Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże zużycie paliwa kosiarka z silnikiem Briggs 12,5

06 Maj 2012 12:37 16725 12
  • Poziom 8  
    Witam,
    Od czego zależy duże zużycie paliwa w kosiarce traktorku silnik Briggs 12,5.
    Mam kosiarkę z silnikiem po kapitalnym remoncie. Zostały wymienione pierścienie, tuleja, zlikwidowany luz na wale korbowym, wymienione gniazdo zaworów, dopasowane zawory, silnik dobrze pali ma dobrą kompresję.
    Ostatnio jak kosiłem pierwszy raz po kapitalnym remoncie zużycie paliwa było wydaje mi się że 2 razy większe niż kosząc ten sam obszar innym traktorkiem z silnikiem briggs 15.

Co może być przyczyną? Czy coś w gaźniku można podregulować by spalanie było mniejsze? Gaźnik nie był regulowany.
    Dodam że na początku po odpaleniu nie równo chodził silnik przyspieszał i zwalniał tzn sam sterował przepustnicą raz wchodząc na wysokie obroty a za chwilę zmniejszały się obroty. Ale myślę że to po prostu silnik musiał się dotrzeć bo teraz już pracuje normalnie.
    Tylko to duże spalanie jest niepokojące.
  • Poziom 16  
    Cytat:
    ma dobrą kompresję
    Bardzo ciekawi mnie w jaki sposób to sprawdziłeś w tym silniku.

Czy poza tym co opisałeś, ktoś zaglądał do gaźnika i go dokładnie wyczyścił?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Zabrudzony filtr powietrza będzie powodować nie równą prace oraz większe spalanie paliwa, również nie do końca otwarte ssanie. Zawory poprawnie wyregulowane?
  • Poziom 8  
    Rodzaj gaźnika jaki jest napisany na nim to 92, 3448, MEXICO M, 497119 ale w instrukcji części taki numer nie istnieje.
    Na tej stronie
    http://www.partstree.com/parts/?lc=briggs_and_stratton&mn=286707-1142-E1&dn=22470003

pasuje mi do gaźnika walbro, bo to ten sam model silnika.

A co do kompresji to nie sprawdzana była tylko wnioskuje to po tym ze akumulator musi być dobrze naładowany by zakręcić.
    Zawory wydaje mi się ze są dobrze ustawione, było to robione w profesjonalnym zakładzie.
  • Poziom 8  
    Wydaje się że nie ma jakiś dodatkowych oporów.
    A nawet zaobserwowałem ze jak stała kosiarka i chodziła tak żeby się dotrzeć, to widać było że paliwo ubywa trochę tak nie naturalnie za szybko.
  • Poziom 8  
    Jutro sprawdzę to dymienie oraz stan filtra. A proszę mi powiedzieć jakie powinno być mniej więcej godzinowe zużycie paliwa przy silniku 12.5?
  • Poziom 12  
    Z tego co gdzieś wyczytałem to 2.5/ 3 L/h max.
    Mi spala 2 razy tyle, też nie wiem jaka przyczyna, gaźnik WALBRO.
  • Poziom 8  
    Dzisiaj trochę kosiłem tą kosiarką i w pewnym momencie osłabł silnik, i zadymił na biało. Odkręciłem filtr powietrza a tam było trochę dymiącego oleju zarówno na filtrze jak i w obudowie pod filtrem. Jaka to może być przyczyna? Powtórzyło się to kilka razy aż w końcu zgasł silnik sam. Co to może być?
  • Poziom 8  
    Tuleja była nowa oraz pierścienie. Robiłem to w profesjonalnym zakładzie. No nic muszę zawieść kosiarkę do serwisu, niech szukają przyczyny, bo włożyłem w naprawę silnika kupę pieniędzy