jest głównie regulowana transformatorem WM i kondensatorem WM.
    Magnetron ani inne elementy się nie uszkodzą.

Jakie dziwne dźwięki masz na myśli?
  • Poziom 13  
    Nie wiem bo nie było mnie przy tym w domu. Ale przestała grzać na pewno bo mi mówiła żona. Kolega zdemontował zanim wróciłem do domu i myślę że włożę inny żeby spróbować. Bo jaki jest sposób żeby sprawdzić magnetron poza sprzętem? No i wkładając inny sprawdzę też działanie całego sprzętu.

HAHAHAAHHAAH... ale się uśmiałem, nie wiem skąd mi to przyszło do głowy - megatron... hahahah. Chyba upał dał mi się we znaki. To chyba taki wieeelki tron, niektórym się marzy :)
    A tak na marginesie, to wikipedia to nie jest pewne źródło. Jest masa błędów. Ale w tym przypadku nie ma wątpliwości. :)