Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Przeskakujący kursor" windows7 64 bit laptop dell inspiron n5110

Wolwest 06 Maj 2012 15:02 9906 6
  • #1 06 Maj 2012 15:02
    Wolwest
    Poziom 9  

Szukałem podobnych tematów niestety podane rozwiązania i linki do tam podawanych sterowników nie były kompatybilne z moim laptopem. Problem jest następujący: podczas pisania tekstu (obojętnie czy na forum, w grze, w wordzie ogólnie gdziekolwiek bym nie pisał) kursor od czasu do czasu samoistnie "przeskakuje" w różne miejsca tekstu, czasami gdzieś w środek czasami wgl. kursor się "odkliknie" i przestaję pisać. Jest to na prawdę irytujące i utrudnia mi pracę. Czasami również gniazdo usb samoczynnie się odłącza i ponownie włącza, myszka wtedy dostaje freeza. Od razu uprzedzam pytanie: nie klawiatura nie była nigdy zalana i nie dotykam touch pada podczas pisania. Co mam z tym fantem zrobić?

1 6
  • #2 06 Maj 2012 20:32
    wieswas
    Poziom 33  

Netbook TOSHIBA NB550D z systemem WINDOWS 7 STARTER (32-bit).
    Mam ten sam efekt. Podejrzewałem do tej pory ,że niechcący dotykam "touchpada" i w ten sposób przesuwam kursor i uruchamiam dodatkowo jakąś funkcję związaną z kursorem.
    Ten post zapewne nie rozwiązuje ci sprawy, ale może świadczyć o tym, że nie jest to właściwość hardwaru konkretnego modelu laptopa. Nie jest to związane z konkretnym systemem operacyjnym. Chyba ,żę wszystkie wersje windowsa 7 mają ten sam błąd.

0
  • #3 06 Maj 2012 22:46
    kubzys
    Poziom 8  

U mnie w HP'ku mam win 7 64 bit i myszka też mi się z usb tak jakby odłączała. Miałem ją podłączoną w usb po prawej stronie laptopa (tam gdzie jest 1 gniazdo usb) i wtedy się czasami odłączała oraz raz na jakiś czas przeskakiwał kursor. Wpiąłem myszkę teraz do usb po lewej stronie (tam gdzie jest kilka gniazd usb, wejścia na słuchawki, mikrofon) i nic już się nie odłącza, nie przeskakuje. Spróbuj zmienić gniazdo usb, może Tobie, tak jak mi pomoże.

0
  • #4 06 Maj 2012 23:51
    Wolwest
    Poziom 9  

Nie pomaga, myślałem właśnie z początku, że to wina myszki i z nią coś jest nie tak, ale mam też drugą bezprzewodową która korzysta z tego szybszego gniazda usb i nadal robi się to samo. Problem musi tkwić gdzie indziej.

0
  • #5 29 Wrz 2012 23:38
    jaruone
    Poziom 9  

Vostro 3450 + Win 7 x64 i jak szybko chcę coś napisać to mi tak się dzieje. Na stacjonarce nie ma tego problemu - czy może ktoś znalazł rozwiązanie. Bo chciałem napisać bestseller światowej literatury ;) a ten fakt mi to utrudnia.

1
  • #6 03 Paź 2012 10:21
    Wolwest
    Poziom 9  

Wiesz co, wydaje mi się, że to jest wina windowsa, miałem dokładnie tego samego co Ty, przeinstalowałem ponownie, na ten sam typ windowsa, błąd nadal się pojawiał i utrudniał pisownię. Zmieniłem windowsa na windows x64 Ultimate i problem zniknął, kursor już nie przeskakuje.

0
  • #7 03 Paź 2012 11:38
    pawel4325
    Poziom 23  

Ja powiem coś od siebie. Miałem identyczny przypadek ale bagatela na Windowsie 95 i Toshibie satellite 300CDS po prostu jak podłaczałem myszkę na port PS/2 używając przejściówki nagle zaczęła myszka tak świrowac, dopiero odłączenie i restart pomagał. Jeśli na takim starym i nie rozbudowanym systemie 95 miałem dokładnie to samo co wy, może to oznaczać że po prostu zasoby używane przez port i trackpada/trackpointa się gryżą nie jest po prostu odpowiedni sterownik oddzielający te urządzenia albo korzystają z tych samych zasobów. Więc wracając do tego patrzyłeś w ustawieniach biosu czy nie da się tzw. IRQ (zasób) przestawić dla myszki, bądź np. wyłączyć zwyczajnie trackpada podłączyć myszkę USB po prostu wykonując testy i stwierdzić w którym momencie ustaje przyczyna.

0