Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blok z okablowaniem Vectry a telewizja na kartę

m-c 06 Maj 2012 19:39 1089 2
  • #1 06 Maj 2012 19:39
    m-c
    Poziom 10  

Przeprowadziłem się do bloku, w którym okablowanie zostało przejęte przez telewizję Vectra, mam od nich internet po kablu telewizyjnym.

Czy aby podłączyć się do taniej telewizji ("na kartę") muszę zakupić antenę satelitarną czy też może jest jakaś możliwość podpięcia się pod gniazdko Vectry? (na szybko podpinałem dziś dekoder na kartę i kanałów nie znajduje ale wolę się upewnić przed kuciem ścian i montowaniem satelity;)

0 2
  • #2 06 Maj 2012 20:11
    indesign
    Poziom 8  

Z tego co zrozumiałem, to podłączyłeś tuner satelitarny do sieci tvk? Nie da rady :D. Tnk dostępna jest tylko z anteny sat, o czym jasno piszą na swojej stronie. Z tvk możesz korzystać z tv cyfrowej, ale tylko za pośrednictwem operatora danej sieci. Czyli do większości programów będziesz potrzebował tunera DVB-C i karty od operatora (Vectry). Jak znam życie to administrator budynku nie zezwoli na założenie własnej anteny sat, więc raczej nie do oglądania programy z twojego tunera.

0
  • #3 06 Maj 2012 20:29
    m-c
    Poziom 10  

Podłączyłem dekoder telewizji na kartę do kabla przejętego przez Vectrę. I nie działało. Więc już wiem że działać nie będzie w ten sposób :D .

Pozostaje mi w takim razie zakup anteny i zwiad czy są potrzebne ew. zezwolenia na nią. W bloku na jakieś 45 mieszkań naliczyłem 7 anten na balkonach więc z tym chyba nie będzie źle.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0