Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dostać się do recovery hp nx7400

05 Maj 2012 16:51 2494 9
  • Poziom 7  
    Witam.
    Stary komp i moje próby reanimacji. Wymieniłem matrycę, ramkę do niej, gniazda na słuchawki i usb, napęd dvd i pozostała jeszcze klawiatura ale czekam na nią , technicznie niby wszystko ok. lecz programowo coś nie za bardzo mi się podoba ponieważ :
    1,wymieniłem gniazdo słuchawek/ było całkowicie rozwalone/ i niestety nie mam głosu w słuchawkach, w głośnikach wszystko ok.
    2 skanowałem avastem i usunąłem jakieś tam 3 zarażone pliki / trojan i coś tam jeszcze/
    3 Komp jest stary więc pomyślałem że postawię nowy system a ze płytek recovery nie mam to chciałem to zrobić z partycji i tu zaskok po f11 nic się nie dzieje tak jak gdyby klawiatura była zepsuta więc chcę z poziomu windy i kolejny zaskok, start/wszystkie.../hp backup i recovery/manadżer kopii zapasowej i odzyskiwania/ i co się okazuje że tam znajduje się "panel sterowania soundMax"
    I teraz pytanko co ja tam narobiłem albo co narobił poprzedni użytkownik i jak z tego wybrnąć w miarę bazboleśnie zaznaczam iż na żadnych danych mi nie zależy chciałbym nowy system najlepiej bez żadnych dodatkowych śmieci. Wiem że najprościej poczekać na klawiaturę ale może jast jakiś sposób aby odpalić to recovery inaczej. Z góry dzięki
  • Poziom 22  
    Weź zainstaluj nowy system, nie z recovery tylko z pożyczonej płyty z windowsem xp (przypuszczam, że masz pod spodem stickera xp).
    Jeżeli chodzi o klawiaturę, to najszybciej podłączyć jakąś pod USB.
    Z ciekawości spytam się o gniazdo, z skąd je posiadłeś, czy też z nx7400, pytam się ponieważ z gniazdami jest nie raz problem (różna pinologia wewnątrz)
  • Poziom 7  
    Gniazdo mam też z nx 7400, przepraszam a jak to sprawdzić czy ono jest dobre czy może to poprzednie które było w opłakanym stanie coś tam spaliło na płycie
    nie zabardzo wiem o czym mówisz:(przypuszczam, że masz pod spodem stickera xp)
  • Spec od komputerów
    Partycja recovery jest na dysku ? Pliki obrazu systemu są ?
  • Poziom 7  
    Partycja hp recowery na D, a pliki obrazu to jak miałbym poszukać bo sam to nie widzę.
  • Spec od komputerów
    Duże pliki łącznie ok 5 GB. Może być jeden duży lub kilka mniejszych o tej samej nazwie różniących się numerami o łacznej wadze ok 5GB.
  • Poziom 7  
    Cały D 7.3 GB
    wolne 565MB
    nic innego nie widzę
    ale nie mogę go otworzyć
  • Poziom 7  
    Jak dla mnie to za ciemno/ krok po kroku to może dałbym radę/
  • Poziom 7  
    Witam No niestety poddałem się z recovery. Sytoacja w tej chwili wygląda tak że postawiłem nowy system z płyty XP prof. na jednej partycji ale nie cieszy mnie to ponieważ w trakcie instalacji nie mógł skopiować pliku "wbdbase.sve" i pominąłem go.
    W tej chwili już widzę ze w systemie inne urządzenie są na żólto ze znakiem zapytanie a więc nie mam sieci głosu itd. Co ciekawsze ten XP nie jest dobry tylko pirat a na laptopie mam naklejkę z orginalnego xp home edition i jak tu dalej postąpić aby to rozwiązać
    Z góry dzięki za podpowiedż bo już dzisiaj tyle się naczytałem że puchnę.