Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy USB w Routerze może przesłać sygnał sieciowy do komputera?

06 Maj 2012 19:37 1243 6
  • Poziom 13  
    Jak w temacie. Chcę kupić D-Linka 635. Dysponuje on portem USB i zastanawiam się, czy może on przesłać sygnał do komputera poprzez ten port. Aktualnie mam modem z kablówki i z racji braku sieciówki sygnał "leci" przez USB.
  • Poziom 39  
    Nie.
    Z tyłu obudowy urządzenia zainstalowano gniazdo USB, które dzięki funkcjonalności SharePort może służyć jako gniazdo wirtualne (od wersji sprzętowej H/W:B1). Podłączone do niego urządzenia peryferyjne, np. pamięć flash lub dysk zewnętrzny, są widoczne dla wszystkich komputerów pozostających w zasięgu routera. Pozwala to w prosty sposób współużytkować sprzęt i korzystać ze wspólnych zasobów – dokumentów, zdjęć, plików muzycznych i wideo.
  • Poziom 13  
    Hej, dzięki, czytałem o tym, całkiem fajna funkcjonalność i zapewne z niej skorzystam.
    Czyli nie ominie mnie zakup sieciówki? Rozumiem, że routery nie przesyłają sygnału przez USB?
  • Poziom 16  
    Witam. Kolego Ckris nie wiem czy zdążyłem z podpowiedzią ale:

W tym modelu, który podałeś nie ma takiej funkcji - co nie znaczy, że nie istnieją takie routery :) Wiem, że na pewno Edimax oferuje taką opcję. Wiem bo sam coś takiego podłączałem. Wygląda to tak, że podłączasz router po USB ( kabel USB identyczny jak do drukarki ), instalujesz sterowniki ( jeżeli potrzeba ) i komputer zaczyna widzieć router jako kartę sieciową. Podłączałem to na komputerze, który miał uszkodzoną kartę sieciową. Śmiga aż miło i bez dokładania kart :P
  • Poziom 13  
    Dzięki, trochę za późno, już kupiłem tamten Router. Milczenie zinterpretowałem jako potwierdzenie.

Mógłbyś wskazać, z którego modelu korzystasz?
  • Poziom 13  
    Sieciówkę też kupiłem :D na szczęście za grosze. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość. Dzięki.