Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypisane drukarki tylko do jednej, wybranej aplikacji

05 Maj 2012 21:33 1187 4
 • Poziom 42  
  Witam forumowiczów,

  Mam pytanie związane z użytkowaniem drukarki. Czy jest możliwe, aby zmienić ustawienia komputera w ten sposób, aby drukarka działała tylko dla jednego, wybranego programu? Wszelkie próby drukowania z innych programów niż ten wybrany, powinny być ignorowane.

  Jest to możliwe?

  W moim przypadku komputer ma zainstalowany Win7 Pro 32-bit.
  Drukarka: HP Deskjet 6840

  Może inaczej, czy jest możliwość zablokowania wydruku plików z określonym formatem np. *.doc czy *.pdf z poziomu Windows?
 • Poziom 23  
  Trzeba by było modyfikować rejestr systemu.
  Do jakich zastosowań chcesz używać tej funkcji?
 • Poziom 42  
  Sytuacja jest następująca. Komputer i drukarka przeznaczone są do współpracy z aplikacją typu BMS - Building Monitoring System. Aplikacja ta monitoruje Data Center (serwerownia?) i w razie potrzeby generuje alarm. Drukarka używana jest okazjonalnie np. wydruk listy alarmów za zadany okres czy też rozkład temperatur w serwerowni, itp.
  Szkopuł w tym, że o ile wydruki robi się okazjonalnie, to zużycie pojemników z tuszem jest niewspółmiernie wysokie. Przynajmniej raz w miesiącu muszę je wymieniać. Jestem przekonany, że inni użytkownicy drukują coś (w dość dużych ilościach), co nie jest związane z BMS.
  Chciałbym wyeliminować ten "proceder", bo firma burzy się mocno, na te zużycie tego tuszu. A obsługa tego systemu to moja "działka".
 • Poziom 40  
  Jeżeli już idziemy w teorie spiskowe to oprócz tego że inni mogą drukować mogą też "podmieniać" kartridże i tu żadna blokada "programowa" nie pomoże.

  Nie wiem czy to jest wyjście ale może spróbować inaczej.
  Może odinstaluj drukarkę (przenieś ją) i zainstaluj PDFCreatora.
  Lista alarmów będzie generowana do pdf i poprzez sieć będziesz mógł przesłać plik i oddrukować na swoim kompie (innym z "pilnowaną" drukarką).
 • Poziom 42  
  Dziękuję za sugestie. Będę musiał rozważyć wszystko za i przeciw. Są tu plusy i minusy.

  W międzyczasie sprawdzę kwestię podmiany pojemników na tusz. O tym nie pomyślałem, szczerze mówiąc.