Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy zestaw PC, a kompatybilność ew. uszkodzenie podzespołów ? Zobacz więcej: h

05 Maj 2012 18:48 1371 8
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich! 

Od dwóch dni usiłuję zebrać informacje z sieci na temat uruchomienia nowego zestawu komputerowego, który złożyłem. Niestety po przeczytaniu wielu forów nie udało mi się uzyskać informacji, które wyeliminowałyby problem. 

Wszystkie elementy zostały zakupione w sklepach internetowych. Są nowe, nieużywane z gwarancją. 

Oto podzespoły: 

- OBUDOWA:  Zalman HD503, 
    - ZASILACZ: be quiet! 1000W, 
    - MOBO:     Gigabyte GA-X79-UD3, 
    - PROC:     Intel i7 3820 ( LGA2011 ), 
    - COOLER:   Scythe Big Shuriken 2 rev. B, 
    - RAM:      Corsair Vengeance LP 16GB ( 4x4GB ) 1600MHz CL9, 
    - GRAFIKA:  Gigabyte Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E, 
    - TV:       Sharp Aquos LC-32P50E

TV, podłączony z PC, kablem TV-HDMI na PC-VGA. Próbowałem również kablem typu TV-HDMI na PC-HDMI. Dodam, iż z wcześniejszymi zestawami komputerowymi TV współpracował. 

Najpierw cały zestaw usiłowałem uruchomić w obudowie. Niestety bez rezultatu. Objawy? Wszystkie wentylatory, czyli w obudowie, zasilaczu, na procesorze, i w karcie grafiki chodziły, komputer włączał się, jednak brak obrazu. 

Po tym fakcie wyjąłem wszystkie elementy z obudowy, i rozłożyłem zestaw na biurku. Podłączyłem wszystko i uruchomiłem. Niestety nadal brak obrazu. Z płyty głównej wyjąłem pokolei kości pamięci RAM. Nadal brak obrazu. 

Resetowałem BIOS zworką, jak i wyjąłem baterię na kilka minut. Nadal brak obrazu. Procesor sądząc po cieple, jakie wydostaje się z radiatora jest sprawny (?). Karta grafiki zimna ale być może dlatego, że są 3 wentylatory i nieźle ją chłodzą. A, poza tym nie wyświetla obrazu więc pewnie tymbardziej. 

I, teraz zachodzę w głowę, co może być nie tak z tym zestawem? Podzespoły nowe, więc liczę, że sprawne. Choć wiem, że zdażają się wyjątki, a nie mam gdzie sprawdzić. Zastanawiałem się czy aby wszystkie elementy są kompatybilne ze sobą? 

O dyskach HDD czy DVD nie wspominam gdyż póki co chciałbym choć obraz powitalny z nazwą płyty głównej zobaczyć. Ale dodam, że dyski ruszają, DVD również. 

Zasilanie procesora na płytę główną podłączone. 24-PIN zasilania płyty głównej podłączone. Pod grafikę podpięte dwa wtyki każdy po 6-PIN. 

Wszystko wydaje się być podłączone. Niestety obrazu nie ma, a komputer uruchamia się i wszystkie wentylatory kręcą. 

W poniedziałek planuję udać się do serwisu ale może jeszcze tu znajdę jakąś pomoc :/ 

Być może coś z zestawu jest po prostu nie kompatybilne z drugą częścia... ? 

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie nurtuje, choć raczej to nie to, ale... W zasilaczy jest wtyk opisany skrótem: MB czyli Motherboard. Jest to od zasilacza wtyk 4-PIN, który po wpięciu kabla 4-PIN, ma końcówkę 4-PIN, lecz typu innego. Nie jako kostka, a płaska z czterema dziurkami na bolce. Takimi wtykami kiedyś podłączałem wentylatory w starszych obudowach. Tego typu wtyki znajdowały się kiedyś w DVD I CD-R, jako zasilanie. Teraz są już nowsze. Zastanawia mnie ten kabel, ponieważ jest to MB-CONNECTOR, do zasilania płyty głównej, a ja takiego wejścia nigdy na żadnej ze swoich wcześniejszych płyt nie widziałem. Z tego co czytałem, jest to zasilanie ale używane do płyt wieloprocesorowych jako dodatkowe źródło zasilania. Ale nie jestem tego pewien, dlatego o tym napisałem. 

Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł co może być nie tak? 

Dzięki z góry za zainteresowanie i ewentualną pomoc. 

Pozdrawiam.
    DP
  • Poziom 21  
    Według strony Gigabyte twój procesor obsługiwany jest od biosu F8. Jeśli płyta ma bios F7 to może być właśnie powód twojego problemu.
  • Poziom 8  
    sokar78 napisał:
    Według strony Gigabyte twój procesor obsługiwany jest od biosu F8. Jeśli płyta ma bios F7 to może być właśnie powód twojego problemu.

Być może... Wezmę to pod uwagę.
  • Poziom 43  
    Pierwsza rzecz to podepnij do normalnego monitora.
    Druga to możliwa starsza wersja biosu.
    Trzecia to, ze jakiś podzespół jest uszkodzony.
  • Poziom 8  
    Kasek21 napisał:
    Pierwsza rzecz to podepnij do normalnego monitora.
    Druga to możliwa starsza wersja biosu.
    Trzecia to, ze jakiś podzespół jest uszkodzony.

Podłączałem do innego źródła HDMI. Była ciemność. Monitora nie posiadam już. Nie mam jak sprawdzić wersji biosu, niestety. W poniedziałek pójdę do serwisu. Podpowiedzi jednak do tego czasu z waszej strony są nadal mile widziane.
  • Poziom 43  
    Do sekcji zasilania procesora podłączyłeś wtyk 12V 2x4 pin?
  • Poziom 8  
    adamadi33 napisał:
    Do sekcji zasilania procesora podłączyłeś wtyk 12V 2x4 pin?

Tak, podłączyłem.

" Zasilanie procesora na płytę główną podłączone. 24-PIN zasilania płyty głównej podłączone. Pod grafikę podpięte dwa wtyki każdy po 6-PIN. "

Bez podłączenia zasilania procesora pod MOBO, zasilacz włączał sie na 5 sekund i wyłączał. Bez tego podłączenia w ogóle by nie ruszył.
  • Poziom 43  
    Nie pozostaje nic jak tylko sprawdzić bios płyty głównej.
    Trzeba włożyć procesor który bios f7 obsługuje.
  • Poziom 8  
    W moim małym mieście, będzie z tym problem. Bo raczej na serwisie nie będą mieli nic na LGA2011. Ewentualnie jeśli grafika będzie ok, to wysłać MOBO do sklepu w którym kupiłem, do sprawdzenia wersji biosu. Ewentualnie zadzwonić i zapytać. Być może będą sie orientowali jaka wersja jest na płycie, którą mi sprzedali.