Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa Tonsilów GDN 20/40 w Lublinie

MarcinE95 07 May 2012 19:11 9817 44
    MarcinE95
    Level 10  
    Witajcie. A więc chciałbym zregenerować moje kolumny. Z tego co widzę to tylko jeden głośnik wymaga regeneracji a jest nim niskotonowy. I chciałbym zrobić w miarę tanio jeśli to możliwe i szukam takiego serwisu który tym się zajmuję w Lublinie. Znacie może takie? Niestety google mi w tej kwestii nie pomaga.

Jeśli umieściłem temat w złym dziale to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie a nie usuwanie.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
  • Helpful post
    zulusj23
    Level 25  
    Witam,

na ulicy Kunickiego, na przeciwko Nowego Światu jest sklep z głośnikami i sprzętem estradowym.

http://www.glosniki-lublin.pl/

Kupisz tam części do naprawy, ale wydaje mi się, że także naprawiają. Tylko uważaj ponieważ sprzedają taniochę na gumowych zawieszeniach. Po wklejeniu czegoś takiego do GDN 25/40/3 nie ma on już nic wspólnego z tym głośnikiem. Jeśli chcesz zachować parametry elektroakustyczne musisz zastrzec aby naprawa była dokonana tylko na oryginalnych częściach Tonsila. Tylko nie mam pojęcia jak na to zareagują a Ty musisz być w stanie rozpoznać różnicę po dokonanej naprawie.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński
    MarcinE95
    Level 10  
    No tak tylko ja w tym za bardzo nie jestem obeznany. Kolumny znalazłem na strychu i chcę je zregenerować. A nawet nie mam jak ich sprawdzić bo mój wujek ma radio ze wzmacniaczem i dopiero od niego muszę wziąć.
    A czy taki zestaw naprawczy będzie dobry gdybym chciał sam to robić?
    http://allegro.pl/kompletny-sklejony-do-tonsil-gdn-20-40-20-30

Moderated By Mirek Z.:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

• Helpful post
    zulusj23
    Level 25  
    Czołem,

wygląda, że tak. Membrana wygląda na oryginalną i pianka górnego zawieszenia też. Kurcze, jest firma polecana na tym forum tylko całkiem wyleciała mi z głowy jej nazwa.
    Wydaje mi się, że Kolega Moderator akurat na bazie tego głośnika zamieścił tu instrukcję jak należy to zrobić. Poszukaj.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

P.S.

Już sobie przypomniałem Umifon:

http://www.umifon.pl

A tu poradnik:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html
    MarcinE95
    Level 10  
    Czyli mówisz że ten zestaw naprawczy który podałem się nadaje? W takim razie go kupię. Dzięki Ci bardzo za pomoc.
    zulusj23
    Level 25  
    Czołem,

wygląda że będzie Ok, ale wypada zadać pytanie sprzedającemu i uzyskać pewność co do oryginalności podzespołów oraz tak jak prosi po zalicytowaniu podać pełne oznaczenie głośnika i jego impedancję.
    Powodzenia, przy odrobinie cierpliwości i staranności na pewno się uda.

Jacek Zieliński
    MarcinE95
    Level 10  
    zulusj23 wrote:
    oraz tak jak prosi po zalicytowaniu podać pełne oznaczenie głośnika i jego impedancję.

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie to znajdę? Bo nie za bardzo wiem :)
    zulusj23
    Level 25  
    Czołem,

model głośnika już podałeś i myślę, że odczytałeś to, co było napisane na magnesie. Tam też powinna być informacja o impedancji. Z reguły jest to 4, 8 lub 16 Ω i też tam powinno być. Jeśli masz wątpliwości wstaw zdjęcie.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński
    MarcinE95
    Level 10  
    A o to chodzi. To tam jest 8Ω.
    zulusj23
    Level 25  
    No to teraz już wiesz wszystko co potrzeba aby dokonać prawidłowego zamówienia układu drgającego do przetworników, które należy zregenerować.

Jacek Zieliński
  • Helpful post
    Kryshnas
    Level 13  
    MarcinE95 w żadnych wypadku nie kupuj tego badziewa z linku, który podał zulusj23. To zwykła chińszczyzna, która znacznie zmieni parametry głośnika i co za tym idzie, jakość. Oryginalne częsci dostaniesz wyłącznie na [url=]www.umifon.pl[/url]. Każdy głośnik ma swoje podzespoły i nie ma uniwersalnych membran, cewek, czy zawieszeń. Przeczytaj jeszcze raz ten poradnik https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html i zregeneruj te GDN'y na oryginalnych częsciach. Od siebie dodam, że bardzo dobry do klejenia zawieszenia z membraną i zawieszenia z koszem jest klej introligatorski CR. Nie stosuj do tego butaprenu bo ci uświni wszystko i pofałduje piankę. Butapren nadaje się jedynie do klejenia dolnego zawieszenia z koszem i do klejenia górnego zawieszenia gumowego z koszem, membraną. Powodzenia w regeneracji. Pozdrawiam.
    MarcinE95
    Level 10  
    Kryshnas Ok. Dziękuję Ci.
    Ale raczej sam się za to nie będę brał. Bo z tego co widzę to trochę z tym jest zabawy a ja robiłbym to pierwszy raz. Na dodatek nie ma mi kto pomóc.
    Dlatego poszukam jakiegoś dobrego serwisu który by się tym zajął.
    Znalazłem jakiś w Lublinie na ul. Kunickiego 50 podjadę tam i zobaczę co i jak.
    A może ktoś zna w Lublinie jakiś jeszcze serwis? Albo osobę prywatną która się tym zajmuję?
    MarcinE95
    Level 10  
    Ponawiam temat. Chcę zregenerować te głośniki. A może kupić nowe? Tylko że są troche drogie bo ponad 70zł za jeden głośnik. Ktoś wie gdzie mógłbym nabyć taniej? A może zamontować jakieś inne głośniki niskotonowe? Proszę Was o pomoc.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    MarcinE95 wrote:
    Chcę zregenerować te głośniki. A może kupić nowe?
    Zregeneruj. Powiedz nam, co się z nim stało, bo nie mogę nigdzie w temacie wyczytać. Częsci do nabycia w umifonie. Instrukcja regeneracji jest na forum.
    MarcinE95 wrote:
    A może kupić nowe? Tylko że są troche drogie bo ponad 70zł za jeden głośnik.
    Nie ma sensu. Zabieg nieopłacalny.
    MarcinE95 wrote:
    Ktoś wie gdzie mógłbym nabyć taniej?
    Portale aukcyjne.
    MarcinE95 wrote:
    A może zamontować jakieś inne głośniki niskotonowe?
    A w życiu.
    MarcinE95
    Level 10  
    Jeden się kruszy. A drugi właśnie nie wiem co z nim, ale jest też chyba niesprawny.
    Jakaś dziwna ta strona. Mało szczegółów jest zamieszczonych o firmie gdzie ona się znajduje. Można do nich wysłać głośniki a Oni je zregenerują?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    MarcinE95 wrote:
    Mało szczegółów jest zamieszczonych o firmie gdzie ona się znajduje
    We Wrześni.
    MarcinE95 wrote:
    Można do nich wysłać głośniki a Oni je zregenerują?
    Nie próbowałem. Napisz a się dowiesz. Zapewne tak.
    MarcinE95
    Level 10  
    Dostałem odpowiedź ze sklepu na ul. Kunickiego.
    25zł/1sz na membranie STX {regeneracja obejmuje wyminę membrany z resorem, resora dolnego,cewki,kapsla i doprowadzeń plecionych.

Czyli mogę u nich zregenerować te głośniki?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    MarcinE95 wrote:
    25zł/1sz na membranie STX
    To raczej eliminuje ten "serwis". Jeszcze raz podkreślam, regeneracja tylko na oryginalnych podzespołach.
    MarcinE95
    Level 10  
    Czyli gdzie mam to zrobić? Jest w Lublinie taki serwis gdzie robią to na oryginalnych częściach?
    User removed account
    User removed account  
    MarcinE95
    Level 10  
    A czy Ty myślisz że nie szukałem? Szukałem i to długo, ale znalazłem ten na Kunickiego tylko.
    Słyszałem też że jest też jakiś serwis w Świdniku, ale nie wiem dokładnie. I skąd mam wiedzieć na jakich częściach oni mi to zregenerują?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    MarcinE95 wrote:
    I skąd mam wiedzieć na jakich częściach oni mi to zregenerują?
    Zapytać się ?
    Pisałeś do umifonu ? A może samemu zregeneruj ?
    MarcinE95
    Level 10  
    Czyli jakie to mają być prawidłowe części? To może zapytam tam na Kunickiego czy by tak nie zrobili.
    Do Umifonu nie pisałem. Samemu no nie wiem bo z tym trochę pracy jest a ja jeszcze takiej operacji nie wykonywałem.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    MarcinE95 wrote:
    Czyli jakie to mają być prawidłowe części?
    Wejdź na ofertę umifonu i zobacz które części odpowiadają Twojemu głośnikowi. Jeśli napiszesz do umifonu, to wystarczy jak podasz im model głośnika.
    MarcinE95
    Level 10  
    Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jak mogę odróżnić po regeneracji czy części zostały użyte oryginalne czy nieoryginalne?
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Oryginalne membrany mają taki "fałd" materiału przy krańcu membrany. Zawieszenie jest do tego profilowane. W starszych głośnikach membrany są celulozowe o charakterystycznej fakturze, te chińskie są dużo gładsze.
    Czyli wszystko, co ma zawieszenie klejone z wierzchu membrany, ro chińszczyzna, wszystko co jest ma płaskie zakończenie membrany i gładką powierzchnię, również.
    MarcinE95
    Level 10  
    Ok. Dziękuję. Bo w tym serwisie na ul. Kunickiego można zregenerować głośnika tych częściach STX za 25zł za głośnik i na oryginalnych częściach za 35zł od głośnika.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Tylko na oryginałach. Opłata 35 zł to niezła cena.
    MarcinE95
    Level 10  
    Też mi się tak wydaje. Bo dzwoniłem do umifonu to u nich kompletny zestaw do regeneracji kosztuje 40zł za głośnik plus przesyłka do tego.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Najpierw poproś o te podzespoły do obejrzenia. Cena może wynikać oczywiście z obniżek hurtowych, ale mimo wszystko warto sprawdzić.