Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czym różni się LG 42LV570S od LG 42LS570S

AnM 07 Maj 2012 14:48 5564 3
  • #1 07 Maj 2012 14:48
    AnM
    Poziom 10  

Witam,
    przymierzam się do zakupu telewizorka LED f-my LG. Moja uwagę zwrócił 42LV570S ale znalazłem też 42LS570S. Nie wiem czym zasadniczo się one różnią. Chodzi mi głównie o jakość obrazu, częstotliwość (rzeczywistą) odświeżania a mniej o oprogramowanie (choć ważna jest dla mnie możliwość wyświetlania-prezentacji zdjęć). Telewizor 42LS570S jest tańszy od 42LV570S o kilkaset złotych ale za to z nowszej serii. Czymś musi się różnić. Proszę o pomoc i informacje.

Pozdrawiam

• #2 08 Maj 2012 01:28
    rangiz
    Poziom 15  

O ile mnie pamięć nie myli, LV to seria ubiegłoroczna, matryca zapewniająca lepsze odświeżanie, jest aktywne Tru Motion(rzeczywiste 100-120Hz, producent deklaruje 500-600Hz), natomiast co do serii LS zdania są podzielone, niby tylko 200Hz producenta, ponoć dopiero aktualizacja softu ma dodać właściwe Tru Motion, a jego płynność to coś pomiędzy zwykłym 50Hz a poprzednią serią LV.

Nowa seria LS obsługuje natomiast kodek DTS którego brakowało w serii LV przy odtwarzaniu z pendrive'a, oraz ma dostać więcej multimediów sieciowych obsługiwanych pilotem, jak TVN Player, ale to także melodia przyszłości, nie wiem czy coś z tego będzie.

Jeżeli chodzi o sam obraz, byłbym za LV, jeżeli reszta ma duże znaczenie, to poczytaj o nowościach w serii LS.

Jest również wersja LG 42LS575S, która posiada wbudowany WiFi - ale nie wiem czy u nas będzie do dostania, może przez jakiś sklep sprowadzający?

Jest też tańszy powiedzmy odpowiednik LV570s, tyle, że cały czarny - LV5500 i 5590 - bardzo podobne modele o dobrej płynności z suwakiem ustawiającym nam wspomaganie w przypadku braku klatek. Tyle, że LV55xx nie posiadają tunera DVB-S, ale jesli używasz zewnętrznego dekodera i nie zamierzasz w tej kwestii nic zmieniać to może olać tę sprawę.

• #3 31 Maj 2012 07:39
    AnM
    Poziom 10  

........ dziękuje za informację.
    Temat zamykam.

• #4 24 Cze 2012 18:01
    szeryfff
    Poziom 24  

rangiz, czy to znaczy ze w LV570s nie będzie tvn player? Pewnie obsługi DTS też nie?
    Jeśli nie, to trochę słabe podejście do klienta ze strony LG :/

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME