Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek paliwa i dziwnie podłączony pływak

pawel-jwe 06 Maj 2012 20:45 1484 0
 • #1
  pawel-jwe
  Poziom 30  
  Witam
  Sprawa tyczy się Renault Megane II phI 1.9dCi 120KM 2004r.
  Ostatnio miałem przykry problem, mianowicie przy zatankowaniu pod korek (przed tankowaniem było jeszcze nieco ponad 15L w baku) zaczęło wyciekać pod spodem paliwo, co prawda uciekło niedużo bo ok 3-4L i później było ok, ale jak by nie patrzeć trochę to niepokojące. Podkreślam, że nieraz tankowałem już pod korek i nigdy takich problemów nie było (ale zazwyczaj w baku miałem nie więcej jak 5-10L).
  Od spodu brak jakichkolwiek oznak uszkodzenia, wszystko wygląda jak najbardziej w porządku. Kilka osób stwierdziło, że mógł być to efekt "dziwnego"/nieprawidłowego odpowietrzenia, albo przeciwnie, tj. wyjątkowo "prawidłowego" odpowietrzenia się przez co paliwo po prostu "ulało" się - czy ktoś spotkał się z czymś takim? Może ma ktoś jakiś inny pomysł?
  Oczywiście zajrzałem sobie pod siedzenie i dokładnie obejrzałem miejsce montażu pływaka i tam wygląda wszystko ok. i było suchuteńko. Jednak zaniepokoiło mnie nieco podłączenie wężyków do pływaka. Mianowicie pływak ma dwa wyprowadzenia do podłączenia wężyków (jedno oznaczone paskiem czerwonym a drugie zielonym). Do złącza czerwonego podpięty był wężyk oznaczony również czarownym paskiem, ale do złącza zielonego podpięty był zwykły czarny gumowy wężyk zaciśnięty metalową opaską, a trzeci wężyk z zielonym oznaczeniem leżał obok luźno - niepodłączony. Taki sposób podłączenia trochę mnie zaniepokoił i mama wrażenie że ktoś przy tym już grzebał. Czy ktoś może potwierdzić jak na 100% są podłączone te wężyki? Oraz który od czego jest i gdzie idzie?