Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.9 SDI razrząd

07 Maj 2012 14:53 2697 3
  • Poziom 17  
    Witam
    Potrzebna pomoc w doborze rozrządu do Seata Ibizy 1.9 SDI 2000R, silnik AGP. Występują dwie wersje, 2 rolki i napinacz oraz 3 rolki i napinacz, czy są jakieś różnice w tych zestawach (pasek, rolki,napinacz), czy są zamienne. W moim jest dwie rolki mała i duża, napinacz i pasek. Kupiłem zestaw do silnika AGP i było w nim 3 rolki (duża i dwie małe), muszę to oddać czy można to założyć?
    dziękuję pozdrawiam
  • Poziom 9  
    jak u siebie masz 2 rolki i napinacz to musisz kupić taki sam bo pasek w drugim zestawie będzie dłuższy , to logiczne
  • Poziom 39  
    mozdzmar napisał:
    Potrzebna pomoc w doborze rozrządu do Seata Ibizy 1.9 SDI 2000R, silnik AGP
    Przecież twój silnik to jak sam napisałeś 08 HBH, więc skad ta zmiana.
    Rozrząd dobiera się na podstawie nr. silnika w tym przypadku lub organoleptycznie.
  • Poziom 17  
    Na bloku silnika znalazłem 08 HBH ale się okazało że to nie jest symbol silnika, zadzwoniłem do serwisu Seata i sprawdzili po nr VIN, wyszło że to AGP. Trochę to dziwne że są dwie wersje rozrządu, ale tak jest. Oddałem już zestaw z trzema rolkami i zamówiłem z dwoma. Zamieszało mi w głowie trochę po sprawdzeniu w AutoData, wyszło że mogę mieć silnik AGP albo AQM a w obu przypadkach w AutoData były pokazane trzy rolki. Pomyślałem, że był wymieniany silnik a tu są dwie wersje rozrządu.
    Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam