Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możliwość rozszerzenia mapy w Mio Moov M610

Kisiu1981 06 Maj 2012 20:01 13669 6
  • #1 06 Maj 2012 20:01
    Kisiu1981
    Poziom 8  

Witam wszystkich!

Przeglądałem forum ale nigdzie nie znalazłem potrzebnych informacji...

Mam okazję kupić legalnie nawigację samochodową Mio Moov M610 z mapą kilkunastu krajów Europy ale - niestety - bez Polski tyle, że za cenę o połowę niższą niż u nas. I teraz pytanie - czy mogę w jakiś sposób rozszerzyć sobie mapę żeby mieć i Polskę (na stronie Mio) czy też muszę kupować nową mapę? Ile to w przybliżeniu mogłoby kosztować?

0 6
  • #2 06 Maj 2012 20:57
    Lukalago
    Poziom 26  

Wgraj Automapę i święty spokój. Więcej się dowiesz na my-navia.pl

1
  • #3 06 Maj 2012 22:24
    Kisiu1981
    Poziom 8  

No właśnie... Chciałem kupić drugie urządzenie już z gotową mapą.

W domu leży Lark 35,5 tyle że pusty i do niego myślałem Navigo wgrać, bo ta mapa kosztuje 49 zł, a AutoMapa 220... A Navigo wcale nie gorsze wbrew opiniom.

Ale dzięki za radę i zaraz obejrzę polecaną stronkę.

0
  • #4 07 Maj 2012 07:16
    marek216

Poziom 43  

Kup AM zainstaluj na SD i możesz używać przemiennie w obu urządzeniach.
    Mio wymaga dodatkowo odblokowania, w Larku tylko zmieniasz ścieżkę do programu.

0
  • #5 07 Maj 2012 10:21
    Kisiu1981
    Poziom 8  

Ha! Jest tutaj taki mały myczek, że w Mio nie ma slotu na kartę, tak samo jak nie było w Moov M300 więc taka operacja nie będzie możliwa:-P

Chociaż Mio w jakiś sposób się przyznało, że ich mapy są delikatnie mówiąc kiepskie, bo widzę, że na oficjalnej stronie oferują urządzenia z AutoMapą... W sumie myślałem jeszcze o Mio Moov M400 z mapą Europy ale się zastanawiam... Miałem M300 i zniechęcało mnie kilka widocznych wad. Nie mówię już o odpadającym od szyby uchwycie, bo wystarczyło go poślinić i trzymał się ale np. nie mówiła czasem o manewrach, co w połączeniu z brakiem opcji "zawróć" dawało koszmarne efekty... Jadę sobie nocą i nagle mówi "skręć w prawo" w las - bo nie powiedziała o skręcie w lewo w normalną drogę. Przed skrzyżowaniem mówi "jedź prosto", a na samym środku nagle "skręć w lewo". Tyle tylko, ze miała każdą niemal uliczkę, nawet osiedlowe i polne... A pokrycie adresowe w Polsce 58% - w stolicy na poważniejszych ulicach brak adresów...

Chyba jednak wyposażę Larka w nową mapę. Rozważałem trzy opcje:
    1.Wspomniana wyżej AutoMapa - 220 zł za aplikację i co najmniej 50 za aktualizaję.
    2.MapaMap Top - 139 zł/55zł.
    3.Navigo - 49 zł/12zł (trzy pierwsze gratis).

Opcja trzecia najbardziej do mnie przemawia. Pokrycie adresowe prawie takie jak w AutoMapie ale dużo niższa cena... Wiem, że nie ma tylu opcji co AM ale nie pustoszy tak kieszeni.

Mam jeszcze pytanko co do MapyMap - czy jak w MioMapie jest na stałe unikane zawracania? Czy jest normalnie? Jak się spisuje aplikacja?

0
  • #6 09 Paź 2012 21:28
    blazehare
    Poziom 15  

Witam
    Dołączę się do pytania.
    Mam nawigację M610 właśnie i skasowało się komuś wszystko z pamięci wewnętrznej. Niestety po przywróceniu kopii z innej nawigacji M610, program woła o klucz, którego też nie ma.
    Więc wgrałem AutoMapę, jednak nie można znaleźć portu gps. Podobno w niektórych urządzeniach Mio jest zablokowany port gps dla innych programów nawigacyjnych. Na jakim porcie pracuje ta nawigacja i bitrate, jeżeli nie jest ten port zablokowany dla np. automapy ? Ustawiłem na próbę port 2 i 57000, ale cała nawigacja się zablokowała i musiałem ją rozkręcać, żeby ją zresetować. Wujek google i inne fora milczą w temacie.

1
  • #7 25 Maj 2014 11:15
    Kisiu1981
    Poziom 8  

Zostałem poproszony przez Administrację o rozwiazanie problemu więc piszę...

Nie kupiłem żadnego Mio. Gdybym ją nabył musiałbym używać jej z otrzymaną fabrycznie mapą. To urzadzenie jakoś nie zachęca mnie do jakiegokolwiek grzebania w nim. Nie czuję się doststecznie mocny w tym temacie.

Jesli ktoś chce zmieniać mapy to niech kupuje Larki, Goclevery, SmartGPS-y i inne tego typu (odblokowane) urzadzenia. Jesli ktoś nie chce nic zmieniać niech nabędzie Garmina, TomTom-a lub właśnie Mio.

0
  Szukaj w 5mln produktów