Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapłacę 1000zł za zaprogramowanie Siemens S7-200 + GSM

06 Maj 2012 19:53 1728 2
 • Poziom 8  
  Zlecę napisanie programu (zaprogramowanie) sterownika Siemens S7-200 + ewentualny moduł wejść wyjść no i moduł GSM. Czekam na oferty. Opis ogólny co to ma być i jak pracować, pewnie i tak będzie trzeba obgadać ale interesuje mnie zakres cen. Skrzynka to nie problem raczej chodzi o samo zaprogramowanie sterownika. Chociaż i tak będzie pewnie trzeba ją zbudować bo trzeba jakoś to testować.

  Sterownik ma sterować pompą wody napędzaną silnikiem diesla 200KM .

  Sterownik ma obsługiwać:

  6 wejść analogowych:
  1) czujnik ciśnienia oleju w silniku (jeżeli ciśnienie spadnie poniżej normy to wyłącza silnik i melduje smsem że OIL LOW.
  2) czujnik ładowania alternatora (przy sprawdzaniu albo laduj albo nie i wysyla sms z stanem czyli np. LADOWANIE OK. lub LADOWANIE PROBLEM).
  3) czujnik ciśnienia cieczy na wyjściu z pompy (odczytuje ciśnienie w barach i wysyła sms z wartością ciśnienia np. WYJŚCIE 12BAR)
  4) czujnik obrotów (odczytuje obroty i na żądanie sms odczytuje ilość obrotów/min i wysyła smsem aktualne obroty/min, można też robić dodatkowo że jeżeli obroty ulegną zmianie więcej niż np. o 5% to odczytuje obroty i wysyła smsem raport)
  5) czujnik temperatury cieczy chłodzącej (podobnie jak z olejem, jak za gorąca to wyłącza silnik i melduje o problemie smsem).
  6) czujnik podciśnienia cieczy (odczytuje wartość i na żądanie wysyła ją smsem)

  Wejścia binarne:

  - Przycisk STOP
  - Przełącznik Sterowanie Automatyczne/Sterownie Ręczne
  - 2x krańcówka do silnika krokowego odpowiedzialnego za zmianę obrotów
  - 2x krańcówka do silnika krokowego odpowiadającego za zmianę strumienia cieszy (zawór trójdrożny, który przekierowuje albo do wyjścia A albo do wyjścia B.

  8 wyjść binarnych

  - 4x silnik krokowy do zmiany obrotów (można by dodatkowo użyć enkodera)
  - 4x silnik krokowy do zmiany strumienia cieczy


  Podczas normalniej pracy silnika pokazuje odczyty z czujników czyli temp, ciśnienie oleju, ładowanie itp. No i oczywiście aktualną wartość obrotów silnika. Jeżeli z jakiegoś powodu obroty ulegną zmianie (powiedzmy więcej niż 5% aktualnie wartości to powiadomienie smsem.

  Przekierowywanie cieczy na wyjściu z pompy między wyjściem A i wyjściem B. Jeżeli zostanie wysłane polecenie sms [A] to przekieruje na wyjście A i wyśle sms potwierdzający że wykonano polecenie [A - OK] , analogicznie sytuacja się powtarza przy komendzie sms [B-OK]

  Proces regulacji obrotów pozostawiam do dyskusji prawdopodobnie smsem [RATE SET X] gdzie x to liczba obrotów które chcemy ustawić.

  Proces wyłączania silnika komendą sms [STOP] która powoduje wyłączenie elektromagnesem przez odcięcie paliwa, co w konsekwencji powoduje spadek obrotów do 0 i informuje smsem [EngineDown]. Przy gaszenie silnika aby go ochłodzić i dla bezpieczeństwa turbosprężarki można by zastosować komendę sms [SOFT STOP] która automatycznie obniża obroty do minimum czeka 30s aż silnik się troszkę ochłodzi i wtedy [STOP].

  Część komend smsowych można by dodatkowo podłączyć do przycisków umieszczonych na szafie sterującej (aby osoba będąca przy pompie mogła operować bez potrzeby wysyłania smsów, zamiast tego można użyć przycisków (szybciej, wygodniej i taniej). Oczywiście moduł GSM ma blokować wszystkie numery oprócz zaakceptowanych (teraz jak można by rozwiązać zmianę i wprowadzania nr – może jakaś klawiatura numeryczna).

  Mam pomysł jak zaoszczędzić na smsach. Jeżeli którykolwiek problem wywoła akcję która będzie wymagała wysłania smsa np. Oil low, to można by zrobić tak że za każdym razem gdy coś się wydarzy i trzeba wysłać sms to sprawdza wszystkie parametry i wysyła informacje zbiorczą w jakimś zapisie umownym oto przyład

  Oil:1;temp:1;valve:A,alter:1,rate:1800 (co można sobie w telefonie odczytać że olej ok. temperatura ok., ciecz płynie do wyjścia A, alternator ładuje a obroty aktualne to 1800obr/min. Sms ma tylko 160 znaków, ale przy zastosowaniu jakiegoś system oznaczeń np. za pomocą liter oznaczyc wejścia i wyjscia a cyframi oznaczyc stan np. A:1,B:0,C:7,G:1700. Było by to rozwiązanie ekonomiczne no i można by założyć histerezę żeby np. nie dostawać sms co 2min że obroty spadły o 5obrotów, albo że ciśnie spadło o 0,01 bara . Kiedyś spotkaliśmy się z takim problemem ze walilo po 300 smsów w ciągu dnia!
  [/img]
 • MetalworkMetalwork
 • Specjalista Automatyk
  Chcesz zapłacić 1000 zł za zaprogramowanie + moduł?
 • Poziom 8  
  Sama robocizna (bez sprzętu)czyli napisanie programu + porady (trzeba by to wspólnie uzodnić co i jak ma działać jaki sprzęt itp.).

  GG: 2011596

  Może podajcie jakieś nr tele to zadzwonię :)