Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyważarka do kół Beissbarth Microtec 510 ,kalibracja

06 Maj 2012 22:39 5795 1
  • Poziom 8  
    Witam ponownie i mam prośbę czy ktoś może mi przetłumaczyć instrukcję tak żebym ją zrozumiał bo jak ją przetłumaczę przez google to nic nie kumam.Jest to do 520 ale one są bardzo podobne - Machine calibration with drive-on weight
    carried out on a regular commercial wheel
    (rim width 4" to 7", rim diameter 12" to 16").
    Calibration of the machine is only required
    if display faults (direction or size) occur, and
    can be carried out by the operator without
    outside help.
    1. Wheel-rim data input.
    2. Zero-balancing of wheel. Residual
    imbalance must be below 10 g, other-
    wise fault-code display Error 4 is dis-
    played during calibration.
    3. Zero-calibration of wheel (without
    adjustment weight): Simultaneously
    press both keys 7 + 8 for app. 5 s
    until CAL 000 is displayed on the
    digital display. Close safety hood and
    start machine with start button (5).
    The digital display goes out when the
    run has been completed (app. 15 s).
    Open safety hood.
    4. 60 g calibration with wheel.
    Check the wheel data (distance, rim
    width, rim diameter).
    Hammer on the 60 g calibration
    weight to the outer plane and turn
    precisely to the 6 o’clock position.

Hold down keys (8) and (9) together for
    approx. 5 s, until CAL 60 appears in the
    digital display.
    Close the wheel guard and start the machine
    at start key (5).
    When the cycle is over (approx. 25 s), the
    digital display goes out.
    The machine calibration is now finished.
    Important:
    Once the machine has been calibrated it is
    essential that the balancing flange be
    calibrated too.This calibration is necessary only when the
    machine is put into service for the first time,
    after a balancing flange has been replaced
    or the machine calibrated.
    Secure the complete balancing flange on
    the machine shaft.
    Hold down keys (7) and (8) together for
    approx. 5 s, until CAL 000 appears in the
    digital display.
    Close the wheel guard and start the machine
    at the start key (5).
    When the cycle is over (approx. 25 s), the
    digital display goes out.
    Any residual flange imbalance is now stored
    and compensated for.
  • Poziom 8  
    Wyważarka do kół Beissbarth Microtec 510 ,kalibracja Więc tak wziołem się i przetłumaczyłem ale nie wszystko rozumiem i jeśli popełniłem błąd to proszę o poprawę co do kalibracji mojej 510 to nic z tego ,nie reagują klawisze 7 i 8 . A to tłumaczenie .Kalibracja maszyny z napędu na wagę przeprowadzane regularnie koło handlowe(tu właśnie nie wiem o co chodzi)(szerokość obręczy 4'' do 7'' średnica 12'' do 16'')Kalibracja urządzenia wymagana jest tylko jeśli wystąpiło uszkodzenie wyświetlacza (kierunek lub rozmiar) i może być przeprowadzona przez operatora bez pomocy z zewnątrz.1 Wprowadzenie danych obręczy koła.2 Zerowanie niedowagi(to znaczy wyważyć dokładnie felgę najlepiej u kogoś i na sprawdzonej maszynie).Niedowaga nie może przekraczać 10 g w przeciwnym razie będzie się wyświetlał błąd ''Error 4'' .3 Jednocześnie nacisnąć oba klawisze 7 + 8 przez 5 sekund aż wyświetli się CAL 000 na cyfrowym wyświetlaczu.Zamknij osłonę bezpieczeństwa i uruchom maszynę przyciskiem start 5.Cyfrowy wyświetlacz zgaśnie gdy bieg zostanie zakończony(około 15 sekund). 4 Otwórz osłonę bezpieczeństwa.Przed nabiciem ciężarka sprawdź dane felgi czyli wysokość szerokość odległość.Nabij 60 g ciężarek na zewnętrzną płaszczyznę felgi i przekręć o 180 stopni dokładnie w pozycję 6 godzine.Przytrzymaj klawisze 8 i 9 około 5 sekund aż pojawi się na wyświetlaczu CAL 60.Zamknij osłonę bezpieczeństwa i uruchom maszyną jeszcze raz start 5.Kiedy cykl się skończy (około 25 sekund)to cyfrowy wyświetlacz zgaśnie.Kalibracja dobiegła końca.Ważne. Gdy urządzenie zostanie skalibrowane ważne jest aby flanszę też skalibrować(flansza to co dokręca się felgę do wyważarki) Ta kalibracja jest konieczna tylko wtedy gdy urządzenie jest uruchamiane po raz pierwszy albo zostało wymienione flansza.Zabezpiecz kompletną flanszę na wał maszyny .Przytrzymaj klawisze 7 i 8 razem przez około 5 sekund aż pojawi się na wyświetlaczu cyfrowym CAL000.Zamknij osłoną bezpieczeństwa i uruchom maszynę przyciskiem start 5 . Kiedy cykl się skończy (około 25 sekund) wtedy wyświetlacz zgaśnie .ewentualne niedowagi flanszy zostaną wyrównane i zapisane.