Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W Windows 8 zabraknie obsługi DVD, będzie to opcja płatna

exti 05 Maj 2012 17:20 8534 61
  • W Windows 8 zabraknie obsługi DVD, będzie to opcja płatnaW najnowszym wpisie na blogu "Building Windows 8" programiści potwierdzili, że z najnowszej wersji systemu Windows zostanie wyrzucony Media Center wraz z obsługą odtwarzania filmów DVD. Użytkownicy chcący je oglądać będą musieli zainstalować oprogramowanie zewnętrznej firmy lub zapłacić za paczkę z aktualizacją.

Decyzja ta została podyktowana faktem, że korzystanie z telewizji i DVD na komputerach PC gwałtownie spada, a przynajmniej tak wynika z badań, jakie przeprowadził Microsoft. Firma zapewnia przy tym przyszłych klientów, że obsługa internetowych multimediów jest kluczową sprawą w Windows 8 i system ten będzie kompatybilny z H.264, VC-1, MP4, AAC, WMA, MP3, PCM i wieloma innymi formatami. Kodeki Dolby Digital Plus także zostaną dołączone, lecz, co dziwne, bez ich głównej funkcji jaką jest odtwarzanie DVD. Funkcja ta znajdzie się w paczce z Media Center, za którą oczywiście trzeba będzie dopłacić. Ceny zostaną podane w późniejszym czasie i będą różne w zależności od wersji Windows 8.

Źródło:
    http://www.itproportal.com/2012/05/05/windows-8-will-not-support-dvd-playback-/

(edytowałem, chodzi oczywiście o filmy w formacie DVD, nie same płyty)

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2384 postów o ocenie 111, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    iagre
    Poziom 35  
    Ciekawe ilu znają klientów/kupców?
    LA72
    Poziom 40  
    Od dawna wypowiadałem się, że W$ 8 to jeden wielki niewypał.
    Najlepiej jakby za każdy moduł kazali sobie płacić.
    Więcej osób miałoby na komputerach normalne systemy.
    kondziu jah
    Poziom 33  
    @up:
    Więcej osób będzie miało normalne systemy.
    Zaraz po premierze W7, zaczęto rozpowszechniac komputery przenośne z tym systemem, wycofujac powoli XP i Vistę. Wielu użytkownikom ie podoba się działanie W7 na Atomie, więc z W8 będzie podobnie.
    Ponadto W8 nawet nie wygląda na system desktopowy, a jego funkcje nie są rewolucyjne w stosunku do W7, więc użytkownicy stacjonarni powinni dać sobie spokój z aktualizacją.
    No ale wiecie... ja swoje, a przyszłoroczne badania sponsorowane przez MS swoje...

Proszę poprawić pisownię zgodnie z zasadami pisowni w j. polskim.
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Proponuję zrobić więcej rzeczy za dopłatą, np. wydawanie dźwięków czy zmiana rozdzielczości, może od razu zróbmy czarno-biały - kolor za dopłatą, internet też.
    Rozbrajają mnie takie pomysły....
    Przecież jest gotowy kodek, odtwarzacz, czemu to usuwać? Za to jakieś debilne kafelki w standardzie?
    Soho
    Poziom 12  
    Ah, te marudzenie zawsze motywuje do napisania komentarza. Teraz będzie krótki. K-Lite. Dziękuję, dobranoc. ;]
    a_noob
    Poziom 22  
    Popieram Soho, czego jęczycie jak program i kodeki są za free dostępne?! Kaleki komputerowe jak zwykle dopłacą, bo po co myśleć jak można zapłacić i mieć dedykowany pakiet MS ;)
    rafbid
    Poziom 32  
    Apetyt rośnie w miarę jedzenia ale w ten sposób sami kręcą na siebie bata. Dobrze że xp jeszcze żyje.
    zygfryd.W
    Poziom 20  
    Czy tylko ja to zauważyłem że co drugi system M$ jest niewypałem? Przypadek czy genialny chwyt marketingowy aby kupować następny w kolejce system czyli w tym wypadku przyszły win 9 czy jak tam się będzie zwać.
    MD1983
    Poziom 9  
    Proponuję wniesienie opłaty za każde kliknięcie myszką. Np. 0.0001$
    Pomijając fakt że W8 to niewypał sam w sobie.
    noyo
    Poziom 18  
    Mogliby jeszcze parę gówien powywalać, przede wszystkim IE bleeeeeee, no cóż chcą kase za coś takiego. hahaha to se nie zarobą. Proponuje od razu zamknąć firme MS :) ciekawe co by wtedy sie stało :D koniec świata dla niektórych
    riodoro1
    Poziom 22  
    To prwada że optyczne nośniki powoli umierają śmiercią naturalną, ale takie posunięcie jest głupie, usuwać funkcję która na prawdę chyba nikomu nie przeszkadza.
    zubrzyna
    Poziom 12  
    Jarosx9 napisał:
    Proponuję zrobić więcej rzeczy za dopłatą, np. wydawanie dźwięków czy zmiana rozdzielczości, może od razu zróbmy czarno-biały - kolor za dopłatą, internet też.
    Rozbrajają mnie takie pomysły....
    Przecież jest gotowy kodek, odtwarzacz, czemu to usuwać? Za to jakieś debilne kafelki w standardzie?

Może z tej przyczyny ?
    "Motorola Mobility złożyła przeciwko firmie Microsoft pozew o łamanie patentów określających kompresję wideo w standardzie H.264. Sąd rację przyznał Motoroli stwierdzając, że Microsoft w swoich produktach wykorzystuje owe patenty bezprawnie. Dotyczy to konkretnie odtwarzacza Windows Media Player, a także oprogramowania konsoli Xbox 360."
    jamba12
    Poziom 10  
    Dopóki inne nośniki będą za drogie dla "Kowalskiego", (zwłaszcza w naszym pięknym kraju gdzie ceny do zarobków są odwrotnie proporcjonalne) DVD będą używane i to jeszcze ładnych parę lat. Ale chęć zarobku znowu bierze górę nad rozsądkiem...
    rochóń
    Poziom 14  
    riodoro1 napisał:
    ale takie posunięcie jest głupie,
    Głupie to jest to co tu wypisujecie... Żeby jeszcze ludzie tego odtwarzacza tak namiętnie używali...
    IE nie chcecie chociaż używa go mnóstwo ludzi. Za to usunięcie mało istotnego programu Media Center to panika i rozpacz mistrzów co kodeków nie potrafią zainstalować :D I kto tu jest głupi ?

BANANvanDYK napisał:
    Gdy chce się włączyć dowolny film z pliku, to trzeba wcześniej ściągać i instalować dziesiątki kodeków, które jedne działają, a drugie nie. Szkoda gadać, takie newsy są kryptoreklamą i częścią kampanii marketingowej gównosoftu.
    Wystarczy jedna paczka kodeków... Ale widać dla fanów XP użyję analogii: "gównopotarfiących" to zbyt skomplikowane...
    kondziu jah
    Poziom 33  
    rochóń napisał:
    riodoro1 napisał:
    ale takie posunięcie jest głupie,
    Głupie to jest to co tu wypisujecie... Żeby jeszcze ludzie tego odtwarzacza tak namiętnie używali...
    IE nie chcecie chociaż używa go mnóstwo ludzi. Za to usunięcie mało istotnego programu Media Center to panika i rozpacz mistrzów co kodeków nie potrafią zainstalować :D I kto tu jest głupi ?

Może ten co czytać ze zrozumieniem nie umie? Odtwarzacz ten jest wykorzystywany przez szerokie grono laików, wielbiących także IE, to po pierwsze. Po drugie, nikt dotąd nie usunął obsługi dyskietek, interfejsu PS/2, COM, LPT... plebs tego nie używa. Wkrótce i architektury x86 bez rozszerzenia 64bit przestanie.
    Trabi
    Poziom 36  
    Jak ktoś pisał - analfabetów komputerowych będą doić z kasy. każdy kto wie jak się to wszystko kręci, sam sobie dołoży to co mu pasuje. I będzie na pewno sprawniej działać niż z tym co chcą odpłatnie "dać" :). Sam już korzystam z całej masy darmowego softu. "Media Player"? A co to takiego? Od początku jak się pojawił nigdy go nie używałem. Jest cała masa super softów za free które działają znacznie sprawniej i wydajniej od niego. No ale cóż.... Każdy chce zarobić i ma prawo :)
    Brivido

Poziom 31  
    I od razu chwytliwy temat a w poście jakieś głupoty. Ja, czytając temat, myślałem dosłownie o tym co jest tam napisane.
    A co do wykupowania dodatków było by ciekawe.
    System pierwotny 10$ i różne, płatne dodatki wg własnych upodobań :D
    kamyk82
    Poziom 10  
    Przecież to nie katastrofa, tylko bardzo dobra wiadomość. Windows Media Center w Windowsie był po prostu wielką porażką. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po instalacji „okna„ było odinstalowanie WMC :) Zwykły darmowy VLC był lepszy.

JP2GMD napisał:
    XP? Trzeba być nienormalnym żeby na nowym komputerze instalować 11 letni system który nie potrafi nawet obsłużyć 4 GB pamięci RAM...

No niby tak, tylko że te obecne nowsze systemy już nie są dużo lepsze od tych starszych.
    revolt
    Poziom 34  
    To teraz szanowny kolega wrzucający tego newsa niech jednoznacznie określi czy win8 nie będzie odtwarzał płyt DVD czy filmów DVD.
    kamyk82
    Poziom 10  
    revolt napisał:
    To teraz szanowny kolega wrzucający tego newsa niech jednoznacznie określi czy win8 nie będzie odtwarzał płyt DVD czy filmów DVD.

Gdyby chodziło o brak wsparcia dla odtwarzania samych płyt DVD to byłby to poważny błąd ze strony Microsoftu.
    A przynajmniej bez echa nie przejdzie.
    LA72
    Poziom 40  
    exti napisał:
    że obsługa internetowych multimediów jest kluczową sprawą w Windows 8 i system ten będzie kompatybilny z H.264,

Tu też raczej nie bardzo może im wypalić.
    Po ostatnich potyczkach z Motorolą w kilku sprawach.
    rafbid
    Poziom 32  
    rafbid napisał:
    w ten sposób sami kręcą na siebie bata
    Leszcz72 napisał:
    Po ostatnich potyczkach z Motorolą w kilku sprawach.
    Na jedno wychodzi.
    Bulioner
    Poziom 9  
    I dzięki bogu, że jakiś czas temu przestawiłem się na linuxa :). Każdy problem jaki powstaje sam mogę naprawić a nie czekam na to aż kochani programiści zlitują się i wypuszczą łatkę. Co do tematu, to po co wydawać 900zł za system operacyjny w którym muszę zapłacić za większość dodatkowych funkcji? Linux rlz!!
    marszalek_duck
    Poziom 17  
    Powiedzmy sobie szczerze, kto korzysta z tego WM odtwarzania DVD, bo ja napewni nie i powiem szczerze że nie wiedziałem nawet że jest taka opcja... sadzę ze ludzie i tak skorzystają z darmowego oprogramowania które jest równie dobre...
    vigorado89
    Poziom 16  
    Ja nawet nigdy nie włączyłem Windows media center... no może przez przypadek

Bulioner napisał:
    I dzięki bogu, że jakiś czas temu przestawiłem się na linuxa :). Każdy problem jaki powstaje sam mogę naprawić a nie czekam na to aż kochani programiści zlitują się i wypuszczą łatkę. Co do tematu, to po co wydawać 900zł za system operacyjny w którym muszę zapłacić za większość dodatkowych funkcji? Linux rlz!!

no już nie przesadzaj ze 900 zl oem home można za 300 zl chyba dorwać , ja swojego professional oem kupiłem za 500.
    i-adrian-i
    Poziom 11  
    Cytat:
    I dzięki bogu, że jakiś czas temu przestawiłem się na linuxa :). Każdy problem jaki powstaje sam mogę naprawić a nie czekam na to aż kochani programiści zlitują się i wypuszczą łatkę.

A komputera używasz do korzystania czy do zabawy w łatanie go? Ja kiedyś też przesiadłem się na Linuxa (był Ubuntu, Kubuntu, Mandriva i tak dalej). Krótko mówiąc tak szybko jak zacząłem z niego korzystać na co dzień, tak przestałem. Obecnie korzystam z W7, do specyficznych zastosowań XP, a jak chcę skorzystać z Linuxa to jedynie knoppix na pendrive lub backtrack z DVD. Żeby ktoś nie stwierdził że jestem anty-Linux'owcem. W pracy pracuję na Sun'ach (przez putty na XP :) ), ale nawet klienci z nich rezygnują na rzecz W2008SR2 przy małych systemach, przy kolosach niezastąpiony jest AIX. Po prostu jak prywatnie muszę skorzystać z komputera to go włączam i robię to co mam robić a nie mam naprawiać rozjechane paczki lub odejmować 1 od wartości z pętli for żeby poprawnie napisany program zaczął działać jak należy.
    Pozdrawiam!
    jkbgajda
    Poziom 23  
    Windows 8 staje się coraz gorszy
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    miszczo997
    Poziom 27  
    Coraz ciekawiej robi się na rynku systemów. Najnowsze ubuntu, niby przyjazne dla użytkownika, steam wypuszcza platformę pod linuxa, jedna z największych firm produkujących gry, chce także wydawać na ubuntu(electronic arts). Microsoft takim zagraniem na pewno nie uzyska sobie przychylności i to może okazać się dla niego strzałem w stopę.