Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechatronik czy elektronik w Żywcu.

06 Maj 2012 14:47 1736 5
  • Poziom 10  
    Witam, jestem w 3 klasie gimnazjum i mam zamiar kontynuować naukę w Zespole Szkół Mechanicznych i Elektrycznych w Żywcu (w tzw. "Mechaniku"). Nie wiem dokładnie czy lepiej byłoby mi iść na kierunek technik elektronik czy mechatronik. Wiem mniej więcej co obejmuje jeden jak i drugi kierunek. Interesuję się elektroniką, konstruowaniem prostych urządzeń elektronicznych, ale lubię też "grzebać" w różnych innych urządzeniach typu silniki itd. Na 90% wybiorę kierunek technik mechatronik ale chcę się jeszcze upewnić o Wasze opinie i dowiedzieć jak wygląda ten kierunek w tej konkretniej szkole (wyposażenie, pracownie itp.). A może polecacie naukę w innym technikum na Żywiecczyźnie? Z góry dziękuję. :)
  • Poziom 26  
    Wypowiadałem się tu dzień czy 2 dni temu. Trzeba było użyć szukaj. Po za tym nikt za ciebie decyzji nie podejmie.
    I naprawdę nie rozumie tej nagonki na nowy kierunek (nową nazwę).
    W dodatku w elektrykach gdzie nie ma elektroniki jest nagonka niby mechatronika samochodowa. Takie coś nie istnieje.
    Istnieje elektronik samochodowy.
    A mechatronik to człowiek obsługujący automaty od a-z w praktyce też nie istnieje. Bo istnieje automatyk i kierownik automatyki / utrzymania ruchu. W praktyce mechatronik to taki kierownik który stanowiska kierowniczego nie dostanie bo za mało wie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2288384.html
  • Poziom 26  
    Nie wdając się w głupią dyskusję.

Wejść na Pracuj.pl
    I wpisać:
    Elektronik
    Automatyk
    Mechatronik

I porównać ilość ofert pracy.
  • Poziom 26  
    Znajdź mi ofertę pracy mechatronika gdzie w opisie nie ma
    MECHATRONIK LUB AUTOMATYK

Wyniki z pracadam.pl ( taka multiwyszukiwarka )
    elektronik - Znalezionych ogłoszeń: 312
    automatyk - Znalezionych ogłoszeń: 318
    mechatronik - Znalezionych ogłoszeń: 80

Prosił bym więc przyznać się do błędu a nie wypowiadać się nie znając tematu czy opierając się na propagandzie.

Poza tym napisałeś 2 razy dokładnie to samo nic nie wnosząc do tematu.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc, po technikum nie planuję iść od razu do pracy. Chciałbym iść na studia najlepiej na robotykę, słyszałem od wielu osób że po mechatroniku są najlepsze podstawy pod robotykę. Nie wiem jak to wygląda w praktyce.
  • Poziom 26  
    No widzisz sieje się propagandę.. Potem osoby takie złowione propagandą wypowiadają się tu i mówią że ich kierunek jest najlepszy.

Ja na twoim miejscu rozważył bym
    Robotykę ( chyba tylko dzienne), bardzo dużo programowania, ale najwięcej się nauczysz.
    Automatykę jw tylko mniej programowania a bardziej mechanika, projektowanie itd.

Mechatronik to kupa rzeczy typu wysiłkowe, wytrzymałości materiałów, inżynieria materiałów. Dobre pod projektowanie jakichś konstrukcji metalowych później ale do elektroniki ??

Jak pisałem chyba wyżej przejrzyj PLAN STUDIÓW na danej uczelni popatrz na przedmioty.

I najważniejsze jakie ty chcesz mieć podstawy pod robotykę po mechatroniku ??
    W Polsce nie produkuje się takich maszyn więc jeśli w przyszłości chcesz programować roboty to Informatyka w przemyśle np.

Jeśli cię to bardzo interesuje to na PRZ mojemu znajomemu zmienili nazwę z Automatyka na Mechatronika bo lepiej brzmi i zmienili 1 czy 2 przedmioty. Po prostu propaganda. Obecnie niestety ministerstwo wymaga innego kształcenia jak już napisałem MATERIAŁY a nie programowanie czy obwody.