Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Thomson 55 MC 16 Tx-A nie działa pilot RCT 3000

06 May 2012 10:40 2510 10
  • Level 13  
    Witam serdecznie.

Mam telewizor thomson i przestał działać pilot więc kupiłem nowe baterie założyłem i dalej nic.
    Zrobiłem test pilota przybliżając do radia i naciskając przycisk - w radiu słychać brzęczenie czyli wygląda że pilot OK.
    Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić żeby mi pilot zadziałał , może coś w telewizorze się zepsuło?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 16  
    Sprawdź aparatem fotograficznym, czy działa dioda , albo miernikiem czy pojawia się na niej napięcie.
    Przeczyść płytkę drukowaną i przyciski rozkręcając pilota.
  • Level 13  
    Witam
    Dzięki za tak szybką odpowiedź.
    Sprawdziłem aparatem w telefonie i diody nie świecą a tam są 2 sztuki.
    Na wszystkich innych pilotach które mam w domu świecą.
    Fajny patent na sprawdzanie :) .
    Powiedz mi teraz proszę gdzie mogę znaleźć takie diody aby je wymienić ?
    Z góry wielkie dzięki .
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 16  
    Najbliższy sklep elektroniczny powinien mieć takowe w sprzedaży.
    Ale zanim zaczniesz wymieniać diody, sprawdź czy w ogóle pojawia się na nich napięcie. Bo, to nieco dziwne (rzadko spotykane) żeby przepaliły się dwie diody jednocześnie.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Diody powiadacie, guzik prawda, diody są czymś sterowane zapewne, co nawet początkujący powinien wiedzieć...
  • Moderator of TV
    macko.79 wrote:
    Bo, to nieco dziwne (rzadko spotykane) żeby przepaliły się dwie diody jednocześnie.

Nie muszą obie jednocześnie, bo na ogół są połączone szeregowo, jak lampki na choinkę :D
    Ale też sądzę, że to coś innego, np. pęknięcie którejś ścieżki, urwany kwarc itp.
  • Level 13  
    Trochę nim postukałem i raz działa raz nie działa.
    Jak działa to świeci tylko jedna dioda patrząc przez aparat fotograficzny .
    Mają świecić dwie czy jedna ?
  • Moderator of TV
    Ta druga, to pewnie atrapa, samo szkiełko :D Otwierałeś Ty choć tego pilota?
  • Level 28  
    Trzeba rozebrać pilota i przelutować na nowo diody nadawcze, druga raczej powinna być dioda, a nie atrapa ale wyjdzie po rozebraniu.
  • Level 11  
    Często pękają nóżki diod nadawczych przy wejściu do otworu w laminacie. Zwróć uwagę na połączenie bateri, styki, sprężynki może trzeba mechnicznie oskrobać.
  • Level 13  
    Witam wszystkich
    Temat rozwiązany, winne były diody nadawcze , po ponownym lutowaniu wszystko gra.
    Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
    Marek