Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów Dodge Carawan

08 Maj 2012 07:02 2485 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Padła mi nie dawno skrzynia 4 biegowa w moim Carawanie z roku 1997 silnik 3.0
    skrzynia 41TE z dwoma czujnikami w obudowie !!! Kupiłem skrzynie jak nówkę A604 która posiada więcej czujników i dodatkową puszkę [ Solenoid assemle ] Mam teraz pytanie czy ta skrzynia podpasuje do mojego samochodu Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Czy na pewno masz w swoim autku czterobiegową skrzynkę ? W tym roczniku i z tym silnikiem były montowane trzybiegowe. Jedynie AWD miały czterobiegową. Z tego co piszesz zakupiłeś czterobiegową (bo masz dodatkową "puszkę", elektrozawory), zaś w trzybiegowej tej "puszki" (elektrozaworów) nie ma. Tak więc nie zamienisz tych skrzyń.
    Czterobiegowa: http://www.charlietranny.com/A604%203.0L%20from%20front%20of%20vehicle.JPG
    Trzybiegowa: http://www.ebay.com/itm/CHRYSLER-DODGE-JEEP-EAGLE-A670-TRANSMISSION-/190480191857
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Przepraszam za pomyłkę jest to rok 1997 tego samochodu a skrzynia jest 3 biegowa typ A670 /404 Skrzynię rozebrałem i okazało się że są wypalone tarcze na sprzęgłach Mam pytanie jakie trzeba uzyskać luzy po wymianie tarczy i przekładek
    na na sprzęgłach Front i Rear Pozdrawiam
    Stosuję luz 0,8 mm.
  • Poziom 10  
    Mam problem z uzyskaniem takiego luz !!! Wychodzi mi luz dużo większy co zrobić ??
    A; kupić grubsze przekładki czy można było by podłożyć np; wydartą starą tarczę pomiędzy przekładkę a sprężynę [ seger]
    Dużo większy, to znaczy ile ??
  • Poziom 10  
    około 2.0mm
    Jeżeli jest to kosz Direct (pierwszy od strony pompy oleju) to jest dobrze. Na drugim koszu Forward (ten z wałkiem) to zastosuj 0,8 mm.
    W dokumentacji jest tak: Direct na 3 tarczkach luz 2 mm. na 4 tarczkach luz 2,2 mm. Forward na 3 tarczkach luz 0,7 mm a na 4 tarczkach luz 0,9 mm.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie skrzynię udało mi się zmontować !!! Tylko ją zamontować Mam dalej problem odkręciłem Converter i nie naznaczyłem jak był przykręcony czy to ma jakieś znaczenie ??? Czy jak będą śruby pasować to jest ok!!!
    Otwory na śrubki do przykręcenia sprzęgła hydrokinetycznego są rozmieszczone asymetrycznie. Okręcaj sprzęgłem tak aby otwory pasowały na miejsca "gwintowane".
  • Poziom 10  
    Skrzynia zamontowana wszystko jest dobrze biegi działają prawidłowo!! Mam tylko problem jak ustawię dźwignie na parking i zgaszę samochód to nie mogę go zapalić nie kręci rozrusznik muszę pociągnąć dźwignię od zmiany biegów do przodu i zaraz pali Mam pytanie gdzie jest jakaś regulacji linki od zmiany biegów???