Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Internetowe WiWa eRTV208

telesystem 07 Sty 2013 12:30 25691 79
  • #31 07 Sty 2013 12:30
    Bidonn
    Poziom 2  

Mam ten sam problem co większość z tym radiem, nie działa po wczytaniu ekranu powitalnego. Moja wersja nie działa z resetem z klawiszy, więc nie mogę zrobić podmiany oprogramowania na nowe z menu. Rozmawiałem z serwisem i powiedzieli mi, że w takim przypadku potrzebny jest program serwisowy dostarczany przez producenta, który oni oczywiście mają i radio postawią do pionu. Super, ale w moim przypadku zależy mi na czasie, więc pytam, gdzie znaleźć ten program - niestety to tylko dla serwisów..... chyba złoto w pakiecie z tym softem chińczyk dodaje skoro nie można go ściągnąć... :/ Szukałem czegoś w sieci ale niestety nic nie znalazłem. Jakby ktoś trafił na to oprogramowanie, to z góry podziękowania za link:) Pozdrawiam

• Metal Work Pneumatic
  • #32 30 Sty 2013 23:41
    l.u.c.a
    Poziom 8  

Witajcie!
    Ostatnio radyjko przestało mi widzieć sieci WiFi. Na początku było to sporadyczne, co któreś tam włączenie, ale od kilku dni w ogóle nie widzi żadnej sieci (a lata ich wkoło sporo).
    Wrzuciłem soft z listenlive.nl, ale to nic nie dało, dalej nie łączy.

Czytałem coś o tym, że oryginalny firmware ma killerbuga i radyjko prędzej czy później i tak samo z siebie zdechnie (uszkodzenie bloków pamięci czy coś takiego...) chyba że się odpowiednio wcześnie przejdzie na soft listenlive.

Czyżby brak znajdowania wifi to właśnie ten 'timebomb'?
    Ktoś wie może jak to naprawić? Na ich forum niejaki william chwali się, że potrafi to naprawić, czy ktoś z Was może też to rozgryzł?

pozdrawiam!

• #33 06 Lut 2013 10:10
    Zbino
    Poziom 8  

Mam też problem z tym radiem - może ktoś go rozwiązał?
    Radio WIWA działało pięknie porzez miesiąc od zakupu po czym po włączeniu pojawiał się tylko ekran startowy. Odesłałem więc do serwisu. Radio wróciło z nowym softem jednak był w nim inny problem, gdyż radio nie chciało się łączyć z internetem przez WiFi. Normalnie znajduje dostępne sieci bezprzewodowe pyta o hasło i po naciśnięciu polecenia połączenia z siecią chwilę próbuje sie połączyć po czym zawiesza się. Próbowałem na kilku siecich bezprzewodowych z WPA, WEP i bez szyfrowania ale ten sam efekt. Odesłałem ponownie do naprawy. Radio wrócło po naprawie (chyba przysłali nowy egzemplaż) ale występuje ten sam efekt. Czy ktos ma podobny problem? Może to zalezy od nazwy sieci Wifi albo nie chce się łaczyć gdy jest zbyt silny sygnał? Sam już nie wiem czego siię czepić. Kontakt z serwisem bardzo trudny czeka sie tygodniami na odpowiedź mailową.

• #34 19 Kwi 2013 13:25
    sp9xkx
    Poziom 13  

Bardzo ładnie wg. mnie, sprawuje się oprogramowanie, które właśnie dzisiaj zainstalowałem.

Pozwoliłem sobie napisać jak to zrobić, bo dokładnego opisu wyżej nie znalazłem...

- najpierw wgrałem loader Llfirmware Loader V2 For Wiwa Ertv208 Rm001
    ze strony http://www.listenlive.nl/dlpagerep.php
    - radio podłączam do komputera, pojawia się DYSK PRZENOŚNY,wchodzę w komputerze na ten dysk, i rozpakowuję tam pobrany loader, odłączam radio od komputera, podłączam do zasilacza, uruchamiam i wybieram aktualizację oprogramowania z pamięci wewnętrznej. Czekam kilka minut na zainstalowanie i o ile dobrze pamiętam restart urządzenia.
    Potem ściągam soft - Llfirm V1.48 All 3.5inch Models z tej samej strony, rozpakowuję go na kartę SD, karta do radia i wybieram w menu opcję nr 1
    Czekam kilka minut na instalację.

Ekran nie jest przesunięty, po uruchomieniu włącza się ostatnio słuchana stacja, ładna grafika... Wygląda, że jest OK :)

• #35 20 Kwi 2013 12:23
    samolek
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za dokładny opis procedury.
    Ale mam taki problem, że nie mogę się zarejestrować na tej holenderskiej stronce :cry:
    Mam taką prośbę do sp9xkx:
    czy mógłbyś tutaj na elektrodzie wstawić te wspomniane pliki?
    Zdobędziesz sobie wdzięczność wielu użytkowników radyjka WiWa.
    I czy to nowe oprogramowanie się już nie wiesza?

sp9xkx napisał:
    Bardzo ładnie wg. mnie, sprawuje się oprogramowanie, które właśnie dzisiaj zainstalowałem.

Pozwoliłem sobie napisać jak to zrobić, bo dokładnego opisu wyżej nie znalazłem...

- najpierw wgrałem loader Llfirmware Loader V2 For Wiwa Ertv208 Rm001
    ze strony
    - radio podłączam do komputera, pojawia się DYSK PRZENOŚNY,wchodzę w komputerze na ten dysk, i rozpakowuję tam pobrany loader, odłączam radio od komputera, podłączam do zasilacza, uruchamiam i wybieram aktualizację oprogramowania z pamięci wewnętrznej. Czekam kilka minut na zainstalowanie i o ile dobrze pamiętam restart urządzenia.
    Potem ściągam soft - Llfirm V1.48 All 3.5inch Models z tej samej strony, rozpakowuję go na kartę SD, karta do radia i wybieram w menu opcję nr 1
    Czekam kilka minut na instalację.

Ekran nie jest przesunięty, po uruchomieniu włącza się ostatnio słuchana stacja, ładna grafika... Wygląda, że jest OK :)

• Metal Work Pneumatic
  • #37 21 Kwi 2013 07:27
    samolek
    Poziom 2  

Dzięki za tak szybkie spełnienie mojej prośby. Postępuję wg. Twoich wskazówek i niestety bez sukcesu. Otóż po wgraniu loadera (czy poprzednią wersję usunąć?).
    I odpaleniu z zasilacza zew. robię aktualizację z pamięci wew. rusza i po chwili mam
    komunikat "Błąd wersji HW" i koniec zabawy.
    Stąd moje pytanie czy można te czynności przeprowadzać na w miarę sprawnym radyjku, czy dopiero jak się zawiesi? Albo może to nie ten model?, mój z r.2011.

• #38 21 Kwi 2013 12:28
    sp9xkx
    Poziom 13  

Moje radio ma dopiero 2 tygodnie. Może to faktycznie jakaś inna wersja... :|
    Rozumiem, że nie udało Ci się wgrać loadera? Ja nic nie usuwałem.
    Na stronie jest jeszcze wersja loadera z oznaczeniem RM002 (dodaję plik do pobrania). Może ta będzie OK do Twojego radia? To że ja wgrałem RM001, to przypadek, po prostu od niej zacząłem i działa. Nie próbowałem tej RM002

Poczytaj dołączony plik README, tam jest wszystko opisane

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #39 21 Kwi 2013 15:41
    samolek
    Poziom 2  

Dzięki za dobre chęci, ale i na tym loaderze ten sam błąd wywala. Pozostanę na tym przesuniętym ekranie i trudno :) Radia da się jakoś słuchać, a TV mogę odpuścić.
    A to Twoje nowe radyjko już się zawiesiło? Ciekawe jaka to przyczyna?
    Bo moje było w serwisie ze 4 razy, a teraz już po gwarancji.

• #40 21 Kwi 2013 16:33
    sp9xkx
    Poziom 13  

Nie, nie zawiesiło się. Po prostu nie odpowiadało mi to, ze po uruchomieniu radia trzeba było za każdym razem wchodzić w "ulubione" żeby wybrać swoją stację. Teraz tego problemu już nie ma :)
    Powodzenia.

Pojawiła się kolejna odsłona tego softu LLFirm_V1.49_All_3.5inch_models z dnia 26.04.2013
    Z nowości, które wydają się fajne, to np. konfiguracja przycisku wyłączania - krótkie naciśnięcie powoduje włączenie zegara w trybie nocnym :)

Pełna lista zmian poniżej. (oczywiście nasze radia, to te z wyświetlaczem 3,5'' ;) )

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #41 03 Maj 2013 18:28
    bambamfcorp
    Poziom 11  

sp9xkx napisał:
    OK
    Tak, zdarzy się, że się mi zawiesiło jak bawiłem się wszystkimi funkcjami (jest ich na prawdę dużo...) ale podczas normalnego słuchania radia/oglądania TV jest OK.

- oprogramowanie jest dość świeże, bo z 18.03.2013 :)

radio wogóle nie wyszukiwało sieci i pomogło mi dopiero 1.48 oprogramowanie
    serdecznie dziekuję wszystkim za pomoc, szczególnie "sp9xkx" za plik 1.48 , wcześniej wgrałem 1.49 i objaw był identyczny jak przy oryginale, az obawiam sie 1.49 wgrywać , teoretycznie może by miało ruszyć .. ale wole już nie kombinować

PS. ile czasu mija żeby moje konto na listenlive (po zarejestrowaniu dzisiaj - jest aktywne, mam dodane ulubione) , żeby się pojawiło na liście w WIWA ertv 208 ?

• #42 04 Maj 2013 19:35
    sp9xkx
    Poziom 13  

U mnie konto na listenlive było dostępne już po kilku minutach - wyłączyłem radio i załączyłem z powrotem i było :)

Koledzy, a wie ktoś może czy można dodać stacje TV takie jak np 4funTV ? Mają swoją stronę z przekazem na żywo, ale w okienku Flash Playera i nie wiem... http://www.4fun.tv/live.html

• #43 11 Maj 2013 16:44
    kowal00071
    Poziom 18  

Witam czy znalazł ktoś sposób na wgranie oprogramowania do tego radia, przycisk z lewej + power i podłączenie zasilania nie działa jest tylko napis wiwa

• #44 17 Cze 2013 19:49
    nostra
    Poziom 9  

kowal00071 napisał:
    Witam czy znalazł ktoś sposób na wgranie oprogramowania do tego radia, przycisk z lewej + power i podłączenie zasilania nie działa jest tylko napis wiwa

Mógłby ktoś NAM pomóc? Mi również przycisk "zagięta strzałka" i Power nie działa - cały czas ekran powitalny "WIWA"

Prosimy o dokładny (bardzo dokładny) opis.

P.S. Zaznaczam, że nie mam gwarancji, więc tylko domowa przeróbka mi pozostaje

• #46 29 Sie 2013 20:59
    PeteriDasia
    Poziom 9  

Witam
    Moje radyjko nie chce sie połączyć z wi-fi wyskakuje komunikat
    "WIFI timeout error" wie ktoś jak to naprawić?

Ma ktoś może oryginale oprogramowanie?

• #47 09 Sty 2014 18:08
    mirasor
    Poziom 9  

Witam. Czy ktoś opanował już jak wejść w tryb serwisowy ( zalecana metoda za pomocą przycisków u mnie również nie działa. )

• #49 31 Sty 2014 18:32
    mirasor
    Poziom 9  

Witam .Właśnie moje radyjko wróciło dzisiaj z serwisu . Wgrali mi nowy soft o dziwo nieoficjalny Llfirm V1.52 All 3.5inch Models ze stronki Link . Jak na razie jest ok. Dla zainteresowanych powiem że serwis uporał się w mig .Na powrót wiwy czekałem 2 dni. Wysyłka na swój kosz ,odesłanie na ich koszt. Dla tych co maja problem z radiem a mają wgrany nieoficjalny soft powiem tyle że serwis chyba w to nie wnika przynajmniej w moim przypadku.

• #50 31 Sty 2014 23:39
    electroboy200
    Poziom 2  

witam,

planuje zakup wiwy I mam do was pytanie czy odbiera rocky FM( radio rock) I tokfm? czy mozna gdzies zobaczyc w necie wykaz stacji - nie udalo mi die znalezc.

pozdrawiam

• #51 01 Lut 2014 13:21
    mirasor
    Poziom 9  

Witam. Wykaz wszystkich dostępnych stacji na listenlive Link

• #52 28 Lut 2014 14:43
    sp9xkx
    Poziom 13  

Oczywiście wykaz stacji jest pod podanym przez kolegę linkiem. Można też dodawać swoje stacje. No i właśnie chciałem to zrobić z radiem ESKA ROCK, które niedawno zmieniło swój "kanał" no i tu napotkałem problem - nie mogę znaleźć aktualnego adresu, który można by wpisać. :( Próbował ktoś może? Jeśli się komuś udało, to proszę o wskazówki. Wygląda na to, że ESKA ROCK zapomniało po prostu o użytkownikach wszelkiego rodzaju radii internetowych... Tu link do strony Link

• #53 28 Maj 2014 14:29
    darekmarta1975
    Poziom 12  

W najnowszym oczywisie nie oficjalnym ,macie do wyboru rozne radia np SHUTCAST,TUNEIN i wiele innych,bardzo duzo dodatków nie to co w oryginalnym.Ja jak narazie jestem zadowlony z najnowszego wydania softu 1.5.2

• #54 19 Cze 2014 13:57
    becy6
    Poziom 14  

witam a czy da się wgrać własne radia,zaktualizować liste dużo nie działa mi

• #55 19 Cze 2014 14:01
    darekmarta1975
    Poziom 12  

jak najbardzej po przez webstation,tam sobie ustawiasz co chesz miec w ulubionych i tak samo wprowadzasz swoje stacje jak znasz dane oczywiscie

• #56 19 Cze 2014 22:58
    becy6
    Poziom 14  

Tylko jak to wrzucić potem na urzadzenie

• #57 20 Cze 2014 20:30
    darekmarta1975
    Poziom 12  

Tego nie wrzucasz na urzadzenie.Utworz tylko swoje ulubione pod swoim kontem na tej stronie co ci podalem i w wiwie wyszukasz swoj login ktory utworzyles i masz swoje ulubione.Mysle ze zrozumiale napisalem

• #58 21 Cze 2014 11:01
    becy6
    Poziom 14  

a czy mogłby pan dodać polotv stacje telewizyjna był bym wdzięczny

• #59 21 Cze 2014 19:30
    darekmarta1975
    Poziom 12  

Ale wiwa nie obsluguje flash playera,takze malo prawdopodobne ze ruszy

• #60 22 Cze 2014 12:00
    becy6
    Poziom 14  

dodalem sobie radio do ulubionych ale w urzadzeniu tam nie ma