Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mój komputer spełnia wymagania ?

06 Maj 2012 14:11 2368 19
  • Poziom 16  
    procesor 1-2 GHz, 512-1024 MB RAM (im więcej tym lepiej, wersja 1.0 już na starcie wykorzystuje ponad 500 MB), 400-500 MB wolnego miejsca na dysku + ok. 100-150 MB na każdą część scenerii, karta graficzna 128-256 MB wspierająca OpenGL co najmniej w wersji 1.2, karta muzyczna - najlepiej wspierającą EAX

Witam!

Chciałbym sprawdzić czy mam takie wymagania w komputerze, proszę powiedzieć gdzie mogę to sprawdzić, chętnie wstawię tutaj screeny, żebyście sami mogli mi powiedzieć. Mam program Everest. ;)
  • Poziom 15  
    Procesor oraz RAM:
    Prawym myszki na Mój komputer i Właściwości.
    Miejsce na dysku:
    Wejdź w Mój Komputer i kliknij prawym myszki na wybrany dysk i Właściwości.
    Karta Graficzna:
    Prawym na pulpicie następnie Właściwości> Ustawienia> Zaawansowane>Karta.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Wstaw zdjęcia z Everest, mogą być zakładki z programów:
    CPU-Z, GPU-Z.
    Możesz tez z menadżera urządzeń z systemu spisać.
  • Poziom 16  
    Czy mój komputer spełnia wymagania ? Czy mój komputer spełnia wymagania ? Czy mój komputer spełnia wymagania ?

O wszystko się dość szczegółowo pytam, ponieważ mam grę Flighgear 2.0, zdawało mi się że spełniam wymagania, a jednak gra strasznie się "tnie" podczas korzytania, tak, że w ogóle nic nie można robić, gdy przejdzie się już do trybu lotu. ;P
  • Poziom 43  
    Na której partycji masz zainstalowaną grę?
    Wrzuć zakładki z programu GPU-Z.
  • Poziom 39  
    Radeon x1200 to integra, nie licz na płynne granie w Flighgear 2.0
  • Poziom 16  
    Czy mój komputer spełnia wymagania ?

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli nie mogę na to jakoś wpłynąć nie zmieniając nic w środku komputera? :P

Dodano po 1 [minuty]:

Troszkę to frustrujące, bo gra jest z tamtego tysiąclecia, komputer miałem odnawiany w środku w 2007roku, i nie mogę grać. xD

Dodano po 47 [sekundy]:

A może jakiś dobry symulator lotu polecisz, na którym poleciałbym na swoim komputerze? :P
  • Poziom 43  
    Bez zmian się nie obejdzie. Trzeba kupić kartę graficzną która pozwoli zagrać w cokolwiek (nawet w starsze gry) . Przyda się zwiększyć ilość Ram.
    Masz jakiś budżet ? Tanio można kupić GF 8600GT + 1/2GB Ram.
  • Poziom 16  
    Mam, tyle że z doświadczenia wiem że wymiana jednej rzeczy ciągnie za sobą kolejne, a na tym komputerze grałem dawniej w gry jakieś bo jakieś, typu CS czy Sims, i nie narzekałem, a ta gra nie ma bardziej wygórowanych wymagań od nich, dlatego zawsze odchodzę z wymienianiem, bo jak mówię teza powyżej, raczej wolę pozbierać na nowy komputer. No ale teraz też nie chcę się nudzić :P
  • Poziom 43  
    W twoim wypadku pomoże dołożenie grafiki od najtańszej GF8600GT/HD3650>HD3850/9600GT i pamięci ram. Jaki masz zasilacz - model i moc ?
  • Poziom 16  
    Gdzie to mogę sprawdzić... :P ?
  • Poziom 43  
    carthmas napisał:
    Gdzie to mogę sprawdzić... :P ?

Zdjąć obudowę i przeczytać co jest napisane na blaszanym pudełku u góry obudowy ?
  • Poziom 16  
    IMPET S 300W

model: 300x1

Pewnie syf bo to przed wojną było kupowane.

Dodano po 18 [sekundy]:

Zasilacz nie był chyba jako jedyny wymieniany przy całym sprzęcie w 2007r.
  • Poziom 16  
    10 lat temu to był skarb ;]

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

A zasilacz jest się w stanie samemu zamontować? :P
  • Poziom 8  
    Żeby zamontować zasilacz trzeba wiedzieć gdzie podłączyć kabelki do płyty głównej jeżeli to kiedyś robiłeś lub masz instrukcje obsługi płyty to nie powinieneś mieć problemu z tym.
  • Poziom 16  
    Nie mam, nie robiłem :D
  • Poziom 43  
    To ją znajdź (pobierz) i przeczytaj.

Ech...