Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[VB 2010]- odczyt danych z UART wpisanie string do tablicy

pawgo2606 05 May 2012 21:18 1579 0
    pawgo2606
    Level 10  
    Witam:) tak jak w temacie robię odczyt danych za pomocą portu UART. Sygnały wysyłane są z przedrostkiem np I34,2, F1245, U4. Mój problem polega na odczycie i wyświetleniu odpowiednich danych. Nie wiem jak do tego się zabrać.. Jeżeli chodzi o wysyłanie danych to nie było problemu. Odebraną daną chcę wyświetlić w TextBox`ach.
    Poniżej przestawiam fragmenty kodu i ustawienia PORTU
    Code: vb
    Log in, to see the code

wysyłanie danych

Log in, to see the code

natomiast nie wiem jak zrobić odbiór...

proszę o wskazówki

Dodano po 41 [minuty]:

chciałbym wykorzystać
    Dim Bufforek As Char = SerialPort1.ReadLine()
    i teraz coś takiego że od pierwszego znaku uzależnia wyświetlanie w textboxie
    if Bufforek[0]='I' then
    i leci dalej...
    kolejne dane z bufora wyświetla..

Dodano po 7 [minuty]:

Inaczej tłumacząc mikrokontroler wysyła mi stringa np I43,2 odczyt prądu i teraz chcę to w odpowiednim textboxie wyświetlić, czyli jeżeli pierwszy znak jest I to w danym miejscu wyświetla natomiast resztę traktuje jak normalną liczbę 43,2

Log in, to see the code

mam teraz coś takiego.. Działa bez zarzutu jednak jest jeden problem. O ile wysyłanie danych jest natychmiastowe to odbiór następuje już ze znacznym opóźnieniem sięgającym do 10 sekund w zależności od danego pomiaru.. W czym może tkwić problem??

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Doszedłem do tego że problem tkwi w tym,że układ zapamiętuje poprzednie próbki z RS232 tak jakby zapisywał je gdzieś do pamięci - nie są to próbki czasu rzeczywistego..