Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil Bolero 200 vs Diora Polaris 200 vs Tango 200 vs DIY

gavron04 29 May 2012 19:26 15354 39
    gavron04
    Level 21  
    Tutaj jeszcze wnętrze. Nic nie grzebałem tylko z ciekawości otworzyłem.

Tonsil Bolero 200 vs Diora Polaris 200 vs Tango 200 vs DIY Tonsil Bolero 200 vs Diora Polaris 200 vs Tango 200 vs DIY

Pod watoliną (jest 2 warstwowa, złożona, przyklejona do "BR") jest ta szara pianka.
    LysyOsw
    Level 26  
    Może to wbrew logice, ale otwory chyba są u Ciebie na wylot.
    W moich Maestro S (których nie trzymałem na kolcach) miałem zaślepione otwory takimi wacianymi krążkami. Po ich odklejeniu okazało się że z otworów "bucha" powietrze a więc były na wylot. W obecnych Maestro II 180 jest tak samo chyba.
    Więc to otwory na kolce i raczej oryginalne.
    jacorplacor
    Level 10  
    Gratuluję zakupi. Minęło trochę czasu i może napiszesz jak wrażenia z Bolero? Znam te kolumny, mam o nich wyrobione zdanie. To rewelacyjne kolumny, które potrzebują mocnego wzmacniacza. Wzmacniacz musi mieć zdolność napędzić te dwa potwory siedzące wewnątrz obudowy - dla niezaznajomionych z tematem wyjaśniam, że w Bolero w środku obudowy znajdują się dwa głośniki niskotonowe pracujące w układzie push-pull.
    Bas potrafi przywalić z taką siłą i czystością, że słuchaczowi pierś się zapada od podmuchu :) Stereofonia jest genialna, dynamika pierwsza klasa.
    Niech ktoś spróbuje kupić nowe kolumny w podobnej budowie i o podobnej charakterystyce brzmienia w sklepie. Proszę się wybrać do sklepu i znaleźć kolumny gdzie jedna waży 25 kg - większość dostępnych kolumn jest obecnie zbudowanych z dykty czy papieru utwardzanego. Proszę znaleźć kolumnę o tak skomplikowanej budowie wewnętrznej - jeśli sie uda znaleźć to cena z pewnością zabije.

Bolero 200 potrzebuja miejsca. To nie są kolumny które można wcisnąć gdzies w meblościankę. Silny wzmacniacz i przestrzen wokół kolumn a dostaniemy dxwięk bardzo wysokiej klasy.

Tak więc ciekaw jestem Twoich wrażeń.
    gavron04
    Level 21  
    Dziękuję bardzo :). Na razie cały czas pod PW 8010, WS 503 (lekko przerobiony + renowacja) będzie sprawny w przyszłym tygodniu. Także dopiero wtedy mógłbym się wypowiedzieć. Po sprawdzeniu z 45W zrobiło się 50W przy 8ohm (bez wymiany trafa), do tego większa dynamika itp. Zamieszczę temat po ukończeniu wzmacniacza.

Do wzmacniacz jeszcze mam dźwiękowkę/dac na usb Prodigy Cube.

Tu też problem jeśli chodzi o miejsce, za dużo go nie ma, ale za mało też nie. Choć na pewno, przy większym pomieszczeniu rozwinęły by skrzydła :).

Także wypowiem się po ukończeniu wzmacniacza i po odsłuchach.

Na razie mogę jedno powiedzieć, nie żałuję zakupu :)

Pozdrawiam
    Pain
    Level 25  
    Otwory w dole są po plastikowych regulowanych nóżkach, których u Ciebie brak.
    Mógłbyś zamieścić zdjęcie przodu? Zdaje się widziałem ogłoszenie o nich na, którymś z portali.
    gavron04
    Level 21  
    To są z portalu sprzedajemy.pl :). Odnośnie otworów, niektóre są na przelot, w niektórych jest "gwint" ??
    Pain
    Level 25  
    Tak to te :P Przypuszczam, że nie były tanie, więc brak nóżek to spory minus dla sprzedającego.
    Widocznie niektóre zostały wymontowane, a niektóre złamane (powinny mieć wokół takie pierścienie uniemożliwiające im wpadnięcie do środka).
    Tobie pozostaje zakleić otwory np. kawałek drewna + wikol z wiórami, do tego możesz zamontować kolce i będzie ładnie.
    gavron04
    Level 21  
    Koszt napisany na 1 stronie. Rozmawiałem na ten temat ze sprzedającym i mówił, że już takie kupił :).

Teraz myślę jakie dać te kolce.

W jednej kolumnie 4 otwory są na wylot, a w drugiej tak jak napisałem kilka postów wcześniej. Jak to najlepiej zrobić, żeby nie zniszczyć, a wstawić kolce ?
    rafal478
    Level 1  
    Przepraszam za wtrącanie do dyskusji , ale również mam dylemat w sprawie Bolero 200.W tej chwili posiadam zestaw Denona PMA 860 + DCD 1460 + Gale 3040 - kolumny chwalone za czystość i jakość dźwięku , ale przyznaję że w tych 25 metrach w których grają ,brakuje basu- dwa nisko-średniotonowe 16 cm nie dają miękkiego , miłego basu , i dlatego zastanawiam się nad zmianą właśnie na Bolero (zbliżona cena) , ale boję się zyskać więcej basu , a stracić czystość na średnicy i wysokich.Niestety nie mam możliwości odsłuchu i porównania , dlatego zwracam się do innych z prośbą o opinie na temat sensu takiej zamiany - jeżeli ktoś miał okazję słuchać i tych i tych kolumn.
    gavron04
    Level 21  
    Witam. Od 2 dni słucham na prawie ukończonym WS 503 :). Powiem tak. Pokój ma koło 20-25m^2. Zrobię może na 1/4 (nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie bo nei mam założonej gałki i skali. Na pewno nie więcej niż połowa. Bas maks. na 4, bo za dużo go :) To tak w skrócie. Średnica jak i wysokie na równym poziomie :). Dźwięk jest naprawdę czysty. Z przyjemnością się ich słucha :) Nie żałuję pieniędzy wydanych na te kolumny :)

W WS 503 modyfikacje takie jest sterowanie RC5 - głośniej/ciszej, wł/wył,sterowanie 4 złączami ARK (wł/wył), wyciszenie. DO tego wskaźniki VU, wsystkie elementy wymienione na nowe tj. rezystory, kondensatory na nichicon/elna silmic 2. Nowy mostek itd itd. Wyregulowane końcówki itp :)

Do WS 503 i Bolero 200 mam Prodigy Cube + AD8066/8022, OPA2107 i inne :). Ale słucham na AD8066 bo na OPA2107 za dużo wysokich jest :). Oczywiście w WS mam wył kontur.

Pozdrawiam