Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5SL nie ładuje baterii

05 Maj 2012 20:31 2905 4
  • Poziom 12  
    Witam! Na serwis trafił mi wyżej wymieniony laptop. Problemem było brak reakcji na zasilacz (zasilacz sprawny). Po wymianie jednego z układów TCP8107 zaraz przy gnieździe zasilania, laptop wystartował. Problem został tylko z ładowaniem baterii, w ogóle nie świeci się dioda ładowania. Układy MAXIM zostały podmienione (nie byłem pewien, bo raczej przy którymś uszkodzonym laptop by nie wystartował, ale przezorny zawsze ubezpieczony), w każdym bądź razie bez rezultatu. Dokonałem pomiarów przy samym gnieździe ładowania i wydaje się wszystko ok, są 3 piny ładujące, na 1 - ok 3V, na 2 również ok. 3V, na 3 - ok. 5V (bateria ma 11,1V). po podłączeniu baterii (100% sprawna testowana na innym lapku) zanika mi napięcie na pinie 5V. Laptop na chwilę się włącza po ok 3-4 sekundach się wyłącza. Sprawdziłem pobliskie mosfety ale nic podejrzanego nie wychwyciłem. Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Dodam, że bez baterii laptop działa bez zarzutu oraz po podłączeniu naładowanej baterii - startuje bez problemu.
  • Poziom 23  
    Czy laptop wyłącza się w ustalonym miejscu?
    np.przy próbie zainicjowania dysków twardych
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wyłącza się zanim cokolwiek pojawi się na ekranie (Asus ma ok 2-3 sekundy do pojawienia się ekranu startowego), ale dzieje się to tylko gdy bateria jest podłączona, bez baterii wszystko ładnie działa.
  • Spec od komputerów
    Napięcia z MAX8725 proszę podać.
  • Poziom 12  
    Napięcia na max8725:

DCIN - 18,9V
    LDO - 5,3V
    ACIN - 2,25V
    REF - 4,19V
    GND/PRESS - bez baterii 5,32V, z baterią 0V
    ACOK - 5,3V
    MODE - 4,89V
    INP - 0V
    CLS - 2,5V
    ICTL - 0V
    VCTL - 1,5V
    CCL, CCV, CCS- 0V
    GND - 0V
    BATT - z baterią 12V, bez baterii 0
    CSIN- z baterią 12V, bez baterii 0
    CSIP - z baterią 12V, bez baterii 0
    PGND -0V
    DLO- 0V
    DLOV - z baterią 5V, bez baterii 0V
    DHV - 18V
    DHI - 18V
    SRC - 19V
    CSSN - 19V
    CSSP - 19V
    PDS - 9V
    PDL - 19V

Dodano po 22 [minuty]:

A jak wspominałem na wyjściu baterii, po podłączeniu baterii znika mi ładowanie na pinie 5V