Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saeco Royal Cappuccino zatkana dysza od spieniacza??

1kaczucha 07 Maj 2012 11:39 2868 2
 • #1 07 Maj 2012 11:39
  1kaczucha
  Poziom 14  

  Witam. W modelu ekspresu jak w tytule po odkręceniu zaworu "steam" nie leciała jak trzeba para z dyszy od spieniacza a czasem leciała wręcz woda. Odkamieniłem (informacja o potrzebie wykonania tej czynności nie pojawiała się bo ktoś mądry przestawił twardość wody w menu). Po odkamienieniu sytuacja uległa poprawie ale nie do końca, gdyż większa częśc pary ucieka teraz przez kratkę wentylacyjną (po lewej stronie u góry tuż nad elementem do pobierania mleka, tak na wysokości dyszy od spieniacza) tak, że parą mleka spienić się za bardzo nie da.
  Czy mogło coś tam pęknąć lub się rozszczelnić??
  P.S.
  "Spieniaczem" nazywam tę rurkę od pary, z modułu "cappuccino" nie korzystam bo leci z niego tylko podgrzane, a nie spienione mleko ;-)

  0 2
 • #2 08 Maj 2012 21:28
  1kaczucha
  Poziom 14  

  Udało się rozkręcić i zlokalizować nieszczelność. Woda/para ucieka przez miejsce gdzie w zaworze plastik wchodzi w jego metalową część.
  Czy istnieje jakaś możliwość naprawy zaworu (np poprzez wymianę jakiejś uszczelki) czy raczej muszę myśleć o nowym zaworze?


  ***********************************************************


  Nie znalazłwszy pomocy na "elektrodzie" znalazłem w znanym serwisie aukcyjnym ludzi handlujących częściami do ekspresów ciśnieniowych. Posłużyli pomocą od razu. Częsci mam już zamówione. Felerna okazała się uszczelka na plastikowej części zaworu. Z metalowej części wyjmuje się go po naciśnięciu zapadki.
  I jest mi przykro, że odpowiadam sam sobie.......

  4
 • #3 13 Lut 2018 17:18
  1kaczucha
  Poziom 14  

  Temat zamykam

  0