Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 - nie świeci tylna lampa (LED)

06 Maj 2012 11:51 9707 4
  • Poziom 9  
    Witam Panowie

Pojawił się taki problem w moim passacie. Zapaliła mi się kontrolka spalonej żarówki "real right light deffect" Zauważyłem że nie pali mi się zewnętrzny ring prawej tylnej lampy (diody)
    Jednak nie są diody temu winne, ponieważ gdy otwieram samochód zapalają mi się wszystkie światła i wówczas lampa świeci poprawnie. Jak zniwelować problem??
  • Moderator na urlopie...
    Pogromca_go napisał:
    Jednak nie są diody temu winne, ponieważ gdy otwieram samochód zapalają mi się wszystkie światła i wówczas lampa świeci poprawnie

Nie wiesz tego! Tam wsio jest kontrolowane pod obciążeniem. Lampę wyciągniesz, podłączysz na stole do 12V i będzie świecić ok. Włożysz do auta i nie będzie świecić, mimo, iż z inst. el. wszystko w porządku. Wepnij się dodatkowo jakąś żaróweczką 5W w obwód lampy, żeby bardziej obciążyć pobór prądu w niej i zobacz, czy będzie normalnie świecić. Jeśli tak, to lampa do wymiany, jeśli nie, to trzeba szukać przyczyny w przewodach i wtyczkach. Już z tym walczyłem wielokrotnie :D
  • Poziom 9  
    Być może masz racje, jednak nie wspomniałem jeszcze że sytuacja nie zawsze ma miejsce. Po odpaleniu silnika często gdy przełącze na światła dzienne dioda znika i wszystko jest ok.
  • Poziom 27  
    Bo masz gdzies słaby styk i raz jest dobrze a raz zle,sprawdz wtyczke przy lampie czy nie zasniedziała.
  • Poziom 35  
    Częstą usterką jest przegrzany pin masowy w złączu lampa instalacja