Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Thomson 55 MC 16 Tx-A nie działa pilot RCT 3000

06 Maj 2012 10:40 2375 10
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie.

Mam telewizor thomson i przestał działać pilot więc kupiłem nowe baterie założyłem i dalej nic.
    Zrobiłem test pilota przybliżając do radia i naciskając przycisk - w radiu słychać brzęczenie czyli wygląda że pilot OK.
    Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić żeby mi pilot zadziałał , może coś w telewizorze się zepsuło?
  • Poziom 16  
    Sprawdź aparatem fotograficznym, czy działa dioda , albo miernikiem czy pojawia się na niej napięcie.
    Przeczyść płytkę drukowaną i przyciski rozkręcając pilota.
  • Poziom 13  
    Witam
    Dzięki za tak szybką odpowiedź.
    Sprawdziłem aparatem w telefonie i diody nie świecą a tam są 2 sztuki.
    Na wszystkich innych pilotach które mam w domu świecą.
    Fajny patent na sprawdzanie :) .
    Powiedz mi teraz proszę gdzie mogę znaleźć takie diody aby je wymienić ?
    Z góry wielkie dzięki .
  • Poziom 16  
    Najbliższy sklep elektroniczny powinien mieć takowe w sprzedaży.
    Ale zanim zaczniesz wymieniać diody, sprawdź czy w ogóle pojawia się na nich napięcie. Bo, to nieco dziwne (rzadko spotykane) żeby przepaliły się dwie diody jednocześnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Diody powiadacie, guzik prawda, diody są czymś sterowane zapewne, co nawet początkujący powinien wiedzieć...
  • Moderator TV
    macko.79 napisał:
    Bo, to nieco dziwne (rzadko spotykane) żeby przepaliły się dwie diody jednocześnie.

Nie muszą obie jednocześnie, bo na ogół są połączone szeregowo, jak lampki na choinkę :D
    Ale też sądzę, że to coś innego, np. pęknięcie którejś ścieżki, urwany kwarc itp.
  • Poziom 13  
    Trochę nim postukałem i raz działa raz nie działa.
    Jak działa to świeci tylko jedna dioda patrząc przez aparat fotograficzny .
    Mają świecić dwie czy jedna ?
  • Moderator TV
    Ta druga, to pewnie atrapa, samo szkiełko :D Otwierałeś Ty choć tego pilota?
  • Poziom 29  
    Trzeba rozebrać pilota i przelutować na nowo diody nadawcze, druga raczej powinna być dioda, a nie atrapa ale wyjdzie po rozebraniu.
  • Poziom 9  
    Często pękają nóżki diod nadawczych przy wejściu do otworu w laminacie. Zwróć uwagę na połączenie bateri, styki, sprężynki może trzeba mechnicznie oskrobać.
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich
    Temat rozwiązany, winne były diody nadawcze , po ponownym lutowaniu wszystko gra.
    Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
    Marek