Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM- GDP-812F + + BR - 2x SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC

06 Maj 2012 19:07 2944 24
  • Poziom 8  
    Witam

Mój post jest z pomocą od was dla mnie i oceną czy ten komplecik który chcę zakupić jest opłacalny. Na początek będzie grał na sali weselnej 200/300 osób i cze ten sprzęt wystarczy do wypełnienia parkietu (wymiary nie pamiętam) . Jak się uda Prawdopodobnie będzie on grał na wszelkiego rodzaju imprezach plenery mniej Sami Stwierdzicie.

Kolumny:
    2 x LDM- GDP-812F

Basy:
    Jeden chyba starczy BR na dwóch głośnikach:
    SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC

Końcówka do kolumn :
    Co do tego to napisane jest, że kolumny mają 800 W RMS więc tak za sugerowałem koniec:
    T.Amp TA2400

Końcówka do BR:
    Moim zdaniem wystarczająco:
    T.Amp TA1400

Mikser:
    Do kwoty chciałem się zmieścić Behringer Xenyx 1202FX

Crossover:
    I tu mam problem bo nie mam pojęcia jaki , tak się wyrażę.
    A Kwota która chce przeznaczyć to 6500 tyś. zł albo 8000tys. zł
    Czekam na propozycje i wasze uwagi. Pozdrawiam. :D :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ok , przepraszam za pomyłki on z tym rozgłaszaniem sali to przesadziłem właśnie chodzi o parkiet on jest wielkości--> szer.20m dług. 45m wys.3,5m albo 4 nie pamiętam. Więc tak jak napisałeś same LDM wystarcza na parkiet przy t.amp ta2400 , dobrze zagra? No Tak z uprzedzeniem jak ostatni grałem z kumplem , to dyskoteka była na sali więc ona jest wyższa i większa I czy też da rade może jedna w plener się nie pchać?
  • Poziom 8  
    Ok Przepraszam. Więc jak chodzi o imprezy jak wesela to same kolumny i końcówki wystarczą. A co do dyskotek to BR 2x15 , który zaproponowałem na samym początku nie wystarczy przy T.Amp TA1400.?

Plener- mały- to jaki masz na myśli 100/200 metrów.?
    Ja nie miałem jeszcze styczności z plenerem BEZ użycia x-over'a, ten filtr górno-zaporowy na wejściu końcówki od basu to można to kupić???
  • Poziom 25  
    Jak dla mnie w "plener" to co najmniej 4 pojedyncze subbasy, bądź 2 podwójne pod te paczki i końcówka mocy dobrana z odpowiednim zapasem min. 30%, a nie na styk. Tu się kłania celowość zakupu STXów, które nie wytrzymują tak mocnych peaków. Jeśli bierzemy się za przestrzeń na zewnątrz gdzie ludzie mają tańczyć, a nie słuchać muzyki to róbmy to profesjonalnie nie zaniżając cen i poziomu w branży, po prostu szanujmy się nawzajem. Do lokalu same kolumny szerokopasmowe wystarczą. Jeśli gadamy już o plenerku, chcesz robić z rozmachem to ok. Zakup procesor, zrób odpowiednie presety, załóż limiter. Nie rozumie również dlaczego bas refleks w plener, marnuje się potencjał tych głośników, które o wiele efektywniej zagrają w tubie. Jeśli już mowa o profesjonalizmie, kolega nie zna podstawowych pojęć estradowych, chce brać się za budowę kolumn i obsługę wesel, które są jednymi z najbardziej poważnych realizacji wśród "grajków"? Nie wspomnę już o plenerach, na których wymagana jest obszerna wiedza na temat ustawienia samego sprzętu i oprocesorowania. Nie tędy droga, lepiej pograć sobie dla znajomych na mniejszym sprzęcie, sprawdzić się, a dopiero później brać się za poważny biznes.
  • Poziom 31  
    Zestaw jaki proponujesz nie sprawdzi się za dobrze. W plenerze te LDM-y zagłuszą totalnie STX-y. To są dosyć mocne paczki (2x12' + 1,4'), i do jednej takiej minimum 2x18' bas na głośnikach wyższej klasy, a na STX minimum to 4x15' do jednej, żeby zachować proporcje. W przypadku wesel na świeżym powietrzu (?) sobie poradzą. W salach same nadstawki wystarczą. No i końcówki dokładnie na odwrót:
    -TA1400 pędzi nadstawki
    -TA2400 pędzie 2 STX na kanał
    Jeśli nie masz tyle, to kup tak jak mówisz, lecz nie bierz się za granie czegoś poważniejszego w plenerze, póki nie zaopatrzysz się w odpowiednią sekcję niskotonową.
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Rozumiem, że kolega uznał, że nikt wcześniej nie wpadł na taką poradę?
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 8  
    OK OK, dzięki za odpowiedzi i wszelkie udzielone rady, a co do mojego doświadczenia mam go trochę grałem z kumplem na jego sprzęcie, kilka imprez się zagrało. Sprzęt nie był za dobry , tylko było coś takiego przy niektórych nutach że nie dało się ich słuchać takie zagłuszenie (nie wiem jak mam to określić w sumie nie mam co oceniać taki pusty bas się wyłaniał) i on właśnie miał 2 kolumny i jedną skrzynie BR. Żadnych danych nie mam na jego temat tylko kolega ostro zabalował , sprzęt sprzedał i został Tatą. Przygoda.

Plener- po prostu chciałem się spytać czy dużo potrzeba , czy mam dość doświadczenia że bym sobie z tym poradził , ale jak tak to poczekam z tego typu imprezami jeszcze.

Więc zostaje na razie na graniu w pomieszczeniu przy kolumnach:
    LDM GDP 812F
    do tego Końcówka TA 2400

P.S Ktoś słyszał już te kolumny?. Jaka jest maksymalna moc tych kolumn? Szukałem po internecie i jest tylko moc wyjściowa RMS 800 W? , w sumie nie jest to takie ważne ale żebym się nie rozczarował.

Dzięki i Pozdrawiam. :)
  • Poziom 25  
    Kolego, jechać posłuchać przed zakupem w sklepie. Sprzętu, a szczególnie kolumn nie kupuje się bez odsłuchu. Nie masz kolego pojęcia o tej robocie skoro nie wiesz ile potrzeba na plener. Może ten kolega miał empetrójki zamiast oryginalnej muzyki i to było efektem, że niektóre kawałki były niezrozumiałe? Nie rozumie o co chodzi ci z tą mocą? Prócz mocy kolumn jest jeszcze efektywność, którą przy doborze subbasu nie brałeś pod uwagę. Producent deklaruje moc RMS ciągłą, którą kolumna, głośniki przyjmują bez uszkodzenia i moc w piku, którą kolumny mogą przyjąć np. przez sekundę, jako impuls stopy, wiele chińskich wyrobów ma tę moc mocno naciągniętą. Przy umiejętnym oprorocesorowaniu zestawu można w niego pakować moce 2x większe niż deklarowane, w zależności od rodzaju sprzętu. Zamiast crossovera, który i tak musisz kupić lepiej sprawić sobie DXCa Behringera. Kolego, jeśli chcesz grać jako DJ, może lepiej skupić się na muzyce i na sprzęcie do DJki niż na marnym nagłośnieniu? Czasami trzeba się zdecydować, bo dobra konsola to wydatek kilkunastu tysięcy złotych, tak samo jak nagłośnienie. Z reguły na poważniejszych imprezach wynajmuje się firmy nagłośnieniowe, nauczmy w końcu organizatorów wiejskich popierdziawek, że nie każdy chłopiec ze sprzętem może zagrać na festynie.
  • Poziom 8  
    Co do Dja to już mam i ja załatwiam nagłośnienie i oświetlenie, które już posiadam ,a on gra. Na początek chyba taki zestaw starczy? (jak się nie uda to sprzedam może być ciężko). To przecież jasne wiem ze jadę do sklepu i odsłuchuje tylko czy ktoś już się z nim spotkał. Nie mam pojęcia i może tak , że zile złożyłem pytanie.
    Byłem może na 12 max imprezach już pisałem że się rozpadł zespół. Od marnych rzeczy też można zaczynać ,a skończyć na czymś więcej?.

P.S. Chyba że radzicie mi co innego???. Kwota która dysponuje to 6500zł. miałem 8000zł. ale naszły wszelkie i konieczne wydatki.

Dzięki za wszystko
    Odezwę się jak zakupie Komplecik. Wszelkie uwagi mile widziane.
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 25  
    Kolego Epper, a co będzie źródłem sygnału? Widzę, że mikser po najniższej linii oporu 1202FX nie ma korekcji na torach stereo, minimum to Behringer 1204, mając takie fundusze kupiłbym najtańszego Soundcrafta z serii EPM. Do całego kompletu dokupiłbym jeszcze.... jakiś procesor, ewentualnie crossover z limiterem sygnału. Obawiam się, że z tak skąpą wiedzą i niewyrobionym uchem i bez procesora upalisz te paczki ta2400.

Uwagę, oraz zbędny post usunąłem.
    Następnym razem proszę raportować.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 8  
    Możliwe że wyjdę na lenia , ale czy mógł byś mi zaproponować crossover z limiterem w sumie coś znalazłem nie wiem czy on jest dobry ---> Behringer CX 3400 bo dcx 2496 ma swoją cenę :D.
    A co do miksera patrzyłem Soundcrafta EPM 8 opinie są dobre na jego temat. Ale waham między Soundcrfta ,a co do Behringer xenyx X 1204.
  • Poziom 25  
    Jeśli chcesz grać plenery to tylko DCX, opóźnienia, limiter, to jedyne uniwersalne urządzenie. W sumie podaj jaką podjąłeś ostateczną decyzję, bo już pogubiłem się w twoich oczekiwaniach i planach.
  • Poziom 8  
    Moje oczekiwania były takie żeby grać jednym sprzętem na sali i na plener ale jak wywnioskowałem z moim małym doświadczeniem zostanę z ( PLANEM) grą na sali i będę kupował LDM- GDP- 812F i końcówki t.amp ta 2400 do nich i myślę jaki mikser Soundcrafta EPM 8 albo Behringer xenyx X 1204 chyba powinno wystarczyć. Nie wiem może czegoś zapomniałem to przepraszam.

Bo do 2 kolumn chyba nie jest potrzebny crossover z limiterem? , ale na przyszłość jak się rozwinę to pewnie kupię DCX i basy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Do dwóch paczek nie, ale w zależności od twoich zapędów DJskich limiter by się zdał. Soundcrafta bym brał, z racji na lepszą jakość wykonania. Mam ostatnio do użytkowania mikser Behringera z nowszych serii i powiem szczerze, strach to zapinać na front, coś albo gra jednym kanałem, albo nie ma wskaźnika wysterowania. Mam prawie 10 letniego Behrka poza 1 suwakiem nic mu nie jest. Jest to loteria produkowanego dziś sprzętu, a konkretnie mikserów tego producenta. Mikrofon XM8500 i DCX to moim zdaniem jedne z najlepszych wyrobów tej "niemieckiej" marki, a reszta to loteria.
  • Poziom 8  
    OK dzięki wielkie dla wszystkich , dokonałem wyboru i odezwę się jak sprzęt będzie w domu i dam ocenę.
    Kolumny- LDM-GDP-812F
    Końcówka- t.amp ta2400
    Mikser- Soundcrafta EPM 8
    :D

Na przyszłość chciał bym się zapytać bo co do tych paczek na plener potrzebują pod parcia basami więc pomyślałem ze po dwie skrzynki do jednej kolumny a do tego koniec t.amp ta 2400 do basów. Bo jak podłącze dwa głośniki 8 ohm równolegle to dają 4 ohm więc koniec przy 4 ohm daje więcej mocy. Moze tak być ??????????/
  • Poziom 25  
    Kolego, nie potrafisz, inaczej, nie rozumiesz działania końcówki mocy i chcesz pakować się w plenery i poważne realizacje? Później dziwić się, że ktoś robi sztukę za 100-200zł a firmy w stylu pan dożynka nie mają pracy. By dobrać basy do nadstawek należy dobrać je efektywnością, a nie ilością na oko czy mocą! Kolejna sprawa, sądząc po twojej wiedzy, zrezygnowałbym z tego t.ampa i na nadstawki dał końcówkę mocy na styk. Behringer Ep200 lub coś wyżej.
  • Poziom 8  
    Ok. Mam nadzieję ze nikogo nie zdenerwowałem sorka, strasznie do tego podchodzę i plener zostawiam w spokoju.
    Zostawię tego t.ampa ale jak czytałem niektóre posty dużo osób go sobie ceni i używa , więc jest dobry.
    Sprzętu nie spalę :D nie trzeba się bać ustawił bym go na początek 1/4 mocy i zwiększał i tak pewnie max u mnie to by było 50%.

I nie długo mam imprezę na tej sali będę miał jej wymiary, nie pamiętam kto je chciał , bo ostatnie wynosiły 900m2 hehe mała pomyłka.
  • Poziom 25  
    Kolego, nie ma za co tutaj przepraszać i z czego tutaj się uśmiechać. Są firmy, które mają sporo sprzętu i chwytają każde, nawet najmniejsze zlecenie, a ty swoim przyzwoitym sprzętem i brakiem umiejętności będziesz psuł rynek. Ktoś zamiast za firmę zapłacić 1500zł woli wydać 200zł dla ciebie i odbębnić imprezę. A co do rozkręcania na 1/4 mocy, to można podać sygnał do wysterowania go na 100% mocy, ale umiejętnie ustawiony limiter w procesorze, tutaj DCXie, ograniczy odpowiednio impuls, ale do tego potrzeba wiedzy, której ty niestety nie masz. Jeśli ty pytasz na forum o elementarne sprawy a bierzesz się za wesela, to coś tutaj jest nie tak, robisz po prostu w konia swoich klientów!
  • Poziom 8  
    Witam

Bardzo długo się nie odzywałem ale niestety nie mogłem miałem wypadek więc trochę czasu byłem w szpitalu i zakup sprzętu też się opóźni lecz brakuje tylko kolumn i końcówki mocy oświetlenie i mixer- Soundcrafta EPM 8 i okablowanie.

i odpowiedzi do ostatniego trochę to boli ze będę psuł rynek bo to nie prawda czemu niekurzy sugerują ze ktoś czegos nie umie albo inne uwagi negatywne i cena za imprezę: halo cos tu nie tak ja mam 200zł zarabiac na takim sprzęcie. Może po prostu w drogę wchodzi konkurencja i się jej pozbywamy hmm. ok. Takie zniechęcenie idące w ta stronę.

Pytam się na forum a czemu nie, nikt tego nie zabrania tak , człowiek się upewnia co do kilku rzeczy i tyle. I Jednego nie rozumiem o co chodzi twoim zdaniem robienia w konia swoich klientów! ???

Ale i tak co do kupna wysztko sie opózini tak jak mówiłem jeszcze miesiąc więc co do kolumn i końcówek mocy czekam na propozycje bo czytałem ze są jakieś ale do tego co wybrałem ale nie miejcie do mnie pretensji bo juz wstawiałem posty chyba na ten sam temat to znikąły po 24h bo podobno sa juz na Forum Elektroda no ok ok szukałem czytałem znalazłem podaje tutaj i okazuje się ze przyczepiłem się końcówek żebym dał im spokój więc cos nie halo. I po to ten remat na forum.

Co do Zakupu sprzetu wypatrzyłem projekt tub DjPawelo są filmiki na youtube tez ma dobry sprzed i gra jak miodzik więc jak cos moze niech poda opinie:D

Z Góry przepraszam jak uraziłem POZDRAWIAM

Nie trzeba by było przepraszać, gdyby wcześniej nie urażać.
    PISOWNIA SKANDALICZNA!
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Kolega albo poprawi, albo wreszcie zapracuje na ostrzeżenie za nagminne łamanie zasad poprawności wypowiedzi.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 13  
    Jeżeli sprzęt masz wykorzystać z przyszłości również na małe plenery (kolego "krzysiuc" nie myl z "poważną" imprezą lub dużym koncertem) to zdecydowanie bierz GDP-615F, cena podobna a kolumny mają o 3dB większą skuteczność, i lepszy driver. Jeżeli na sali miałyby grać bez dołów to z 2x15" będziesz miał lepszy bas.

Czegoś takiego jak "bass" mieć nie będzie na pewno.
    Może mieć co najwyżej "bas".
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 8  
    Ok przemyśle wszystko jeszcze raz.
    Nie mówię tu o grach na imieninach czy u cioci , mówimy o poważniejszych imprezach i tez nie za dużych na początek. pózniej wszystko się rozwija i z tym samym przypływa doświadczenie ( nie brać to że napisałem mało grałem na imprezach to nie dosłownie było ich ze 20 do tego momentu albo i więcej)

A moje doświadczenie no dobra jest małe a żeby nadrobić mam to przeczytać?