Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik Satelitarny SoSky HD S-500 -opinie

adaminek18 07 May 2012 19:07 4694 5
 • #1
  adaminek18
  Level 18  
  Witam,
  czy ktoś już używa takiego miernika, lub podobnego?
  Jest to sprzęt warty uwagi, czy lepiej dołożyć 300zł?
  Proszę o opinie.
 • #2
  telbod
  Level 31  
  Za takie pieniądze kupisz miernik z LCD, podglądem programów FTA i własnym zasilaniem. Nie podaje ani BER, ani poziomu. Po prostu to wskaźnik nie miernik.
 • #4
  drum9
  Level 1  
  Dokładnie niech kolega nam podeśle linka do miernika z LCD i co tam jeszcze za 370 zł z chęcią kupię. Ten miernik ma 28 satelity w tym hotbird i astrę pokazuje siłę i jakość sygnału urządzenie naprawdę ciekawe.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Marwal25
  Level 15  
  Witam
  Używałem miernika SoSky Hd S-500 przez prawie pół roku więc mogę coś na jego temat powiedzieć.
  Zdążyłem na nim ustawić kilkanaście anten. Miernik bardzo fajny w użyciu, dosyć dokładnie pokazuje w procentach zarówno siłę jak i jakość sygnału dla wybranego transpondera. Taka tania chińska wersja kilku bardzo dobrych i drogich mierników. Wszystkie funkcje i parametry miernika zgodne z opisem podanym przez producenta, wszystkie z wyjątkiem jednej. Zgodnie z opisem miernik powinien być zabezpieczony i wykrywać zwarciem w obwodzie konwertera czyli na wejściu LNB. I bardzo dobrze, bo kto zajmuje się antenami ten wie, że taka sytuacja może się zdarzyć. Niestety mój egzemplarz nie był zabezpieczony i gdy raz podłączyłem miernik do uszkodzonego konwertera miernik umarł. Z chińszczyzną tak niestety bywa, że w każdej chwili może przestać działać, tyle tylko że w marketach chińskie produkty najczęściej wymieniają. Ja wysłałem miernik z reklamacją (bo był jeszcze na gwarancji) do dystrybutora. Niestety po miesiącu brak odpowiedzi z serwisu – nikt nie odbierał telefonów, nie odpowiadał na e-maile. Po piśmie jakie wysłałem listem poleconym do serwisu (w którym wspomniałem o Rzeczniku Praw Konsumenta) odzyskałem wreszcie mój miernik, dokładnie po dwóch miesiącach. Niestety miernik wrócił do mnie w takim stanie jak został wysłany z adnotacją w karcie gwarancyjnej: „spalony zwarcie z winy użytkownika”, więc jestem w plecy 400zł. Podsumowując opinie o mierniku: fajna chińska zabawka niestety dosyć wrażliwa, bardzo funkcjonalna i przydatna do póki działa – u mnie pół roku a gwarancja na produkt w praktyce jest fikcją.