Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód do 30000 zł dla osiemnastolatka

Kane08 08 Maj 2012 17:52 4338 9
  • #1 08 Maj 2012 17:52
    Kane08
    Poziom 7  

Witam. Mam 18 lat, nie dawno zrobiłem prawo jazdy i chciałbym kupić swój pierwszy samochód. Cena samochodu, to do 30.000 zł, bo tyle mi dadzą rodzice. Interesują mnie samochody typu hatchback, sedan, ewentualnie kombi, nigdy pierdzikółka typu Hyundai i10. Auto będzie mi służyć do jazdy po mieście, czasem wypad poza miasto, lub do innego miasta. Interesuje mnie VW Golf 4 i VW Passat B5 (sedan). Chciałbym wiedzieć co sądzicie o moich typach i przede wszystkim jakie są wasze propozycje. Za pomoc bardzo dziękuję.

0 9
  • #2 08 Maj 2012 18:57
    wluckyluk
    Poziom 10  

18 lat i 30tys.??
    Przyszedłeś się pochwalić czy podenerwować ludzi??

Kup golfa, dodaj kibelrure na wydechu i będzie glanc, jak u większości chłopaków w twoim wieku :D

Mając taką kasę nie myślałeś o czymś mniej typowym??

0
  • #3 09 Maj 2012 17:36
    Kane08
    Poziom 7  

Mniej typowym? Co np?

0
  • #4 09 Maj 2012 19:14
    wluckyluk
    Poziom 10  

Z taką kasą pakujesz się w cenowy top golfów 4 i spokojnie mógłbyś polować na golfa 5, więc myślę że mówiłeś o GTI lub r32 ;)

Nie wiem na co Ci passat. Powietrze będziesz wozić? Dość duża fura jak na potrzeby 18 latka.
    Gdybyś jeździł trasy to bym zrozumiał, ale pewnie tyłek do szkoły będziesz woził, a szukanie miejsca parkingowego czymś takim bywa przykre. Zwłaszcza, że pod szkołami bywa ciasno.

Ja lubisz grupę VW to dlaczego nie audi ?
    Z tą kasą spokojnie załapiesz się na poliftowe A3, już nie mówiąc, że TT też jest spokojnie w zasięgu (nie wiem, czy rodzice by Ci pozwolili).

BMW e46 coupe też w zasięgu (znowu mogą rodzice krzywo patrzyć).

Na granicy na civica type-r w poprzedniej budzie.

Mini Cuper S, Subaru Impreza WRX, Corolla TS - spokojnie mieścisz się cenowo.

Specjalnie ominąłem marki na F, bo miłośnicy wieśwagenów za nimi nie przepadają, a znalazło by się parę ciekawych autek.

Polecałbym przemyśleć, na duże auto przyjdzie czas. Kiedyś zbrzuchacisz jakąś kobitę to kupisz sobie passka w kombi i wstawisz foteliki dziecięce. A mając kasę kup coś ciekawszego, bo kiedy jak nie teraz?

Zwłaszcza przejedź się czymś takim jak TT, WRX, type-r, zobaczysz - banan Ci z twarzy nie zejdzie.

Oczywiście mówię to mając nadzieję, że na tym forum nie siedzą półgłówki co mając mocniejsze auto zaraz zostawiają je na drzewie popisując się przed kolegami.

A tak w ogóle jak bym był w twoim wieku, to kupiłbym sobie yougtimera i resztę kasy wpakował w remont i dopieszczenie.

0
  • #5 09 Maj 2012 22:39
    alojzy1993
    Poziom 10  

18 lat i 30 tysi??
    astra g opc
    bmw 320, 335
    wszystkie inne ale nie seryjne
    limitowane edycje opc gti gtr

0
  • #6 22 Maj 2012 10:31
    tzok
    Moderator Samochody

Ode mnie tylko taka rada - nie bierz pieniędzy na samochód od rodziców... będziesz tego długo żałował ;)

Co do auta - kup takie, żeby Cię było stać na jego utrzymanie, no chyba że za to też będą płacić rodzice... więc moim typem będzie Astra III albo i30 z możliwie ekonomicznym silnikiem. Kupisz sobie jakieś GTC/OPC na 17" alusach to będziesz potem jeździł na łysych oponach, bo na nowe Cię nie będzie stać... o ile w ogóle będziesz jeździł bo skąd weźmiesz na paliwo.

0
  • #7 28 Maj 2012 16:43
    ZimnyLech902
    Poziom 8  

Seat Leon FR spokojnie znajdziesz w tej cenie a nie będzie zbyt drogi w utrzymaniu

0
  • #8 03 Cze 2012 17:02
    alojzy1993
    Poziom 10  

tzok napisał:
    Ode mnie tylko taka rada - nie bierz pieniędzy na samochód od rodziców... będziesz tego długo żałował ;)

Co do auta - kup takie, żeby Cię było stać na jego utrzymanie, no chyba że za to też będą płacić rodzice... więc moim typem będzie Astra III albo i30 z możliwie ekonomicznym silnikiem. Kupisz sobie jakieś GTC/OPC na 17" alusach to będziesz potem jeździł na łysych oponach, bo na nowe Cię nie będzie stać... o ile w ogóle będziesz jeździł bo skąd weźmiesz na paliwo.

Po części się z tobą zgodze ale czego nie zrobi za młodu na starość będzie żałował
    jak będzie miał żone i dziecko to wtedy go nie będzie stać

0
  • #9 03 Cze 2012 18:21
    pryjom
    Poziom 10  

Z takim budżetem ja osobiście szukałbym BMW e46 czy coupe czy sedana. Silnik benzyna modele 323, 325, 328 lub 330.

0
  • #10 04 Cze 2012 19:05
    duszek000
    Poziom 8  

A3 po lifcie z 2006r pewnie znajdziesz

0