Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Film z kasety 8mm - zacina się na dvd

06 May 2012 16:58 2134 5
  • Level 13  
    Witam,

zgrałem film z kamery analogowej sony używającej kaset 8mm na dysk.

Programem Pinnacle Studio 12 zrobiłem kilka przejść a następnie utworzyłem film - mpeg-2 / ustawienie wstępne - zgodne z dvd.

Film zajmuje 1.4 GB, skopiowałem go na pendrive i podłączyłem do dvd, efekt - film bardzo się zacina, jest spowolniony, jakby dvd nie wyrabiało.

Na komputerze działa prawidłowo.

Co można z tym zrobić?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Jaką prędkość odczytu danych ma pendrive? Możliwe, że prędkość odtwarzania jest szybsza od prędkości odczytu, albo druga opcja skoro w kompie odtwarza dobrze to oprogramowanie dvd nie radzi sobie z użytym kodekiem, więc albo aktualizacja oprogramowania dvd lub ponowna konwersja z użyciem innego kodeka.

A i jeszcze jedno plik ma 1.4gb a jaka długość filmu? Może to też być winą zbyt dużej prędkości odtwarzania z którą komputer sobie radzi a dvd już nie.
  • Level 1  
  • Level 13  
    Proszę tutaj zrzut z Mediainfo :
    Film z kasety 8mm - zacina się na dvd

Pendrive to jakiś no-name kiepskiej jakości.

Nagrałem ten sam film na płytę DVD z prędkością x3 i w ogóle jej nie odczytuje ( inne płyty odczytuje, dvd sprawne ).

Film utworzyłem także w formacie DivX, skopiowany na pendrive działa znacznie lepiej niż mpge-2 lecz obraz jakby skacze/drży i dźwięk nie nadąża.

Quote:
    z jakimi formatami odtwarzacz dvd wspolpracuje poprzez USB!?

DVD ma jakieś 3 lata. Do tej pory nie zdarzyło mi się aby nie odczytał jakiegoś formatu nie licząc RMVB.
  • Level 1  
  • Level 13  
    Dziękuje za pomoc, już wszystko jasne.