Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka, Makita HR2230, naprawa

08 Maj 2012 18:36 2879 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem. Mam 17 lat, a ojca chwilowo nie ma w domu. Dziś wziąłem do pracy jego wiertarkę udarową - ukochany sprzęt MAKITA HR 2230. Niestety wiercąc w betonie pękło mi wiertło (ojciec kupił je w Biedronce więc byłem na to przygotowany),niemniej jednak wiertło pękł tak nie fortunnie że część trzonu (sds) zablokował się w wietarce. Chcąc wyjąć kawałek który tam utkwił, pochyliłem wiertarkę na dół nacisnąłem tak jakbym wyciągał wiertło normalnie, po czym nacisnąłem na lekkich obrotach aby udar wypchnął kawałek. Przeraziłem się bo po wnikliwszym przyjrzeniu się że spadała ze swojego miejsca taka kuleczka w tej całej głowicy. Chciałem rozkręcić wiertarkę i to jakoś naprawić ale to co zobaczyłem po rozkręceniu nieco mnie przerosło... Teraz pojawił się nowy problem bo chcę ją skręcić z powrotem, ale nie umiem wsadzić wirnika między uchwyt szczotek węglowych. Bardzo proszę pomóżcie mi! Ojciec wraca sobotę, to jego ukochany wymarzony sprzęt, a ja nigdy nie miałęm do czynienia z wiertarkami...
  • Moderator
    SZAMAN16 napisał:
    ja nigdy nie miałęm do czynienia z wiertarkami...

I niech tak lepiej pozostanie. Udaj się do serwisu.
  • Poziom 2  
    Problem został rozwiązany. Temat zamykam. :)