Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 routery + telewizja n multiroom?

07 Maj 2012 22:08 3607 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam telewizje n z opcja multiroom. Dekodery dzialaja na zasadzie sieci (brak mozliwosci przeprowadzenia kabli antenowych). Czarny dekoder z bialym do tej pory laczyl sie kablem internetowym na zasadzie podlaczenia dekoderow do gniazdek ktore mam w pokojach. Niestety po zmianie uslugodawcy internetowego mam zbyt maly zasieg internetu w pokoju gdzie znajduje sie bialy dekoder. W szafce zalegal mi stary router, wpadlem na pomysl zeby kablami z gniazdek polaczyc routery i do nich dekodery. Internet hula fajnie ale niestety dekodery sie nie widza...:/ Czy jest mozliwosc skofigurowania routerow tak aby dekodery dzialaly bedac podloczone do roznych routerow polaczonych kablem?? 1 router (glowny) to thomson twg870ug a drugi to tp-link tl-wr740n Z gory dzieki za pomoc:)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Narysuj to
  • Specjalista Sieci, Internet
    Gdzie wchodzi internet ?

W jakie porty na routerach wpięte są kable ?
  • Poziom 2  
    Podlaczylem wszystko w ten sposob i tak jak mowie wifi dziala z obu routerow a n-ka nie... albo mi sie wydaje albo tak jakby internet dziala normalnie tylko problem polega w konfiguracji sieci. Tlumacze sobie to tak ze jak mialem podpiete pod thomsona 2 dekodery to byla jedna siec i bylo ok, a w tym momencie sa dwa routery i zrobily sie 2 sieci i kazdy dekoder jest w innej i nalezolby zrobic z tego jedna siec? hehe jezeli nie w tym problem to mnie sprostujcie, jezeli jednak dobrze mi sie wydaje to jak to skofigurowac?

2 routery + telewizja n multiroom?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    W tplinku
    - wyłacz DHCP server
    - zmień LAN IP na zgodny z thomsonem
    - kabel od thomsona do portu LAN, port WAN pusty.
  • Poziom 2  
    Dzieki wielkie pomogło samo wylaczenie serwera i przepiecie kabli:) temat zamykam wszystko smiga fajnie:)