Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALC888 - problem z głośnością microfonu

08 Maj 2012 18:26 989 5
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z mikrofonem, a konkretnie jego głośnością. Gdy nagrywam mój głos w Goldwave jest wszystko w porządku, ale jeśli dodatkowo próbuję coś nagrywać np. z jakiejś gry, mikrofon jest za głośno, gra za cicho(mimo, że ma ona ustawioną najwyższą głośność). Po włączeniu opcji "miks stereo" jest zupełnie na odwrót. Zupełnie nie wiem co zrobić i mam nadzieję, że pomożecie.
    Mikrofon : w zestawie ze słuchawkami Creative Fatal1ty HS-800
    Karta dźwiękowa : zintegrowana Realtek ALC888
    SO : Windows XP SP3
  • Poziom 42  
    Co rozumiesz przez nagranie z jakiejś gry?
  • Poziom 8  
    Nagrywanie gameplay`ów z własnym komentarzem przy pomocy programów typu Bandicam czy Fraps. W tych programach jakość nagrywanego dźwięku jest okropna i dlatego nagrywam Goldwavem, ale wtedy występuje ten problem.
  • Poziom 42  
    Jeśli nagrywa się przesterowany dźwięk to musisz zmniejszyć suwakiem głośność na mikrofonie.
    Jest jeszcze takie coś jak wzmocnienie - na 99% masz elektretowy mikrofon który wymaga napięcia polaryzującego.
  • Poziom 8  
    Wzmocnienie mikrofonu w opcjach sterownika od karty dźwiękowej jest włączone, a zmniejszenie głośności mikrofonu na prawie 0 nic nie pomaga nawet przy 100% głośności w grze.
  • Poziom 15  
    Nie mam jak tego sprawdzić bo zostałem bez komputera z Xp'kiem. Ale jeśli dobrze pamiętam system ma w którymś miejscu ustawienie że w wypadku używania gier/mikrofonu wycisza resztę o ileś tam procent. Nie przypomnę sobie gdzie to jest w tym momencie. Ale jeśli nie udaje się tego wyregulować ręcznie suwakami to może stąd te różnice w głośności. Ewentualnie jeśli nagrywasz obie ścieżki osobno możesz wzmocnić drugą już na etapie konwertowania filmu do jakiegoś rozsądnego rozmiaru/formatu.