Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telehuman - wideorozmowa z "holograficzną" prezentacją rozmówcy

exti 05 Maj 2012 19:44 2545 4
 • Telehuman - wideorozmowa z "holograficzną" prezentacją rozmówcyZespół badawczy z Queen's University w Ontario stworzył Telehuman - system wideokomunikacji, prezentujący obraz osoby z którą rozmawiamy na wyświetlaczu w kształcie walca, tworząc iluzję, jakby nasz rozmówca znajdował się w jego wnętrzu. Możemy więc obejść wyświetlać dookoła i zobaczyć rozmówcę z każdej strony.

  Na górnej krawędzi wyświetlacza znajduje się sześć czujników Kinect śledzących ruch użytkownika, dzięki czemu może on wchodzić w interakcję z wyświetlanym obrazem. W środku walca natomiast umieszczono projektory rzucające na niego wizerunek rozmówcy. Cztery kolejne Kinecty znajdują się na poza walcem i służą do rejestrowania obrazu użytkownika.

  System ma jeszcze jedno zastosowanie oprócz wideorozmów - wyświetlanie modeli anatomicznych. Wykonując określone gesty można odsłaniać kolejne warstwy modelu lub robić przekroje. Czujniki Kinect mają w sobie także mikrofony, więc Bodipod, bo tak nazwano to zastosowanie, jest w stanie reagować również na komendy głosowe.

  Na stronie Queen's University można znaleźć dokumenty bardzo szczegółowo opisujące system w obydwu zastosowaniach oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.


  Link


  Źródła:
  http://www.gizmag.com/3d-hologram-telepod/22412/
  http://www.hml.queensu.ca/telehuman

 • #2 06 Maj 2012 12:57
  marcino1004
  Poziom 9  

  Witajcie Gwiezdne Wojny...:)

 • #3 06 Maj 2012 14:33
  noyo
  Poziom 18  

  Współczuje naszym potomkom. Świat modyfikacji, kłamstwa i wirtualnych światów.

 • #4 07 Maj 2012 22:45
  moon09
  Poziom 15  

  "...help me, Obi Wan Kenobi, you are my only hope!"

  :D

 • #5 09 Maj 2012 09:53
  slazdu
  Poziom 10  

  A ja już sobie wyobrażam TV przyszłości. Tu będzie możliwe prawdziwe 3d, albo gry interaktywne. Oczywiście wiele rzeczy jest jeszcze nie możliwymi do realizacji, ktoś może powiedzieć. Wskażcie mi tu tylko, kto 100 lat temu wyobrażał sobie np. dzisiejsze telefony albo odbiorniki telewizyjne LCD :)
  Pozdr.
  slazdu