Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania spawarka z bricomarche! 250zł

06 Maj 2012 15:07 5309 12
  • Poziom 7  
    Byłem dziś w sklepie bricomarsche i tam były dwie spawarki. Transformatorowa 220zł i inwentorowa 260zł. Warto coś z tego kupić aby móc choć raz na miesiąc pospawać jakieś kątowniki czy coś ? Bo więcej spawania na pewno nie będę miał.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Drut aluminiowy to na 90%, ja kupiłem transformatorówkę za 600zł i wtórne uzwojenia ma aluminiowe. Inwerterową to tak jak napisał Motronic, lepiej nie dotykać.
  • Poziom 7  
    skoro te spawarki to jest tragedia którą nie da się normalnie spawać to w ogóle o co chodzi że ktoś może takie coś sprzedawać jako spawarkę i robić z ludzi idiotów?
  • Poziom 24  
    Bo ludzie się nie znają i kupują to co tańsze, dla sklepu większy zarobek kupująć chińszczyznę.
  • Poziom 7  
    DJ MHz napisał:
    Bo ludzie się nie znają i kupują to co tańsze
    nie chodzi mi o to czy jest tańsze tylko czy jest takie prawo/przepis ze można sprzedawać coś co tylko teoretycznie jest spawarką a praktycznie nie nadaje się jako spawarka. Bo to robienie z ludzi głupków. I pogłebianie kryzysu bo zamiast człowiek/milion ludzi, mieć spawarkę to wszyscy ci którzy wydali po 250zł na spawarkę tak naprawdę nie mają nic. Bezsens, głupota i kradzież.
  • Poziom 26  
    A co powiesz na głośniki pmpo 1000 W ??

Ot chiński ryneczek. A ludzie nauczeni kupować co najtańsze.
    Spróbuj zmienić świat :)
    Za 200pln to kupisz trafo 10A
  • Poziom 33  
    Jest takie powiedzenie kto tanio kupuje ten 2 razy kupuje. Kupując tanią spawarkę możesz spawać ale oczywiście nie pociągniesz nią elektrody 3,25 czy 4mm a np 2,5mm. Skutkuje to tym że nie pospawasz grubszych elementów. Dodatkowo tanie spawarki się grzeją. Pospawasz jedną elektrodę(o ile uda się całą) i musisz czekać 15 min aż spawarka ostygnie. Są to urządzenia czysto amatorskie.
  • Poziom 26  
    Nie ma to jak stare radzieckie albo samoróby. Kupisz za 400pln i do końca życia ci pochodzi. Bo teraz stare dziadki myślą żę co nowe to dobre.

Podobnie z cb radiami.
  • Poziom 15  
    OpawelQ napisał:
    DJ MHz napisał:
    Bo ludzie się nie znają i kupują to co tańsze
    nie chodzi mi o to czy jest tańsze tylko czy jest takie prawo/przepis ze można sprzedawać coś co tylko teoretycznie jest spawarką a praktycznie nie nadaje się jako spawarka. Bo to robienie z ludzi głupków. I pogłebianie kryzysu bo zamiast człowiek/milion ludzi, mieć spawarkę to wszyscy ci którzy wydali po 250zł na spawarkę tak naprawdę nie mają nic. Bezsens, głupota i kradzież.
    Prawo jest takie że ja jest popyt to i podaż. Jak by sprzedawali spawarki po 99.99PLN to pewnie byś o takie pytał :D Nie miej pretensji że ktoś produkuje badziewie, tylko sam go nie kupuj... Tymi chińskimi wynalazkami za kilka stówek to można co najwyżej posmarkać, a nie porządnie coś pospawać...
  • Poziom 26  
    Weź nie strasz za 99pln to by było narzędzie tortur albo super promocja dla samobójców.
  • Poziom 7  
    12pawel napisał:
    Kupując tanią spawarkę możesz spawać ale oczywiście nie pociągniesz nią elektrody 3,25 czy 4mm a np 2,5mm. Skutkuje to tym że nie pospawasz grubszych elementów.

Grubszych to znaczy jakich ? kątowniki z blachy grubości 3mm pospawam?
  • Poziom 26  
    na 1 raz na 99% nie

Gdzieś z odmętów internetu
    fi elektrody grubość
    - Ø1,6mm - 1,5÷2,5mm
    - Ø2,0mm - 2,5÷3,5mm
    - Ø2,5mm - 3,0÷5,5mm
    - Ø3,2mm - 4,0÷6,5mm
    - Ø4,0mm - 6,0÷9,0mm
    - Ø5,0mm - 7,5÷10mm
    - Ø6,0mm - 9,0÷12mm

Więc elektroda 2,5 i kwestia ile masz spawania.