Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC-60LE740E - opinie

06 Maj 2012 19:55 5606 13
  • Poziom 11  
    Witam, czy ten telewizor za 6.500 zl. jest oplacalny? jaka ma jakosc obrazu? lub co polecacie zamiast niego? Jestem zainteresowany jego kupnem.
    W 3d wystarczy te 100hz?

czy dołożyć i kupić za 9 tys, ten sam tv, tylko ze z 200 hz? LC-60LE830
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    chodzi mi o te dwa telewizory, czy oplaca sie kupowac ten za 9 tys, jesli jest w nim tylko 100 hz wiecej...
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Przede wszystkim jeden to ubiegłoroczny Philips, drugi to Sharp.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    To który polecacie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    WITAM. Mam ten telewizor od tygodnia i nie dostrzegam mankamentów. Chyba że jestem mało wymagający. "Przesiadłem się" z 42 calowej plazmy Panasonica i powiem jedno - REWELACJA. Miałem kłopoty z uruchomieniem WI-FI, ale dzięki forum poradziłem sobie z tym. Obraz rewelacyjny, odbieram za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu. Kanały HD "ostre" jak brzytwa. Naprawdę chce się oglądać. Dopiero poznaję ten telewizor bo ma funkcji od groma. Teraz w promocji w EURO AGD jest po 4999zł. Zastanawiałem się nad SAMSUNGIEM 55 calowym, ale wybrałem w końcu SHARPA. Zaważyła wielkość matrycy, cena i jednak to telewizor made in Japan. Denerwuje trochę wolne uruchamianie się telewizora ( 3-5 sekundy) także przy uruchamianiu netu. Wybór na necie ubogi, ale ja chciałem tylko You Tube, bo reszta jest w CP. Ale przeglądarka działa ok, choć producent zastrzega, że nie wszystkie strony będą się otwierać. Ale strony typu Allegro itp działają. Oglądam koncerty i filmy na You Tube i "chodzą" bez zacinania się. Jako laik mogę polecić ten telewizor.
  • Poziom 11  
    Ustawiałeś jakieś ustawienia, żeby polepszyć kolory?
  • Poziom 14  
    Nie. Na razie cieszę oko tym co jest. Widzę w menu, że można indywidualnie ustawiać kolory, ale póki co nic nie ruszam. Oglądam przeważnie w HD, czasami włączam ECO, obraz wtedy lekko przyciemnia się. Plazma brała 291 watt, ten telewizor do 100 watt. Zobaczę przy rachunku za miesiąc różnicę (mam nadzieję).

• VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 14  
    Pytanie do użytkowników SHARPA LC-60LE740E. Gdy uruchamiam telewizor i dekoder , na ekranie w górnym prawym roku pojawia się komunikat o złączu HDMI i częstotliwości odświeżania. U mnie pokazuje 50Hz. Wg mnie, skoro telewizor jest 100Hz, to powinno być 100Hz. W plaźmie PANASONICA, którą miałem wczęśniej, można było ustawić manualnie częstotliwość np.50 lub 100Hz. Czy w Sharpie też tak można? Od czego to zależy? Nadmieniam, że telewizor podłączony jest do dekodera HD CP złączem HDMI.
  • Poziom 9  
    Wszystko jest ok. Sygnał jaki dostaje TV jest 50Hz a nie 100Hz i stąd ta wiadomość.

Czy ktoś kalibrował ten model i mógłby wpisać tutaj ustawienia kolorów? Fabryczne zdecydowanie mi nie pasują... Dzięki!