Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP LC-60LE740E - opinie

Bartolek 06 May 2012 19:55 5738 13
    Bartolek
    Level 11  
    Witam, czy ten telewizor za 6.500 zl. jest oplacalny? jaka ma jakosc obrazu? lub co polecacie zamiast niego? Jestem zainteresowany jego kupnem.
    W 3d wystarczy te 100hz?

czy dołożyć i kupić za 9 tys, ten sam tv, tylko ze z 200 hz? LC-60LE830
    Bartolek
    Level 11  
    chodzi mi o te dwa telewizory, czy oplaca sie kupowac ten za 9 tys, jesli jest w nim tylko 100 hz wiecej...
    User removed account
    Level 1  
    Kpc21
    Level 24  
    Przede wszystkim jeden to ubiegłoroczny Philips, drugi to Sharp.
    User removed account
    Level 1  
    Bartolek
    Level 11  
    To który polecacie?
    User removed account
    Level 1  
    przemas19694
    Level 14  
    WITAM. Mam ten telewizor od tygodnia i nie dostrzegam mankamentów. Chyba że jestem mało wymagający. "Przesiadłem się" z 42 calowej plazmy Panasonica i powiem jedno - REWELACJA. Miałem kłopoty z uruchomieniem WI-FI, ale dzięki forum poradziłem sobie z tym. Obraz rewelacyjny, odbieram za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu. Kanały HD "ostre" jak brzytwa. Naprawdę chce się oglądać. Dopiero poznaję ten telewizor bo ma funkcji od groma. Teraz w promocji w EURO AGD jest po 4999zł. Zastanawiałem się nad SAMSUNGIEM 55 calowym, ale wybrałem w końcu SHARPA. Zaważyła wielkość matrycy, cena i jednak to telewizor made in Japan. Denerwuje trochę wolne uruchamianie się telewizora ( 3-5 sekundy) także przy uruchamianiu netu. Wybór na necie ubogi, ale ja chciałem tylko You Tube, bo reszta jest w CP. Ale przeglądarka działa ok, choć producent zastrzega, że nie wszystkie strony będą się otwierać. Ale strony typu Allegro itp działają. Oglądam koncerty i filmy na You Tube i "chodzą" bez zacinania się. Jako laik mogę polecić ten telewizor.
    Bartolek
    Level 11  
    Ustawiałeś jakieś ustawienia, żeby polepszyć kolory?
    przemas19694
    Level 14  
    Nie. Na razie cieszę oko tym co jest. Widzę w menu, że można indywidualnie ustawiać kolory, ale póki co nic nie ruszam. Oglądam przeważnie w HD, czasami włączam ECO, obraz wtedy lekko przyciemnia się. Plazma brała 291 watt, ten telewizor do 100 watt. Zobaczę przy rachunku za miesiąc różnicę (mam nadzieję).
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    przemas19694
    Level 14  
    Pytanie do użytkowników SHARPA LC-60LE740E. Gdy uruchamiam telewizor i dekoder , na ekranie w górnym prawym roku pojawia się komunikat o złączu HDMI i częstotliwości odświeżania. U mnie pokazuje 50Hz. Wg mnie, skoro telewizor jest 100Hz, to powinno być 100Hz. W plaźmie PANASONICA, którą miałem wczęśniej, można było ustawić manualnie częstotliwość np.50 lub 100Hz. Czy w Sharpie też tak można? Od czego to zależy? Nadmieniam, że telewizor podłączony jest do dekodera HD CP złączem HDMI.
    aromc
    Level 10  
    Wszystko jest ok. Sygnał jaki dostaje TV jest 50Hz a nie 100Hz i stąd ta wiadomość.

Czy ktoś kalibrował ten model i mógłby wpisać tutaj ustawienia kolorów? Fabryczne zdecydowanie mi nie pasują... Dzięki!